Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
Post Reply
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Post by człowiek widmo »

Takie cudo się ukazało:

28. Ochotnicza Dywizja Grenadierów SS "Wallonien", składająca się w znakomitej większości z francuskojęzycznych obywateli Królestwa Belgii, od lutego do maja 1945 roku toczyła na Pomorzu Zachodnim u boku Niemców krwawe walki z Armią Czerwoną. Niniejsza praca, bazując na niepublikowanych wcześniej wspomnieniach uczestników tych wydarzeń, opowiada tragiczną historię walońskich ochotników, którzy za wszelką cenę starali się powstrzymać napór nieprzyjaciela stojącego u bram Trzeciej Rzeszy. Książka zilustrowana została również wieloma unikatowymi fotografiami znanymi do tej pory jedynie wąskiemu gronu odbiorców.

Dla maniaków i miłośników historii w formie szczegółowej. O Szczecinek akcja nie zahacza, omija go o jakieś 50 km. ;)
dergelle.jpg
dergelle.jpg (346.61 KiB) Viewed 5636 times
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Post by Stach »

człowiek widmo wrote: O Szczecinek akcja nie zahacza, omija go o jakieś 50 km
dergelle.jpg
To nie czytamy :(
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Post by człowiek widmo »

Autor idzie za ciosem. :)

Chciałbym poinformować, że zacząłem pracę nad nową książką pod tytułem: Umierali w Berlinie. Francuski Batalion Szturmowy SS Charlemagne, kwiecień-maj 1945. Będzie to pierwsza w Polsce pozycja, opiewająca losy francuskich ochotników w ostatnich tygodniach II wojny światowej. 95% materiałów w niej zawartych zostanie opublikowana w naszym kraju po raz pierwszy.

Data wydania nie jest jeszcze znana.
Bahnhofstraße
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Post by robot humano »

człowiek widmo wrote:Autor idzie za ciosem. :)

Chciałbym poinformować, że zacząłem pracę nad nową książką pod tytułem: Umierali w Berlinie. Francuski Batalion Szturmowy SS Charlemagne, kwiecień-maj 1945. Będzie to pierwsza w Polsce pozycja, opiewająca losy francuskich ochotników w ostatnich tygodniach II wojny światowej. 95% materiałów w niej zawartych zostanie opublikowana w naszym kraju po raz pierwszy.

Data wydania nie jest jeszcze znana.
Naprawdę zamierza opiewać działania bataliou SS czy po prostu nie rozumie znaczenia tego słowa?
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Post by człowiek widmo »

Jak napisze,a ja przeczytam, to Ci powiem czy opiewa.
Bahnhofstraße
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Nowe wydawnictwo - "Ostatnia krew na Pomorzu"

Post by robot humano »

Dzięki, chętnie się dowiem czy o nich pisze czy jednak opiewa.
Post Reply