Pytanie o pomnik

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
Post Reply
GIZIO

Pytanie o pomnik

Post by GIZIO »

Serwo

Moje pytanie brzmi.Kto wie co stało sie z pomnikiem zwycięstwa po wojnie(stał wiza wi przystani Polamowskiej)i gdzie spoczywają jego szczątki?O ile nie został przerobiony, jako np. podkład pod chodnik. 8) Pozdro
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Z tego co wiem wysadzili go Rosjanie w 1945 roku, ale co z jego resztkami się stało? nie wiem.
GIZIO

Post by GIZIO »

No właśnie ,gdzie resztki? 8)
Guest

Post by Guest »

O który pomnik chodzi.
Gdzie ta przystań Polamowa ?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Kolego,przede wszystkim dobre wychowanie każe się przedstawić,ale jeżeli uważasz,że to zbędna rzecz to twój problem.Pomnik,jak dobrze pamiętam z archiwuw znajdował się na przeciwko byłej przystani Polamowskiej,a dziśiaj niestety jest tam podrzędna speluna.Zresztą jakbyś poszperał na forum Bronxa znalazł byś fotkę tego pomnika.Jak znam Waldka pierdyknie Ci tą fotkę,aby dopomóc koledze.Pozdrocho 8)
Waldek

Post by Waldek »

Kriegerdenkmal pominik wojenny, w tle Parkbrücke - pomost parkowy. Na pierwszym planie widoczna jest zdobyczna armata francuska, która po II wojnie światowej stała przed bramą koszar przy ulicy Kościuszki

Kriegerdenkmal der Gefallen von 1865/66 und 1870/71 - Pomnik ku czci poległych w latach 1846/66 i 1870/71. Widok z roku 1914, pomnik ten znajdował się w parku przed Parkbrucke czyli tuż przed byłą przystanią LOK przy ul. Ordona. Został wysadzony w powietrze w 1945 roku przez wojska radzieckie.
1255th7.jpg
1255th7.jpg (25.46 KiB) Viewed 2180 times
nowyobraz1yq9.jpg
nowyobraz1yq9.jpg (62.57 KiB) Viewed 2221 times
nowyobrazis9.jpg
nowyobrazis9.jpg (54.26 KiB) Viewed 2215 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

GIZIO wrote:...znajdował się na przeciwko byłej przystani Polamowskiej,a dziśiaj niestety jest tam podrzędna speluna
ejże bez przesady, Tawerna to nie podrzędna speluna, zresztą nie raz gościła nas na spotkaniach forumowych, a foty mają ciekawe na ścianach.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Jak na mój gust resztki pomnika zostały wywiezione albo spoczywają w jeziorze,tak by było najprościej i najszybciej.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No dobra super kategorii restauracja.Wiem,że mieliście tam spotkanie ,ale to nie zmienia mojego zdania.Dla spokoju i aby zachować pas ,napisałem jak wyżej.Pozdro. 8)
Post Reply