Kalendarz jubileuszowy na 2010 ROK

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
Post Reply
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Kalendarz jubileuszowy na 2010 ROK

Post by dzaro »

Witam oto link do art z str Głosu Koszalińskiego na temat Kalendarza 2010 r http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /848894591" onclick="window.open(this.href);return false;
gk24.pl wrote:Kalendarz: 12 miesięcy ze starym Szczecinkiem

(r)

W jubileuszowy rok 700-lecia Szczecinka miasto wchodzi z pamiątkowym kalendarzem.

Kalendarz z historycznymi widokami Szczecinka wydała Samorządowa Agencja Promocji i Kultury we współpracy z muzeum i portalem miłośników historii miasta http://www.szczecinek.org" onclick="window.open(this.href);return false; Wydawnictwo prezentuje się edytorsko bez zarzutu i już można je kupować w SAPiK-u, muzeum, bibliotece i centrum informacji turystycznej w cenie 28 zł.
bilde.jpeg
Dyrektor Jerzy Dudź użyczył do wydania kalendarza kilka pocztówek ze zbiorów Muzeum Regionalnego.

(Fot. Rajmund Wełnic)
(29.03 KiB) Downloaded 439 times
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by LUCEK »

Ma ktoś może jakieś fotki :)
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by bronx »

Jeszcze nie mam, ale już niebawem będę miał. Uprzedzę ciekawość Twoją, nie ma tam kartki której byś nie znał :)

Ps. jak są chętni na to wydawnictwo z poza Szczecinka mogę pomóc w nabyciu. Jeżeli znajdą się taki osoby proszę dać znać utworzę odpowiedni wątek w sprawach organizacyjnych i zrobimy małą subskrypcje i jakoś to porozsyłam, bo chyba nie ma takiej opcji żeby kupić wysyłkowo. :)
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by Igor »

Szczytna sprawa ale bez obrazy panowie, muszę napisać i zapytać czy to wydawnictwo jest tajne? Powinno być ogłoszone do publicznej wiadomości co najmniej przed świętami. Teraz to już prawie każdy ma kalendarz. Nawet nie podali konkretów co gdzie i jak. A wg mnie powinien taki kalendarz być w każdej księgarni czy kiosku w Szczecinku jako duma na 700 lecie miasta. Co za żenada, co za bieda...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by bronx »

Bo wydawnictwo jest elitarne :D Zgoda co do tego, że jest to pozycja trochę spóźniona, wg mnie optymalnie by było jakby kalendarz wyszedł na przełomie październik/listopad, no ale to już było zupełnie poza kompetencjami portalu.

chcesz kalendarz.... wpisz się na listę, osobiście Ci do domu przywiozę.... :)

PS. gdybyśmy nadal tkwili w gospodarce centralnie planowanej, być może jeden dekret naczelnika miasta mógłby wprowadzić nakaz sprzedaży danej pozycji w punktach księgarskich, na szczęście mamy wolny rynek i nie ma takiej możliwości. Sprawdziłeś czy nasi lokalni księgarze takich kalendarzy nie wprowadzili do swojej oferty?
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by Igor »

Mogę odebrać u Ciebie w sklepie. nigdzie na mieście nic nie widziałem na temat kalendarza. A skoro jest ukrywany i nie prezentowany na eksponowanych miejscach to raczej jest to podejrzane...elitarne? Bleeeee , taki kalendarz powinien być dla wszystkich, jak mówisz od października. BIEDA, DNO, ŻENADA,SKANDAL...:P
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by gruntos »

Kalendarz fajnie wydany. Nabyłem w muzeum kilka sztuk drogą kupna i o dziwo wiele ich tam nie zostało. Ale wydanie klasa, ładny papier i wreszcie logotypy bez pikselozy;)
"Wytrwałym Zwycięstwo"
GIZIO

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by GIZIO »

W Informacji Turystycznej znajdującej się koło byłego muzeum,też mają być w sprzedaży. 8)
User avatar
Mariusz
Posts: 44
Joined: 06 Jul 2009, 12:04
Location: Neustettin

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by Mariusz »

Dzisiaj w Telewizji Zachód można było zobaczyć jubileuszowy kalendarz.
Pozdrawiam
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by dzaro »

W tv Gawex także kalendarz zachwalał kierownik Miara, niestety nie napisze że jego racje co do kalendarza mnie przekonały ....
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by ziom »

dzaro wrote:W tv Gawex także kalendarz zachwalał kierownik Miara, niestety nie napisze że jego racje co do kalendarza mnie przekonały ....
Dla mnie o kalendarzu wspominał wcześniej Bronx, który zapewne przez wrodzona skromność ;) o swoim wkładzie w tworzeniu go nie wspomniał, ale on (Bronx) potrafił mnie przekonać. Zresztą, kalendarz jest świetnie wydany, jego największą wada jest to, ze w księgarniach pojawił się tak późno. Oczywiście do paru spraw mógłbym się przyczepić, ale były by to jakieś subiektywne uwagi. Dla mnie świetna spraw, dobra jakość, jak i współpraca SAPIKu z innymi, niż oficjalnymi, środowiskami.
Słowa uznania dla ludzi z SAPIKu :)
Attachments
Kopie von 01styczen.jpg
Kopie von 01styczen.jpg (166.13 KiB) Viewed 11230 times
yanq
Posts: 156
Joined: 16 Mar 2008, 22:36
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by yanq »

To słynne już "logo" pasuje tam jak świni siodło...
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by Stach »

Czerwiec przy styczniu?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by bronx »

Mam już kalendarze u siebie, jeżeli ktoś nie ma możliwości zakupienia na miejscu mogę wysłać, mam parę sztuk. Cena 28 zł plus koszty wysyłki 10zł. Kto chętny proszę pisać do mnie na PW, przekażę szczegóły.

A kalendarz faktycznie pięknie wydany, duży: 49cm x 33cm. Całość matowa, fotografie pokryte błyszczącym lakierem.
kal1.jpg
kal1.jpg (115.78 KiB) Viewed 11043 times
kal2.jpg
kal2.jpg (83.49 KiB) Viewed 11057 times
kal3.jpg
kal3.jpg (62.75 KiB) Viewed 11064 times
kal4.jpg
(175.41 KiB) Downloaded 5935 times
User avatar
Mariusz
Posts: 44
Joined: 06 Jul 2009, 12:04
Location: Neustettin

Re: Kalendarz NA 2010 ROK

Post by Mariusz »

Dzisiaj będąc na mieście usłyszałem rozmowę dwóch mężczyzn, którzy zachwycali się pięknymi i lakierowanymi pocztówkami zawartymi w kalendarzu :D
Pozdrawiam
Post Reply