Gadżety 700 lat.

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Gadżety 700 lat.

Post by LUCEK »

the press wrote:Złośliwość nietrafiona, bo info o wartku jest z maja i po prostu wisi sobie w necie jak tryliony innych informacji wrzuconych tam i wiszących do tej pory
Złośliwość jak najbardziej trafiona :!: bo:

- jeśli info jest z maja - to gdzie są informacje które miały być "wkrótce" ???
- raz na jakiś czas stronę się aktualizuje
- po co ta strona skoro sobie coś tam wisi "jak tryliony innych informacji" ?
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Gadżety 700 lat.

Post by Stach »

the press wrote:Złośliwość nietrafiona, bo info o wartku jest z maja i po prostu wisi sobie w necie jak tryliony innych informacji wrzuconych tam i wiszących do tej pory
No to teraz idę do szopy po łopatę, by wyłożyć depresowi jak najbardziej poważnie to, co chciałem przekazać (ślady sarkazmu, które być może znajdą się poniżej, niezamierzone):

Otóż w roku 2010 czy 2011 można oczekiwać, że zdawałoby się poważna, opłacana z kasy miejskiej, pracująca niby dla mieszkańców i przybyłych do miasta gości instytucja jak SAPiK będzie też poważnie traktować takie w końcu dość w naszych czasach oczywiste środki informacji, jak strona internetowa. Strona www kosztowała w końcu jakieś, pewnie niemałe, pieniądze, a zdaje się, że są też koszty bieżące. Gdyby Sapikiem zarządzały 80-letnie babcie, pracujące społecznie i mało obeznane z internetem, to bym się nie dziwił, że ostatnia informacja o wartku jest z maja 2010 r. No dobra, ale idźmy dalej. Otóż te [...] z Sapiku zapowiedziały wówczas, że "wkrótce" podadzą szczegóły. I od tego czasu cisza. Byłoby to śmieszne, ale jest raczej żałosne. Może pensje mają za niskie, że tak traktują publiczność? Mogliby ewentualnie poprosić jakiegoś szóstoklasistę, który za dwa lub trzy pieprzone wartki by im te informacje wklepał na sapikową www.

Chciałem kupić tego wartka podczas pobytu w Szczecinku latem zeszłego roku. W Informacji Turystycznej na Boh. Warszawy i w muzeum nie mieli, ale skierowali mnie do Sapiku. Tam jakaś pani stwierdziła, że też już nie mają i że w ogóle nie ma szans. Później ktoś na forum poinformował mnie, że wartki jednak można dostać. Uznałem wszelako, że w świetle powyższego powinienem mieć je tam, gdzie urzędnicy Sapiku mają mieszkańców i turystów.

PS. A w ogóle zdrobnienie od Warcisława to Warek, a nie Wartek.
Last edited by bronx on 08 Jan 2011, 01:19, edited 2 times in total.
Reason: Można krytykować, ale proszę bez epitetów.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Gadżety 700 lat.

Post by ziom »

Na gwiazdke dostalem kubek. Fajny, na "sucho" prawie czarny, a po napelnieniu wrzatkiem pojawiaja sie zdjecia Szczecinka. Tak sobie pomyslalem, ze bylby to fajny prezent dla starych Niemcow z ktorymi od czasu do czasu koresponduje. Wyslalem swoja malzonke do sapiku i informacji turystycznej, a tam okazalo sie, ze byla to tylko krotka seria, i nawet duzo ludzi o nie pyta. Na uwage mojej zony, ze jesli jest tylu chetnych, to nic chyba nie stoi na przeszkodzie aby zamowic kolejne partie, pani odpowiedziala, ze to niemozliwe, a poza tym, to nie od niej zalezy i nie bardzo miala ochote na dalsza dyskusje. Podobnie bylo np. z kalendarzami, ktore zostaly wyprzedane na pniu, a przeciez mozna bylo przewidziec, ze jeszcze setki egzemplarzy znalazlyby nabywcow w czasie obchodow rocznicowych (chocby te dwa autobusy z Niemcami, ktore byly w tym czasie w Sz-ku, Niemcy ktorym je podarowalem pytali gdzie i ile mozna ich zamowic). Stach z Luckiem pisza o wartku i jest pewnie jeszcze sporo pamiatek, ktore ludzie chetnie by kupili. Jedyne co mozna kupic, to koszulki w okropnym zoltym kolorze, zapalniczki imitujace panele drzewne z wiadomej fabryki z prawie niewidocznym napisem Szczecinek, ladne bryloczki i jeszcze kilka drobiazgow. Nasuwa mi sie pytanie, czy do tych wszystkich ekskluzywnych pamiatek miasto/sapik musialo tyle doplacac, ze nie oplaca sie ich wiecej zamawiac? Czy moze jednak bylyby z tego dobre pieniadze, ale strach do zaryzykowania w wieksza serie byl zbyt duzy? A moze po prostu odwalenie panszczyzny...
Attachments
Kopie von IMG_0614.jpg
Kopie von IMG_0614.jpg (142.2 KiB) Viewed 2946 times
Kopie von IMG_0616.jpg
Kopie von IMG_0616.jpg (157.41 KiB) Viewed 2961 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Gadżety 700 lat.

Post by Stach »

Bro, wykropkowałeś mi jedno słowo i teraz ludzie myślą, że było tam Bóg wie co.
A tymczasem to tylko niewinne słowo, oznaczające niezdarę: http://www.sjp.pl/co/pata%B3ach" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply