Soltnitzer Mühle

Historia miast z powiatu ale w granicach Kreis Neustettin oraz powiatu szczecineckiego do 1975 roku.
Post Reply
leśny kosiarz
Posts: 277
Joined: 28 Jun 2009, 19:10
Location: Szczecinek

Soltnitzer Mühle

Post by leśny kosiarz »

Witam.
W okolicach Drawienia dawniej Trabehn znajdowało się kilka młynów. Jednym z nich był Soltnitzer Mühle gdzie znalazłem tą oto pieczęć lakową.Czy jest możliwe ustalenie dawnego właściciela młyna? Jestem ciekaw czy litery "W B" z pieczeci pasują do inicjałów dawnego młynarza. :? :?:
Attachments
p3.jpg
(67.07 KiB) Downloaded 2195 times
p2.jpg
(64.42 KiB) Downloaded 2216 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Soltnitzer Mühle

Post by bronx »

Niestety dane z Soltnitz mam dosyć późne bo z lat 37-39 a pieczęć ta wygląda na dużo starszą, jednak na podstawie dostępnych danych też można coś domniemać.

Nie wiem ile było tych młynów, ale znalazłem informację o dwóch jeden nazywał się - Soltnitzmühle i jego właścicielem był Papke Gustav. Drugi nazywany był Beyersmühle a właścicielem był Beyer Otto i tutaj można domniemywać, że pieczęć jest z tego młyna, być może wcześniejsi właściciele ojciec albo dziadek Otto, miał imię na W.

W latach 1937-39 jedyną osobą w Soltnitz o inicjałach WB był Bessert Willi właściciel gospodarstwa rolnego.
leśny kosiarz
Posts: 277
Joined: 28 Jun 2009, 19:10
Location: Szczecinek

Re: Soltnitzer Mühle

Post by leśny kosiarz »

Dziękuje za odppowiedz :D
Pieczęć była znaleziona na młynie Soltnitzmühle (na mapie którą posiadam podpisano go jako Soltnitzer Mühle ale zapewne chodzi nam o ten sam młyn).Młyn Beyers znajdował się w bliskiej odległości więc nie można wykluczyć że pieczęć pochodzi właśnie z tego młyna.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
Post Reply