Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Filmy o Szczecinku, produkcje portalowe i nie tylko
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Film zrealizowany przez Amatorski Klub Filmowy Kontrapunkt ze Szczecinka podczas XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Radzieckiej w 1988 roku.
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by Dislav »

Trochę zostałem wywołany do tablicy. Trochę też miodu spłynęło na moje serce. Dzięki Tobie Bronx za filmek z Kontrapunktu. Ten film kręcił chyba osobiście Pan Wacek Relski. Nie ma on dźwięku, ale jakby przekopać zbiory archiwum Kontrakunktu, które zaginęły po pozostałościach Powiatowego Domu Kultury, to okazałoby się, że z dwóch szaf naszego Klubowego archiwum zebrałoby się kilka godzin kapitalnego historycznego materiału filmowego, także z dźwiękiem na taśmach magnetofonowych z "ZK145" i być może, także do tego filmu. Zbiory te obecnie są w pewnych prywatnych rękach i tam marnieją. Na tym filmiku w 9.ujęciu na widowni siedzi Marek, z wąsami w mieście historycznymi, który współpracował i z zespołem "Ritornel" i z zespołem "Kram". Czasami Jego spotykam na ulicy i serdecznie się przywitamy. Na tym filmie widzę także coś, co chyba w przyszłości potem było potem początkiem zespołu Terne Roma (czyżby?).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Czy Terne Roma nie wiem, ale mógł też być ktoś z Polski, chyba że konkurs był "ogólnopolski" tylko z nazwy :)


PS. Niebawem więcej filmów z Kontrapunktu.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by Stach »

Zastanawiam się, gdzie to się odbywało. A nagrody (czy dyplomy) wręcza red. Urbanek.

W pierwszej połowie lat siedemdziesiątych (wcześniej pewnie też) w słynnej sali PDK odbywały się powiatowe eliminacje do festiwalu zielonogórskiego. Na jednym z takich koncertów byłem jako dziecko. Rządziły siostry Ostrowskie, m. in. Małgorzata. Później wyjechała ze Szczecinka i ślad po niej zaginął.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

No to zagadka, gdzie to się odbywało, na FB nie wiedzą: padają różne kluby garnizonowe, szoki itp. ale podpowiem, że to żaden budynek użyteczności kultury. :)

PS. Na FB obiecałem za prawidłową odpowiedź, 50 gram , tutaj mogę śmiało podbić stawkę to 100 gram przy najbliższym spotkaniu :)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by Stach »

Szkoła.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Też nie, żadna ze szkół.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Dislav wrote: Na tym filmie widzę także coś, co chyba w przyszłości potem było potem początkiem zespołu Terne Roma (czyżby?).
Na pewno początki z lat 80-tych Terne Roma można zobaczyć na innym filmie z naszego forum, są to fragmenty z Dziennika Telewizyjnego, Trojanek wraz z zespołem i muzyką, na tym materiale pojawia się od 7:26.

http://szczecinek.org/forum/viewtopic.php?f=41&t=2945" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Na FB padła już poprawna lokalizacja tego miejsca.

Konkurs ten odbywał się w łączniku pomiędzy hotelem Pojezierze a ówczesną stołówką, obecnie tam się znajduje chyba restauracja Elite czy coś takiego. Ja tego konkursu nie znam, nie pamiętam, ale miejsce nie stanowiło żadnej tajemnicy, doskonale je pamiętam z zakładowych imprez mikołajkowych SzPB Pojezierze, ponadto codziennie tam bywaliśmy na obiadach abonamentowych w tej stołówce do której widać drzwi na tym filmie.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by Stach »

Wiem, że mieszkałeś niedaleko.
PS. Umieszczenie tam tak ważnej politycznie imprezy jak Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej to jakaś dywersja - nawet zdając sobie sprawę z tego, że to już absolutne dogorywanie mojego ulubionego Peerelu.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym konkursem.

Na filmie widać plakat (ok. 25 - 26 sekunda) wyraźnie widać napis XXVII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej, a poniżej mniejszymi literami niezbyt wyraźnie "Eliminacje miejskie? powiatowe?" trudno odczytać. Czyli pewnie były to eliminacje z naszego regionu do Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i takie ogólnopolskie konkursy z tego co widzę odbywały się jako eliminacje w całej Polsce. Jednak jest tu pewna niezgodność, bo wg. tych danych http://pl.wikipedia.org/wiki/Festiwal_P ... adzieckiej" onclick="window.open(this.href);return false; odbyło się XXV edycji, a w 1988 roku była XIV edycja. Nie wiem czym są spowodowane takie różnice w numeracji.

PS. Na tych konkursach wypłynęła ze Szczecinka na szersze muzyczne wody Małgorzata Ostrowska.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by Stach »

bronx wrote: Na tych konkursach wypłynęła ze Szczecinka na szersze muzyczne wody Małgorzata Ostrowska.
W połowie lat siedemdziesiątych, chyba zdobyła Złoty Samowar w Zielonej Górze. Potem się potoczyło z górki.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by robot humano »

bronx wrote:Nie wiem dokładnie o co chodzi z tym konkursem.

Na filmie widać plakat (ok. 25 - 26 sekunda) wyraźnie widać napis XXVII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej, a poniżej mniejszymi literami niezbyt wyraźnie "Eliminacje miejskie? powiatowe?" trudno odczytać. Czyli pewnie były to eliminacje z naszego regionu do Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i takie ogólnopolskie konkursy z tego co widzę odbywały się jako eliminacje w całej Polsce. Jednak jest tu pewna niezgodność, bo wg. tych danych http://pl.wikipedia.org/wiki/Festiwal_P ... adzieckiej" onclick="window.open(this.href);return false; odbyło się XXV edycji, a w 1988 roku była XIV edycja. Nie wiem czym są spowodowane takie różnice w numeracji.

PS. Na tych konkursach wypłynęła ze Szczecinka na szersze muzyczne wody Małgorzata Ostrowska.
Podobnie jest z Czetyrie Polaka Gruzin i sabaka - oficjalnie ich w Szczeciku nie było a przecież mamy kwity audio i video że jednak byli.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Dislav wrote:Na tym filmiku w 9.ujęciu na widowni siedzi Marek, z wąsami w mieście historycznymi, który współpracował i z zespołem "Ritornel" i z zespołem "Kram". Czasami Jego spotykam na ulicy i serdecznie się przywitamy.
O panu Marku pamiętam wspominałeś już kiedyś tutaj:
http://szczecinek.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=3126" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ogólnopolski Konkurs Piosenki Radzieckiej w Szczecinku, 1988

Post by bronx »

Stach wrote:
bronx wrote: Na tych konkursach wypłynęła ze Szczecinka na szersze muzyczne wody Małgorzata Ostrowska.
W połowie lat siedemdziesiątych, chyba zdobyła Złoty Samowar w Zielonej Górze. Potem się potoczyło z górki.
db99f08964de1dba498d58b585638793.jpg
db99f08964de1dba498d58b585638793.jpg (95.35 KiB) Viewed 10235 times
Post Reply