sale taneczne, balowe i restauracje w Szczecinku w 1945r.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

sale taneczne, balowe i restauracje w Szczecinku w 1945r.

Post by izywec »

Zabawmy się w przypomnienie zastanych w roku 1945-tym sal do powszechnej rozrywki oraz restauracji.
Ja pamiętam:
1. Ulica Boh. Warszawy restauracja /chyba?/ "Gryf" /Rybka/ - piękna duża sala z balkonem chyba po stronie północnej. Restauracja jakieś 150 m od placu po lewej stronie w kierunku sądu - wejście z filarami.
2. Ulica Ordona - z tyłu budynku Ligi Morskiej później LPŻ i LOK - duża wejście balkonowe po schodkach z podwórza.
3. Ulica Boh. W-wy - prawie na przeciw sądu - sala średniej wielkości, był tam Klub Leśników a ja miałem tam studniówkę.
4. Ulica 9-tego Maja - sala widowiskowa - były tam koncerty muzyki poważnej i przedstawienia, później chyba objął to Szczecinecki Ośrodek Kultury.
5. Ulica Żukowa - restauracja /chyba?/ Pomorzanka, tuż przy biurach WPHSU
6. Mysia Wyspa - tam już niczego chyba po wojnie nie zorganizowano.
7. Róg Dworcowej i 28-go Lutego - restauracja wejście potrzech schodkach z rogu - nazwy nie pamiętam.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Sporo wiadomosci o zyciu "kulturalnym" miasta jest w tekscie Slawomira Miary w ostatnim Temacie, niestety gazete mialem tylko przez chwile i nie moge tego wrzucic. Moze ktos mnie wyreczy :wink:
Bosman
Posts: 3
Joined: 24 Aug 2007, 21:49
Location: Piława

izywiec

Post by Bosman »

1. Gryf to ul Wyszynskiego (b.Zukowa)
2. Rybka to Boh. Warszawy (b.Stalina) hotel Pomorski albo "wstap kolego na jednego"
3. Jedenascie schodkow kolo dworca, jak wychodziles byl tylko jeden
4. LOK LPZ Ordona (b.Wielki Proletariat) dzisiaj Oskar.
5. Pomorzanka malo pamietam
6. Mysia Wyspa (cypel) bylo pare imprez
7. 9-go maja, PDK, kino-teatr obok mala salka (kawiarenka) tez mozna bylo sie troche napic
8. Boh.Warszawy (Stalina) byla moda polska Adria lub Arkadia, wlascicielka babka Lutka Gasiorowskiego, kawiarenka w stylu pol-czarnej Sforowskiego
9. Pl. Wolnosci klub garnizonowy, nie dla wszystkich, jeszcze pare sezonowych, musial bym poszperac w pamieci.
bosman
Bosman
Post Reply