"RYCIE" W OKOLICACH SZCZECINKA

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.

Czy miałes duże trafienia??

Duże
4
24%
Małe
4
24%
Szmelc
2
12%
Wiem gdzie coś jest
2
12%
Nie kopie
5
29%
 
Total votes: 17

User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

"RYCIE" W OKOLICACH SZCZECINKA

Post by szperacz88 »

W samym Szczecinku nie ma raczej nic po walkach z 1945 roku, ale czy jest coś w okolicach zarówno tych bliskich jak i dalekich np. Koło Walcza, Gwdy itd.??
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Jakby się miało dobry sprzęt to by mozna coś znależć ciekawego napewno, bo tak jak ma się biegać z łopatą i kopać na chybił trafił to jest totolotek :D . Chyba ze trafiłby ktoś na naprawde naszpikowane wszelkiego rodzaju "dobrem" miejsce. Jako ze nie mam wykrywacza to za bardzo nie szukam.
Ale tak sobie myśle że warto by się rozejrzeć po pustkach poniemieckich z jakimś wykrywaczem. Troche osób już je przeszukiwało ale sądze że dużo nie znaleźli z tego co tam się znajduje.
Niemcy opuszczali te tereny w bardzo szybkim pośpiechu, sądzili że wrócą tu niebawem więc zakopali dużo cennych rzeczy zapewne w pobliżu swoich domostw. Zawierucha wojenna i powojenna zrobiła swoje i część z tego co zdeponowali w ziemi pewnie dalej tam leży. :idea:
Waldek

Post by Waldek »

Pewniaka masz na poniemieckim wysypisku śmieci w Bornym Silinowie. Tam znajdziesz butelki po browarach,apteczne, po perfumach talerze pieniądze, łuski, odkarzacze, guziki, fajki,menarzki. Oraz to co mi się przytrafiło z tym bardzo uważać lepiej nie ruszać a szczególnie miny mogą to być pułapki to wam mówi stary saper. :roll:
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Śmietnik w Bornem jest już tak przetrzepany, że głowa boli. Od ponad 10 lat go trzepią ostro. Owszem można jeszcze coś tam czasem znaleźć, ale to napewno nie to co było znajdowane na początku.
User avatar
mateusz2005
Posts: 7
Joined: 18 Jul 2005, 16:10
Location: Pomorskie

Post by mateusz2005 »

witajcie
kuiedyś byłem zobaczyć pewnien smietnik w bornym
niewiem czymyślimy o tym samym ale tam sie skręcało z wiekszej ulicy w prawo i jachało kawałek w las,jak dolechalismy i zobaczyliśmy to maxymalny szok.krajobraz marsjański dołek na dołku i kilka ekip kopiących wielkie leje chyba z 2 m głebokie.pozdrawiam
Waldek

Post by Waldek »

Najprawdopodobniej toś się nie pomylił choć jest tam wiele miejsc gdzie się kopie.
Guest

Post by Guest »

witajcie
jak trafić na to śmietnisko w bornym?????????
niemam jeszcze wykrywacza a chciał bym popróbowac swoich sił w kopaniu i może cos sie trafi

Pozdrawia
Waldek

Post by Waldek »

Stare przysłowie mówi (koniec języka za przewodnika).
Dokładnie poczytaj nasze forum, lub skontaktuj się z którąś z grup poszukiwaczy. A ty chcesz wejść jak do hipermarketu nawet nie przedstawiając się(a feeeee)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

heh hipermarket z porcelankami, butelkami, mundurami, guzikami, medalami i monetami, taki sklep by mi sie podobał :)
Waldek

Post by Waldek »

Wal do Grześka namiar podam na priwa.
Stepienms
Posts: 32
Joined: 05 Aug 2005, 09:00
Location: Szczecinek

Post by Stepienms »

Ostatni kopiąc w lesie spotkałem małżeństwo "drwali"(drewno kradli), tak się przyczepili i opowiadali jake to rzeczy u siebie na podwórku wykopali. Raz przekopując ogródek wykopali beczke z jakąś zastawą, a drugim cenniejszym wykopkiem było zawekowane mięso w słoikach, które oczywisci zjedli. Jest to dowód jak pewni byli niemcy co do powrotu na swoje tereny ale naszczęście im sie nieudało.
Guest

Post by Guest »

Na temat grzebania mozna by duzo najtrafniej ujal to Jan Kobuszewski ...Panie wędkarz nie powi gdzie lowi ..Szczecinek jest barzdo ciekawym miastem ,jak i jego okolice ale przy okazji rycia nie niszczcie tego co macie jako dobra kultury z maszynka chodze ok22 lata .Widzialem juz takie pobojowiska po <<poszukiwaniach " ze zastanawialem sie ile spychaczy musialo nato pracowac. Rasowego grzebyly nigdy nie widac ani przed ani w trakcie ani po pamietajcie o tym

pozdrowienia Silver
Waldek

Spychy i koparki dewastują teren fanto nośny

Post by Waldek »

Witam
Panowie właśnie po terenie fanto nośnym pomykają spychy i koparki tak że aby cokolwiek uratować proponuję zerknąć , to jest teren koło bunkra pod Trzesieką.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Poligon w Bornym, Kłomino...Na poligonie w bornym nawet czołg mozna znalezć. Resztki T-55, starych UAZów i gazików, gąsiennice w ziemi itp
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

Witam to szczera prawda bo gąsiennice zostawiłem były za ciężkie a podrugie nie zbieram złomu.
Post Reply