Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

A swoja drogą nie tylko Małgorzata Ostrowska była ze Szczecinka w Lombardzie.A Piotrek Zander swego czasu zajebi.....gitarzysta.To co?Też pogrywał w tej kapeli.Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

P.Z. z rodziną wynajmował swego czasu piętro w domku u mojej babci. Ładnych parę lat tam mieszkali. Przypadło to m. in. na czas jego służby wojskowej.

A jeszcze jak był w kamaszach, przygrywał nam podczas balu maturalnego (w klubie garnizonowym nad jeziorem).

Stare dzieje...
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Czyli jak dobrze pamiętam rejony koło stadionu.(Matejki?).Służba wojskowa,to w orkiestrze w Szczecinku. :lol: :lol:Pozdro. 8)
User avatar
wodzu
Posts: 18
Joined: 11 May 2005, 11:22
Location: szczecinek/poznan
Contact:

Post by wodzu »

no cóż, moim skromnym zdaniem wielka szkoda...
osobiście z chęcią posiadałbym taką płytę :(
zapytać zawsze warto
pozdrawiam!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Zgodnie z obietnicą coś wiecej z BURNN.

Naszukałem się kasety w Szczecinku jak byłem, okazało się że kaseta jest była cały czas ze mną w Szczecinie, należało jedynie odkurzyc najgłebsze kazamarki szafki z kasetami i kasetami VHS, (kto tego teraz używa :) )

Proszę państwa ponowna "premiera" po latach, na pewno premiera w sieci ponieważ nigdzie nie znalazłem tej muzyki.

dzisiaj na razie tylko skany wkładki z kasety, pradopodobnie jutro będzie muza, tylko musze zakupić przejściówke odpowiednią żeby zdigitalizować kasetke, bo mi moja gdzieś zagnęła.

BURNN - (wcześniej nazywał się Rest In Peace, po zmienach kadrowych zmienił nazwe) zespół szczecinecko - borneński, związany ze szczecineckim ekonomikiem czyli Zespołem Szkół im. KEN w Szczecinku

tytuł płyty - King of Rain

Image


Image
708a419111e9039b.jpg
(138.59 KiB) Downloaded 22 times
26e05056ce75b3ce.jpg
(140.29 KiB) Downloaded 27 times
PS. wymazałem tylko dane adresowe Myszy, może chłopak nadal tam mieszka, nie chciałbym aby jakies dawne fanki zespołu go niepokiły:)

PS. urodzony białym, przypominają się dawne lata co?
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Aż miło...
Fajnie popatrzeć na przyjaciół ze starych lat...
Wspomnienia fajna sprawa :-)
pozdrawiam Bronx
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

A właśnie...
Przyznam, że mam małe wątpliwości co do tego, czy to jest już po zmianach, czy tuż przed zmianami w składzie...
Kurcze - wrzesień 97`... Czy to było po odejściu Seby i Dora, czy tuż przed??
Pamięć zawodzi :-) chyba odstawię masło...
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

zgodnie z obietnicą

BURNN King Of Rain ok. 28MB
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Pamiętam Burnn :) i pamiętam też ich koncert w Szkole
Połowę składu znałem dość dobrze.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
bajbus9
Posts: 3
Joined: 25 Dec 2007, 21:58
Location: Zachód
Contact:

Post by bajbus9 »

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc witam wszystkich!

Sorki za odgrzanie tematu :lol:

Moje zainteresowania szczecinecką muzyką śięgają lat 90 i o tym mogę nieco popisać...

Abisynia - kapela reggae ze Szczecinka po reaktywacji. Pierwsza Abisynia wywodziła się większości z Bobolic. Losy członków tej pierwszej potoczyły się różnie i zakończyli działalność. Po upływie pewnego czau lider utworzył na nowo kapelę, już w naszym mieście.
Liderem, frontmanem oraz autorem tekstów (w większości) był nie kto inny jak nasz zdolny, wartościowy jegomość Jacek "Szczupak".
Miał chłopak głowę do tworzenia tej muzy. Sam się na Abisyni wychowałem i do dziś mam wielki sentyment do tego bandu (ps. poszukuję jakichkolwiek nagrań Abisynii...).
W pewnym etapie kariery pojawiali się w mediach nie tylkjo lokalnych (WOŚP w Koszalinie - hala Gwardii i fragment ich występu w TVP2, Radio Koszalin itp. ).

Lotyń - band co prawda z Lotynia, ale przez kilkanaście lat działalności przez skład przewinęło się kilku muzyków ze Szczecinka. Bardzo częsty kontakt z naszym miastem. Do dziś tworzą bardzo interesującą świeżą muzykę. Mało tego - lider Robert Kałuża zajął się promowaniem młodych kapel - www.lotyn.pl


You - kapela rockowa, powstała za czasów wielkiego boomu na kapele z dziweczyną na wokalu. Lata swojej świetności przechodził w tamtym okresie szczeciński Hey, więc i w You śpiewała dziewczyna - Monika Górniak (później inna drobna czarna dziewczyna - nie pamiętam imienia...).

Fuck - kapela punk, z Dunajem na wokalu. Pamiętam ich z koncertów WOŚP - covery The Clash itp.

Gepard Chester (czy jakoś tak?) - punkowcy nietypowi. Chyba tylko jeden występ na Muszli Koncertowej - na wokalu Ciapek - na basie Tomek Kotys, bębny chyba Lipa. Ciapk śpiewał z kartki, ciągle myląc tekst (zaczynali jeden kawałek grać chyba z 5 razy). Tekst typu "Gepard Chester gra na basie - Gepard Chester wali Kasię" :lol:

Cwancykator - Adam Wieczorek maniak bluesa - takową muzykę grali. Pamiętny, bardzo dobry koncert w Szkole Podst. Nr 7 - dla dzieciaków. Fajna kapela...


Burnn

- o nich już była mowa - pamiętam ich występ w Polsacie oraz na Przeglądzie Młodych Zespołów Rockowych w Drawsku Pom - wygrali.
4 miejsce zajęła tam inna młoda kapela ze Szczecinka - Lorens. Duże plany, entuzjaści ale losy potoczyły się różnie... :P

Pamiętam jeszcze kapelę rockową (niestety nie pamiętam nazwy) - grali przed Armią w Hali Społecznej. Muza grunge - rock czy jakieś takie klimaty. Teraz jeden z muzyków tej kapeli jest jednym z kierowników jakiegoś banku w naszym mieście

Poza tym wielu uzdolnionych muzyków naszego miasta tworzyło różne mieszane formacje. Pamiętam takich : najlepszy bębniarz Artur "Lipa" Dzidziuś" Lipiński, Lambada, Tomek Kotys, Agaszko itp itd.

Czy ktoś pamięta te klimaty?


Pamiętam jeszcze takich obywateli :

Kaja Kaźmierczyk - zwyciężczyni wielu ogólnopolskich festiwali piosenki, wystąpiła w programie "Droga do gwiazd" znalazła się w grupie 12 najlepszych wykonawców jednej z edycji IDOLA. Około miesiąca temu zagrała akustyczny koncert w Warszawie wspólnie z Jankiem Pęczakiem - koncert muzyki Boba Marleya. Janek Pęczak - obecnie nowy gitarzysta najlepszej kapeli świata - T.LOVE

Kalwi&Remi - Światowa gwiazda muzyki klubowej, jeden z nich - Krzysiek Kalwat pochodzi ze Szczecinka (nie chwaląc się - mój sąsiad i kolega :lol: )

"FAUST" zespół ze Szczecinka, wiele sukcesów ogólnopolskich w latach 80., między innymi występ na festiwalu w Jarocinie w roku 1985.
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

witam

ze szczecineckich kapel to największy sentyment mam do Fireballi, we wszystkich wariantach składu grali świetnie, szczególnie kiedy na wokalu był Krystian, ale Kotlet też dawał radę. No i pamiętny koncert na zamknięcie Hi-Hatu, to było coś.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

O, wielki sentyment - Lotyń. Zaraziło mnie przez kuzynkę, bo pan Kałuża się się z nią ożenił. ;)
Co do reszty - to niektóre mniej znane inne bardziej.
Ale gdzie nie spojrzeć tam rodzina. :P
Świat jest mały. Uściski dla Kotleta. :)
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

ZESPOŁY ZE SZCZECINKA

Post by Igor »

kilka kapel ze Szczecinka i muzyków jest na : http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczecinek

oraz

http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysci/,,,,, ... cinek.html

Pozdro next razem podam kolejne namiary!
User avatar
kandziabara
Posts: 18
Joined: 24 Apr 2006, 18:57

Post by kandziabara »

świat jest naprawde bardzo mały, ja kotleta nie uściskam:) ale powiem że był także członkiem takiej szczecineckiej kapeli jak Zemsta Zorrego grali min. na festynie z okazji wejścia Polski do UE w Bornem Sulinowie, ogólnie rockowe covery.
Inne kapele to Candy Man, Bruk Blues Band, Ride (new metal), Stupor (hh na żywych instrumentach)
Marsho!!!
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

DEFEKACJA i jej frontman doc.Pieńkos jako Fany.
Post Reply