Bieg Winanda Osińskiego 1994 rok (archiwum Gawex Media)

Filmy o Szczecinku, produkcje portalowe i nie tylko
Post Reply
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Bieg Winanda Osińskiego 1994 rok (archiwum Gawex Media)

Post by człowiek widmo »

Świetny materiał wrzucony do sieci przez Gawex.

Zwraca uwagę autentyczna masowość imprezy, duża frekwencja wśród widowni i ogólny prestiż zawodów jaki można wyczuć oglądając te scenki. :)

Bahnhofstraße
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Bieg Winanda Osińskiego 1994 rok (archiwum Gawex Media)

Post by darba76 »

Ile to się w Szczecinku na przestrzeni tych 22 lat pozmieniało. A to tylko mały wycinek miasta zarejestrowany na trasie biegu.

Byłem świadkiem bodajże dwudziestu biegów im Winanda Osińskiego ale ten zapadł mi w pamięci szczególnie. A mianowicie ze względu na osobę zwycięzcy biegu niejakiego Piotra Gładkiego.
Pamiętam jak wyprzedził wszystkich o kilometr narzucając takie tempo do którego do dnia dzisiejszego nikt nie jest w stanie się nawet zbliżyć. Wszelkiej maści czarnoskórzy sprowadzani corocznie dla uatrakcyjnienia biegu mogli by się tylko uczyć.
W 2000 w swoim debiucie maratońskim wygrał prestiżowy Hanse-Marathon w Hamburgu a w 2000 reprezentował barwy Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney
Walcząc o kwalifikacje na mistrzostwa świata w Helsinkach, na skutek błędów organizacyjnych przebiegł o 2 km więcej (44,195 km) i mimo to wygrał.
Aktualny rekordzista Polski w półmaratonie – 1:01:35 (Haga 2000).
Bez wątpienia najlepszy zawodnik jaki biegł kiedykolwiek na zawodach w Szczecinku

Z bólem serca przyjąłem informacje o jego tragicznej śmierci w wypadku samochodowym w 2005 r.
Post Reply