Zdjęcia Białego Boru z 1935 roku

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
Post Reply
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Zdjęcia Białego Boru z 1935 roku

Post by britneykiller »

Szperając sobie w sieci natknąłem się na stronkę, do której odsyłacz umieszczam poniżej. Umieszczono na niej zdjęcia Białego Boru z 1935 roku. Fotografie są o tyle ciekawe, że nie przedstawiają żadnych panoram ani "pocztówkowych" widoków, ale mniej fotogeniczne zaułki miasta i codzienne życie jego mieszkańców. Na niektórych zdjęciach nie mogę dokładnie zlokalizować miejsc, w których były one zrobione - Biały Bór jest małym miasteczkiem, ale niestety wojna obeszła się z nim niesamowicie okrutnie :(. Miałem wczoraj łzy w oczach, patrząc na te zdjęcia i wyobrażając sobie, jaki klimat moje rodzinne miasteczko miałyby dzisiaj, gdyby je oszczędzono.

http://home.arcor.de/drbodo.koglin/Hoel ... nburg.html
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Fakt klimat na starych fotografiach jest niesamowity.Przyznasz jednak,że małe miasteczka nadal mają swój niepowtarzalny klimaćik.Pozdro. 8)
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

GIZIO wrote:Fakt klimat na starych fotografiach jest niesamowity.Przyznasz jednak,że małe miasteczka nadal mają swój niepowtarzalny klimaćik.Pozdro. 8)
Owszem, mają, ale to już nie to samo :(. Gdy patrzę choćby na takie współczesne Barwice, to naprawdę jest mi smutno, że w Białym Borze z przedwojennej architektury nie zachowało się prawie nic. Centrum miasta to w zasadzie jedna wielka pustynia - kilka obleśnych budek, pseudopark i tyle :/. W innych miastach w okolicy śladów przeszłości jest jednak znacznie więcej.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Na temat twojej miejscowości napisałem dosyć obszerny tekst,ale nie doszło nie z winy mojej.Zresztą to nie pierwszy tekst ,który napisałem i amba wćieła.Wald jest świadkiem.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

GIZIO wrote:Serwo

Na temat twojej miejscowości napisałem dosyć obszerny tekst,ale nie doszło nie z winy mojej.Zresztą to nie pierwszy tekst ,który napisałem i amba wćieła.Wald jest świadkiem.Pozdro. 8)
problem stary jak internet i jak fora istnieją, tydzień temu na forum sedina.pl też się jeden człowiek na to skarżył, napisałem mu tak.
bronx na sedina.pl wrote: No cóż, propozycja jest prosta, jak piszemy coś więcej niż dwa zdania, piszemy to choćby w najprostrzym notatniku windowsowym ew. w Wordzie (ta druga metoda ma jeszcze taką zaletę że błędy poprawia, niektórym by się przydało) i nawet jak idziemy zaparzyć sobie kawkę/nalać browara to dokument też zapisujemy, bo a nóż widelec wyłączą nam prąd. Ja działam w ten sposób i nie mam takich problemów. Wiem że teraz powiesz że to skomplikowane i w ogóle jak to tak może być, ale tak jest i już, a do takich wniosków dochodzi się samoczynnie jak napisze się na różnych forach (nie tylko tutaj) ponad 1000 postów i tak ze trzy razy człowiekowi wetnie większą ilość tekstu, wtedy to nie jest już dla niego problemem takie rozwiązanie. Też nie raz to przeżyłem.
Podtrzymuje to i proponuje z tego korzystać, będzie miej stresów w życiu.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Napiszę inaczej i wyraźnie.Mówi się trudno i jedzie się dalej.Pozdro. 8)

Dziśiaj w nocy między 2 a 3 też nie mogłem dostać się na stronę. :wink:
Last edited by GIZIO on 16 Jan 2007, 07:45, edited 1 time in total.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

tzn. jaki?
Post Reply