Pomysł na obchody 700-lecia Szczecinka.

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

The Press masz dostęp do tego programu BBC i czy ew. móglbys mi go udostepnić?
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Post by the press »

bronx wrote:The Press masz dostęp do tego programu BBC i czy ew. móglbys mi go udostepnić?
Mam płytkę od p. Miary, format DVD, oczywiście mogę udostępnić, nie wiem jak to logistycznie zgrać (przesłanie netem ciężka sprawa), ale chętnie podzielę się wiedzą. Może będzie Ci łatwiej z S.M się dogadać z racji komitetowania wspólnego. Ma to i Konrad Czaczyk.
A audycja b. ciekawa. Coś w rodzaju podróży sentymentalnej śladami przodków. Polska nawet ładnie wypadła. Springer szuka śladów w Gorzowie i Szczecinku, jest w naszym archiwum, i na boisku internatu zawodówki (nie wyjaśniam forumowiczom dlaczego tam, aby ich nie obrażać). Potem przenosi się do Niemiec.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

the press wrote: i na boisku internatu zawodówki (nie wyjaśniam forumowiczom dlaczego tam, aby ich nie obrażać).
Nie wiem co takim generalizowaniem chcesz powiedzieć, ale gwarantuje Ci że forumowicze tego forum mają bardzo zróżnicowane poglądy i tego typu tekstami można właśnie sporą część obraźić.


Ok. dzieki za namiar na płyte.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No nie, kolega pewnie miał na myśli, że forumowiczom nie trzeba wyjaśniać, co kiedyś się znajdowało za internatem na 1 Maja.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

a bo mnie te pressowo-simonowe przepychanki zmyliły :D i tak negatywnie do otaczającego swiata nastawiły :)


przyczytałem wolniej jeszcze raz i racja racja :D nie było tematu
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Są i kolejne ustalenia w kwestii obchodów 700- lecia: http://www.temat.net/aktualnosci/1092/7 ... -ustalenia
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Sa rowniez propozycje, bardzo ciekawe, na stronie Plus-Minus:

http://www.plus-minus.net.pl/700/700_1.html
User avatar
sasio
Posts: 97
Joined: 28 May 2007, 13:46
Location: Szczecinek

Post by sasio »

Jak ma byc dla każdego coś to niech zalatwia Armina van Buurena albo innego co gra klimaty Trance ^^ wtedy moge isc nawet na kolanach ^^
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Post by lewy »

simone wrote:
dzaro wrote:Nie ma co żart, i jaja ogólnie rzecz biorąc górują w tym temacie ,,,,,,,,,,skoro tak forumowicze sie świetnie bawią może nowy temat trzeba pt: Szczecinek na 700 lecie w krzywym zwierciadle bo nie ma sensu pisać o rzeczach sensownych i wartych uwagi gdy góruje świetny na prawdę dowcip,
Po prostu bawmy się dalejjjj!!
Skoro szczecineccy możnowładcy robią sobie jajca vide skład komitetu honorowego, to takiemu szarakowi jak ja nie wolno? 8)
Dobrze Gasiul napisał w Temacie i nie wiem dlaczego mam spuszczać wzrok i nie mówić głośno co mi się nie podoba? Ubecja i dewiata żydowski w komitecie.
Że niby przemawia przeze mnie małomiasteczkowe uprzedzenie? Maybe. Nie dbam o to. 8)

zgadzam się z simonem w całkowicie - brakuje jeszcze szamana z Madagaskaru i wieśniaka z Afganistanu i najlepiej zeby byli TW
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

Zostało Wam 10 msc i będzie dupa :roll:
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
GIZIO

Post by GIZIO »

Aby tylko twoje słowa nie okazały się prorocze. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Został uruchomiony specjalny adres mailowy:

700lat@szczecinek.pl

na który mieszkańcy i sympatycy Szczecinka mogą zgłaszać swoje pomysły i wnioski dot. obchodów 700lecia miasta.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Bronek, a co miało miejsce podczas obchodów w 1910 r.? Ukazała się książka Tuempla, odbył się pochód - co jeszcze? Bo chodzi też o to, żeby nie przegiąć w drugą stronę...

A do listy pomysłów dodałbym wystawę co ciekawszych archiwaliów z instytucji S. Miary (łącznie z jakimiś aktami wypożyczonymi z innych archiwów).
GIZIO

Post by GIZIO »

Proponuję usunąć wszystkie budki z piwem i tego typu popierdółami na terenie imprezy. :twisted: :twisted:
adrian
Posts: 8
Joined: 13 May 2008, 16:13
Location: fatherland

Post by adrian »

PROPONUJE W ROCZNICE OBCHODOW SZCZECINKA REKONSTUKCJE SPALENIA JAKIEGOS BUDYNKU JAK TO SPALONO SYNAGOGE W SZCZECINKU ORAZ REKONSTUKCJE WALK O NASZE MIASTO.
ADI
Post Reply