Pomysł na obchody 700-lecia Szczecinka.

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

popieram!

Wracając do propozycji chciałbym je podzielić na dwie grupy: pierwsza to propozycje, które byśmy ew. mogli my jako portal czy każdy z osobna zrobić, a druga to propozycje typu koncert życzeń czyli co byśmy chcieli ale mieli by zrobić to inni. Wartościowsze raczej by były propozycje z pierwszej grupy bo pisać co miasto powinno zrobić to chyba można bez końca.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

lewy wrote: prawdziwy jego wizerunek
No fakt, można by dodatkowo wykuć napisy "Brześć", "Bereza" itd.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Deklaruję sporo benzyny i kilkudziesięciu piromanów do pomysłu robota czyli de facto portalowego. Może komuś wyda się to kontrowersyjne, ale przecież można wytypować jakiś budynek albo kwartał...
Np. można zjarać te budy na Manhattanie albo jakieś baraki na ruskich koszarach.
Bahnhofstraße
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Post by dzaro »

Nie ma co żart, i jaja ogólnie rzecz biorąc górują w tym temacie ,,,,,,,,,,skoro tak forumowicze sie świetnie bawią może nowy temat trzeba pt: Szczecinek na 700 lecie w krzywym zwierciadle bo nie ma sensu pisać o rzeczach sensownych i wartych uwagi gdy góruje świetny na prawdę dowcip,
Po prostu bawmy się dalejjjj!!
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Post by lewy »

Stach wrote:
lewy wrote: prawdziwy jego wizerunek
No fakt, można by dodatkowo wykuć napisy "Brześć", "Bereza" itd.
...no fatkt po 1989 roku przydały by się :twisted:
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Post by lewy »

przydałyby się - - - oczywiście :lol:
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

dzaro wrote:Nie ma co żart, i jaja ogólnie rzecz biorąc górują w tym temacie ,,,,,,,,,,skoro tak forumowicze sie świetnie bawią może nowy temat trzeba pt: Szczecinek na 700 lecie w krzywym zwierciadle bo nie ma sensu pisać o rzeczach sensownych i wartych uwagi gdy góruje świetny na prawdę dowcip,
Po prostu bawmy się dalejjjj!!
Skoro szczecineccy możnowładcy robią sobie jajca vide skład komitetu honorowego, to takiemu szarakowi jak ja nie wolno? 8)
Dobrze Gasiul napisał w Temacie i nie wiem dlaczego mam spuszczać wzrok i nie mówić głośno co mi się nie podoba? Ubecja i dewiata żydowski w komitecie.
Że niby przemawia przeze mnie małomiasteczkowe uprzedzenie? Maybe. Nie dbam o to. 8)
Bahnhofstraße
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Post by the press »

simone wrote:
dzaro wrote:Nie ma co żart, i jaja ogólnie rzecz biorąc górują w tym temacie ,,,,,,,,,,skoro tak forumowicze sie świetnie bawią może nowy temat trzeba pt: Szczecinek na 700 lecie w krzywym zwierciadle bo nie ma sensu pisać o rzeczach sensownych i wartych uwagi gdy góruje świetny na prawdę dowcip,
Po prostu bawmy się dalejjjj!!
Skoro szczecineccy możnowładcy robią sobie jajca vide skład komitetu honorowego, to takiemu szarakowi jak ja nie wolno? 8)
Dobrze Gasiul napisał w Temacie i nie wiem dlaczego mam spuszczać wzrok i nie mówić głośno co mi się nie podoba? Ubecja i dewiata żydowski w komitecie.
Że niby przemawia przeze mnie małomiasteczkowe uprzedzenie? Maybe. Nie dbam o to. 8)
Pięknie się dyskusja rozwija. Żeby ten dewiant był nasz, narodowy i katolicki, to rozumiem. Ale żydowski? Niedopuszczalne. A tak w ogóle, to jakim prawem on wojnę przeżył? Jak śmieli rodzice Springera uciec sprzed nosa twoim brunatnym kolegom? Nie jesteś małomiasteczkowy, jesteś niebezpieczny
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Czy każdy niezgadzający się z polityczną poprawnością jest przez Ciebie klasyfikowany jako antysemita czerpiący garściami z nauk Adolfa? Jesteś przykładem osoby, która wszelką krytykę wycelowaną w osobę pochodzenia żydowskiego odbiera jako brunatną propagandę. A tak nie jest. Dla Twojej wiadomości - bardziej liczy się dla mnie jego brukowy sposób uprawiania zawodu "dziennikarza" niźli to co ma w metryczce.
Jeśli ma być w tym komitecie medialnie i skandalizująco, bo to się sprzeda w kraju, to mi się to nie podoba. I nie mam zamiaru uprawiać autocenzury.
Bahnhofstraße
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Post by the press »

simone wrote:Czy każdy niezgadzający się z polityczną poprawnością jest przez Ciebie klasyfikowany jako antysemita czerpiący garściami z nauk Adolfa? Jesteś przykładem osoby, która wszelką krytykę wycelowaną w osobę pochodzenia żydowskiego odbiera jako brunatną propagandę. A tak nie jest. Dla Twojej wiadomości - bardziej liczy się dla mnie jego brukowy sposób uprawiania zawodu "dziennikarza" niźli to co ma w metryczce.
Jeśli ma być w tym komitecie medialnie i skandalizująco, bo to się sprzeda w kraju, to mi się to nie podoba. I nie mam zamiaru uprawiać autocenzury.
Sam się demaskujesz, skoro uważasz Springera za dewianta, to masz do tego prawo, ale po cholerę dodajesz przymiotnik żydowski? Zboczeńcy są wszędzie, w każdej nacji, wśród brunatnych też być ich trochę znalazł np. szefa SA Rohma.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

the press wrote:
simone wrote:Czy każdy niezgadzający się z polityczną poprawnością jest przez Ciebie klasyfikowany jako antysemita czerpiący garściami z nauk Adolfa? Jesteś przykładem osoby, która wszelką krytykę wycelowaną w osobę pochodzenia żydowskiego odbiera jako brunatną propagandę. A tak nie jest. Dla Twojej wiadomości - bardziej liczy się dla mnie jego brukowy sposób uprawiania zawodu "dziennikarza" niźli to co ma w metryczce.
Jeśli ma być w tym komitecie medialnie i skandalizująco, bo to się sprzeda w kraju, to mi się to nie podoba. I nie mam zamiaru uprawiać autocenzury.
Sam się demaskujesz, skoro uważasz Springera za dewianta, to masz do tego prawo, ale po cholerę dodajesz przymiotnik żydowski? Zboczeńcy są wszędzie, w każdej nacji, wśród brunatnych też być ich trochę znalazł np. szefa SA Rohma.
Dodałem sobie takowy przymiotnik z racji tego, że nie każdy musi być taki cacy i tolerancyjny jak Ty. I po części po to aby ta dyskusja nabrała rumieńców.
A Rohm to chyba kiepski przykład. Kumple się wkurzyli na to, że nie chce chodzić z nimi na dziewczyny i .... sam wiesz. :wink:
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Lista faktycznie kontrowersyjna, może to dobrze dla promocji może nie, osobiście uważam, że lista ma właśnie spełniać takie promocyjno-medialne zadanie i sławne nazwiska musza być. Myślę, że w Polsce ludzie nie będą dochodzić osiągnięć np. Springera tylko będą go właśnie kojarzyć jako amerykańskiego showmana który jest powiązany jakoś ze Szczecinkiem. A kontrowersje mogą spowodować jakąś darmową promocje w ogólnopolskich mediach.
Dzisiaj jest zebranie komitetu roboczego, (niestety nie mogłem być z przyczyn zawodowych) lista komitetu honorowego jest otwarta także spokojnie panowie nie pobijcie mi się tu, może będą jeszcze jakieś zmiany i nie ma o co kruszyć kopii :)
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Post by the press »

simone wrote:
the press wrote:
simone wrote:Czy każdy niezgadzający się z polityczną poprawnością jest przez Ciebie klasyfikowany jako antysemita czerpiący garściami z nauk Adolfa? Jesteś przykładem osoby, która wszelką krytykę wycelowaną w osobę pochodzenia żydowskiego odbiera jako brunatną propagandę. A tak nie jest. Dla Twojej wiadomości - bardziej liczy się dla mnie jego brukowy sposób uprawiania zawodu "dziennikarza" niźli to co ma w metryczce.
Jeśli ma być w tym komitecie medialnie i skandalizująco, bo to się sprzeda w kraju, to mi się to nie podoba. I nie mam zamiaru uprawiać autocenzury.
Sam się demaskujesz, skoro uważasz Springera za dewianta, to masz do tego prawo, ale po cholerę dodajesz przymiotnik żydowski? Zboczeńcy są wszędzie, w każdej nacji, wśród brunatnych też być ich trochę znalazł np. szefa SA Rohma.
Dodałem sobie takowy przymiotnik z racji tego, że nie każdy musi być taki cacy i tolerancyjny jak Ty. I po części po to aby ta dyskusja nabrała rumieńców.
A Rohm to chyba kiepski przykład. Kumple się wkurzyli na to, że nie chce chodzić z nimi na dziewczyny i .... sam wiesz. :wink:
Jako znawca SA pewnie wiesz lepiej i zacytujesz baśń, jak to źli nazi po wyrżnięciu Rohma i koleżków puścili plotę, że chłopcy się zabawiali ze sobą. Nie wnikam jak było, ale to tylko dowód, że jakoś łatwiej ciemnemu ludowi przełknąć mordy i pogromy, gdy mu się wmówi, że eliminujemy zboczeńców, żydów, nienormalnych, bolszewików i kogoś jeszcze. Jak komitet 700-lecia ma spełniać kryteria Twojej poprawności to ja dziękuję.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

the press wrote:
simone wrote:
the press wrote: Sam się demaskujesz, skoro uważasz Springera za dewianta, to masz do tego prawo, ale po cholerę dodajesz przymiotnik żydowski? Zboczeńcy są wszędzie, w każdej nacji, wśród brunatnych też być ich trochę znalazł np. szefa SA Rohma.
Dodałem sobie takowy przymiotnik z racji tego, że nie każdy musi być taki cacy i tolerancyjny jak Ty. I po części po to aby ta dyskusja nabrała rumieńców.
A Rohm to chyba kiepski przykład. Kumple się wkurzyli na to, że nie chce chodzić z nimi na dziewczyny i .... sam wiesz. :wink:
Jako znawca SA pewnie wiesz lepiej i zacytujesz baśń, jak to źli nazi po wyrżnięciu Rohma i koleżków puścili plotę, że chłopcy się zabawiali ze sobą. Nie wnikam jak było, ale to tylko dowód, że jakoś łatwiej ciemnemu ludowi przełknąć mordy i pogromy, gdy mu się wmówi, że eliminujemy zboczeńców, żydów, nienormalnych, bolszewików i kogoś jeszcze. Jak komitet 700-lecia ma spełniać kryteria Twojej poprawności to ja dziękuję.
Żeś się przywalił do tego Ernesta i reszty ekipy.
Przyznaj się, że Cię jarają widowiska społeczno- kulturalne serwowane przez naszego ziomka z USA. I niech się ciemny lud zamknie i podziwia jego osobę w niemym zachwycie. On jest sławny i poszerza nam horyzonty. Cóż za szczęście, że będzie za 300 lat widniał w monografii na temat 1000 lecia miasta.
Bahnhofstraße
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Post by the press »

simone wrote:
the press wrote:
simone wrote: Dodałem sobie takowy przymiotnik z racji tego, że nie każdy musi być taki cacy i tolerancyjny jak Ty. I po części po to aby ta dyskusja nabrała rumieńców.
A Rohm to chyba kiepski przykład. Kumple się wkurzyli na to, że nie chce chodzić z nimi na dziewczyny i .... sam wiesz. :wink:
Jako znawca SA pewnie wiesz lepiej i zacytujesz baśń, jak to źli nazi po wyrżnięciu Rohma i koleżków puścili plotę, że chłopcy się zabawiali ze sobą. Nie wnikam jak było, ale to tylko dowód, że jakoś łatwiej ciemnemu ludowi przełknąć mordy i pogromy, gdy mu się wmówi, że eliminujemy zboczeńców, żydów, nienormalnych, bolszewików i kogoś jeszcze. Jak komitet 700-lecia ma spełniać kryteria Twojej poprawności to ja dziękuję.
Żeś się przywalił do tego Ernesta i reszty ekipy.
Przyznaj się, że Cię jarają widowiska społeczno- kulturalne serwowane przez naszego ziomka z USA. I niech się ciemny lud zamknie i podziwia jego osobę w niemym zachwycie. On jest sławny i poszerza nam horyzonty. Cóż za szczęście, że będzie za 300 lat widniał w monografii na temat 1000 lecia miasta.
"Potyczki Springera" są żenujące, tak jak milion innych programów, a że ludzie chcą to oglądać to już nie moja wina. Ponoć zresztą Springer już ich nie robi się ich wstydzi, każdy w życiu robił różne głupstwa. Sama postać jest ciekawa, robił i robi masę dobrych rzeczy (poszperaj w necie) radzę obejrzeć program BBC o szukaniu przez niego korzeni, także w Szczecinku. Aż dziw bierze, że po tym co Żydów tu spotykało nie tylko za nazistów cokolwiek chce mieć z tym miastem wspólnego, nawet jeżeli dzisiejszy Szczecinek ma niewiele wspólnego z tym niemieckim.
Za 300 lat nikt nie będzie pamiętał kto to taki Springer, a Wolszczan może i tak (choć akurat jego przygoda z SB daje mi do myślenia).
Post Reply