Gdzie są jeszcze schrony w Szczecinku?

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Gdzie są jeszcze schrony w Szczecinku?

Post by Stach »

robot humano wrote:
Waldek wrote:A na dodatek rozwalenie tego budynku wydano osiem milionów, kolega dotarł do faktury. Ciekawe czy rozwałka aż tyle kosztowała czy część kasy poszła "na cele charytatywne"
A w życiu!Za 8 to mieli nowy postawić, za coś koło 9 postawili TBSa po sąsiedzku. No ale jak można strzelnicę za 7 (nie pomnę dokładnie) planować to i pół miliona za dzień pracy dziwić nie będzie.
Strzelnica chyba osiem. Tyle samo w każdym razie, co nowa duża sala gimnastyczna przy Ogólniaku, na trudnym terenie.
GIZIO

Re: Gdzie są jeszcze schrony w Szczecinku?

Post by GIZIO »

Najlepszy schron znajduje się w "Smoczej Jamie" :mrgreen: 8)
User avatar
DdruMmer
Posts: 4
Joined: 23 Nov 2009, 19:05
Location: Warszawa/Szczecinek

Re: Gdzie są jeszcze schrony w Szczecinku?

Post by DdruMmer »

Przechadzając się jako młodzieniec w okolicach bocznic kolejowych i kronospanu odkryłem bardzo ciekawy mini schron :). Schody w dół, podwójne pancerne drzwi, pomieszczenie oraz coś w rodzaju komina z drabinką oraz kratką wentylacyjną u góry. W tamtych czasach odkrycie takiego "cacka" było nie lada wyczynem i chciałem nawet namówić kilku znajomych na zorganizowanie czegoś tam. Niestety nie spotkało się to z zainteresowaniem rówieśników. Co ciekawe w schronie tym działało światło :D
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Re: Gdzie są jeszcze schrony w Szczecinku?

Post by NASA »

Schron o którym piszesz obecnie znajduje się na terenie Kronospanu,pamietam kilka lat temu też się nim interesowałem.Jest w bardzo dobrym stanie praktycznie kompletny.
Post Reply