AKF Kontrapunkt: Powrót Tropiciela. (1986 rok)

Filmy o Szczecinku, produkcje portalowe i nie tylko
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

AKF Kontrapunkt: Powrót Tropiciela. (1986 rok)

Post by bronx »

Film z AKF Kontrapunkt, dzisiaj pokazujący właściwie Kołobrzeg ale opisujący też ciekawą i chyba już trochę zapomnianą, również szczecinecką hoistorię. Film, pokazujący powrót jachtu Koszalińskiej Chorągwi ZHP Tropiciel dnia 05.07.1986 roku, do portu w Kołobrzegu po rejsie dookoła świata. Rejs rozpoczął się 16.10.1984 roku. Jednym z uczestników rejsu był mieszkaniec Szczecinka, Ryszard Rusielik.
Realizacja:
Zbigniew Gabalis, Wiesław Wawryszuk
Czyta:
Jarosław Pietrzyk
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: AKF Kontrapunkt: Powrót Tropiciela. (1986 rok)

Post by Dislav »

W odległej przeszłości spędzaliśmy z Ryśkiem piątkowy bardzo długi wieczór na Jego hacjendzie z dala od drogi, daleko za lasem, pomiędzy torami a pięknym jeziorem (miejsca nie zdradzę). Opowiadał dużo o tym rejsie, z czego zapamiętałem historię, jak utknęli gdzieś na rafie i bardzo długi czas wykuwali w niej, w koralach, przejście aby wyjść na otwartą wodę. Jak film pokazuje, sztuka im się udała. Historia druga - to Jego określenie misia koala: "małe, brudne, wiecznie pijane zwierzątko", też z tego rejsu przywiezione.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: AKF Kontrapunkt: Powrót Tropiciela. (1986 rok)

Post by Mario »

ja z kolei słyszałem, że załoga gotowa była gościa wysadzić na bezludnej, więcej nie podam, bo nie może się obronić
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Re: AKF Kontrapunkt: Powrót Tropiciela. (1986 rok)

Post by lewy »

A ja wiem że go wysadzili ale się zlitowali hahaha
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
Post Reply