Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
User avatar
gdy
Posts: 50
Joined: 10 May 2009, 16:35

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by gdy »

cze. pierwszy skład FUCK Tomek Agaszko-git ;Paweł Szymański -perk ; Maciek Pietnoczka -bass Grzegorz Dunaj -voc .Po kilku lokalnych koncertach za garami siada Sylwek Osowski i w takim składzie zostaje zarejestrowany materiał w MDK Koszalin. Mam gdzieś w piwnicy kasetę ale nie ze wszystkimi utworami. Wkrótce podam gdzie będzie można tego posłuchać.Sylwek udzielał się też w zespole metalowym ale nazwy nie pamiętam .Wiem że oprócz Sylwka grał tam "Pająk" "Cholek" i ...Dawno to było i nie pamiętam.Kiedyś w naszym lokalnym radiu Adaś Wieczorek przeprowadził z FUCK krótki wywiad i puścił dwa kawałki min. "Gandzie" .Przez chwilę działał przy "mechaniku" Virtuti Prostituti ,które założył Liniewicz a grał tam jeszcze "Żurek" na garach Piotrek Karpowicz na basie i Dunaj git-śpiew.
User avatar
gdy
Posts: 50
Joined: 10 May 2009, 16:35

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by gdy »

aha..W roku 85 lub 86 byłem na przeglądzie zespołów młodzieżowych w kinie "kadr" i występował tam FAUST (z pirotechnicznym wejściem na scenę) , jakaś kapela chyba z Barwic i ODÓR z Siwym (vokal i chyba gitara) i Skalpelem na basie ,który był też założycielem Neustettin .
to dobro
Posts: 1
Joined: 24 May 2009, 17:14

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by to dobro »

W latach 2003 - 2006 grala grupa licealistow z ksieznej, a zwali sie JEZ W MARCHEWCE :D . dali sporo koncertow w miescie. ze dwa WOSPy, rockowisko w starym jeszcze kinie przyjazn, support ostrowskiej w 2005, SZOK, i pierwszy konkurs kapel na muszli w 2006, ostatni ich widziany przezemnie wystep. muzykow srednio znam. basista chyba potem dolaczyl do FLYING ORGAN..? nagrali jedno demo. dwa kawalki, ktorych tytulow nie znam. ktos o nich slyszal? :D

pozdro
Rosin
Posts: 2
Joined: 07 Dec 2009, 01:39

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by Rosin »

Witam fanów szczecineckiego rocka,

jeśli chodzi o zespół JEŻ W MARCHEWCE to chłopaki nie grają już razem. Nie wiem jak z pozostałymi członkami JEŻA, ale karierę solową ciągnie były basista tej grupy- Bartek Wołyniec. Ale nie spodziewajcie się kontunyacji dokonań JEŻA W MARCHEWCE. Bartek poszedł w alternatywę (i to przez duże A;p) i nawet nieźle mu idzie.

Jego nagrania i więcej informacji znajdziecie tu:
http://www.myspace.com/bartlomiejwolyniec" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Uprzedzam pytanie... tak to ten sam Bartłomiej Wołyniec co to napindalał w JEŻU W MARCHEWCE na basie;p Szacun
User avatar
spider72
Posts: 13
Joined: 07 Dec 2009, 13:39
Location: Wick

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by spider72 »

gdy wrote:Sylwek udzielał się też w zespole metalowym ale nazwy nie pamiętam .Wiem że oprócz Sylwka grał tam "Pająk" "Cholek" i ...Dawno to było i nie pamiętam.
Nazwa zespołu metalowego w którym grał Sylwek to Thrower Hate (pierwsza nazwa Tower Fate), grali w nim brat Sylwka, Krzysiek (gitara), "Buger"(bass, potem gitara po śmierci Krzyśka), "Bieniek"(vocal), "Pająk" (gitara).
W Thrower Hate grali też "Czajnik" (pierwszy wokalista) i Maciej Pietnoczka (bass).
"Cholek" nigdy nie grał w Trower Hate, ale grał na perkusji z "Pająkiem" w innej kapeli metalowej Saviour, założonej przez "Boss'a" (bass, vocal).

Mam dwie kasety Thrower Hate wydane w latach 90-tych.
Pozdrowienia
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by robot humano »

http://www.metal-archives.com/band.php?id=64279" onclick="window.open(this.href);return false;

Pamiętam bajeranckie zdjęcie z wkładki do kasety - chłopaki w skórach, obcisłych dżinsach i białych "adidasach" na tle wieży Bismarcka. Plus niezapomniany tapir Pająka.
User avatar
spider72
Posts: 13
Joined: 07 Dec 2009, 13:39
Location: Wick

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by spider72 »

Pająk nie tapirował włosów, po prostu łatwo się elektryzował :lol: :wink:
Ano, zdjęcie na tle wieży widziałem, mam też koszulkę Thrower Hate (która ledwo zyje, ale się jeszcze nie rozsypała), gdzie chłopaki też są na tle wieży, ale inne zdjęcie niż na kasecie i kolorowe.
Tak na marginesie, to nie wiedziałem, ze druga kaseta nazywała się "Army of Darkness" jak podaje encyklopedia metalu, bo nie mam do niej okładki.
Pozdrowienia
User avatar
spider72
Posts: 13
Joined: 07 Dec 2009, 13:39
Location: Wick

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by spider72 »

throwerhate900.jpg
throwerhate900.jpg (257.26 KiB) Viewed 9667 times
Wspomniana okładka.

Warto też chyba wspomnieć zespół Danger, jeden ze starszych zespołów metalowych ze Szczecinka, który wciąż chyba jeszcze pogrywa, tylko w całkiem innym składzie.
Jakieś zespoły w ogóle w Szczecinku jeszcze grają, czy młodzież teraz tylko siedzi przed komputerami i konsolami do gier?
I czy ktoś jeszcze w naszym mieście nosi długie włosy? :wink:
Pozdrowienia
Rosin
Posts: 2
Joined: 07 Dec 2009, 01:39

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by Rosin »

Jeśli chodzi o współczesne zespoły to troszkę tego jest... młode (w porównaniu do wspominanych wcześniej zespołów) pokolenie to np.
Materia (bracia Piesiaki i Kuba Marciniak) pogrywają nieźle i ostatnio odnoszą spore sukcesy na różnych przeglądach, Element Dekoracyjny Miasta --> taki mix hip-hop reggee funk, spory skład;], Jack in the Box, to "mój" skład, ale obecnie baaardzo uśpiony;p, 21pi-->również dość "utytułowany" zespół, jakiś czas temu jeszcze Flying Organ. To tylko propozycje spośród moich znajomych. Jest pewnie "tego" więcej, ale ostatnio niestety mam ograniczony kontakt ze Szczecinkiem pod tym względem.
Jeszcze z czasów MDK-u mogę wspomnieć takie zespoły jak: Decade of Death, Slavery, Jeż w Marchewce czy Rukia. I to tyle co narazie przychodzi mi do głowy.
uhaha
Posts: 1
Joined: 15 Dec 2009, 11:31
Location: Szczecinek

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by uhaha »

alfik2666 - specjalnie dla Ciebie:
http://torrenty.org/torrent/397887" onclick="window.open(this.href);return false;

Trzeba zwrócić uwagę, że nagranie płyty miało swój zalążek jeszcze w zespole SZOK (K. Leśniewski, K. Kolenda /śp/, G. Ludwiczak, W.Kaleczyc /M. Juriewicz/ i A. Czajaka). Nagrania były zrobione w 10 rocznicę rozwiązania zespołu a ze wzgledu na udział w sesji A. Zegara i M . Szyćko, przyjęto nazwę FAUST.
Zespół sZOK działał od 1982 do 1984 roku i był jednym z prekursorów w tamtych latach szczecineckiej sceny muzycznej
DeeJay
Posts: 1
Joined: 17 Apr 2010, 08:20

Re:

Post by DeeJay »

GIZIO wrote:Serwo

No to Ziom dałeś czadu. :lol: :lol: :lol: Znam wszystkich kolesi,bo oni przychodzili na próby do nas jak jeszcze pogrywałem w MDK-u z Mukasem i Jurą.Znam Zegara i przesadziłeś i to ostro z porównaniem.Pozdro. 8)
Żenada !!!
JAK KTOŚ KOMU WYDAJE SIĘ, ŻE GRAŁ NA PERKUSJI MOŻE OCENIAĆ JAKIEGOKOLWIEK MUZYKA?
Zarówno Piotrek Zander jak i Andrzej Zegar to bardzo dobrzy gitarzyści ale dzisiaj w Szczecinku jest ich więcej.
Jest Misza, ale jest też Sebastian Wojgienica i wreszcie mega ZAJEBISTY Zitek i pewnie kilku których nie znam.
Czasy się zmieniły ludzie idą do przodu, i tylko jeden "GIZIO" tkwi w miejscu... :(
andrzejs
Posts: 111
Joined: 05 Nov 2009, 12:26

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by andrzejs »

Poczytałem trochę - interesujące nazwy zespołów muzycznych ze Szczecinka. Dawniej brały one nazwę od nazwiska kierownika i liczby muzyków.

Zastanawiam się, czy ktokolwiek tu pamięta pierwszy (?) szczecinecki zespół grający na gitarach z wzmacniaczami? Nie mam pojęcia jak długo grali, pamiętam zaledwie jeden lub dwa występy. Gitary były oczywiście czerwone, najpewniej własnej roboty - w sklepach przecież tego nie sprzedawano ale instrukcję budowy można było znaleźć na przykład w "Młodym Techniku". Chłopaki - zgodnie z duchem czasu, gdzieś tak około 1962, 1963 - grali muzykę pod wpływem "The Shadows", wyłącznie instrumentalną, ściśle trzymając się podziału ról na gitarę solową, rytmiczną i basową.

Któryś z nich - a może nawet wszyscy - mieszkali na Kamiennej, blisko skrzyżowanie z Żukowa. A może mieli tam tylko próby?

No i ta nazwa: "Kajmany". Pisowni nie jestem pewien - może "Cajmany"?, "Caymany"?
andrzejs
Posts: 111
Joined: 05 Nov 2009, 12:26

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by andrzejs »

Jeszcze trochę o zespołach muzycznych w Szczecinku:

Wielu członków tych zespołów stawiało swoje pierwsze kroki w Ognisku Muzycznym, przekształconym później w Szkołę Muzyczną. Uczono tam głównie gry na akordeonie, skrzypcach i fortepianie ale z biegiem czasu i przy wzrastajacej zamożności rodziców zaczęły pojawiać się inne instrumenty. Akordeoniści od p.Jana Dąbrowskiego "przesiadali się" na klarnety i saksofony. Ktoś znalazł stary ksylofon, skądś pojawił się kontrabas. Szkoła kupiła zestaw perkusyjny zwany wówczas (głównie przez p. Dąbrowskiego) "dżazem".

Muzykowanie w grupie było nieodzownym elementem edukacji muzycznej - był chór, była orkiestra smyczkowo-akordeonowa z fortepianem i ksylofonem na którym przyuczone dziewczę grało "Paradę karzełków". Kiedy była już wystarczająca ilość grających na instrumentów dętych powstał pierwszy "bigbend" o dziwnie dziś chyba brzmiącej nazwie "Koliber".

Na poniżej załączonym zdjęciu jeden z pierwszych publicznych występów szczecineckiego "bigbendu". Było to zapewnie podczas pochodu pierwszomajowego we wczesnych latach sześćdziesiątych. Zespół ulokowano na przyczepie samochodowej - w ten sposób publiczność stała w miejscu a estrada jechała przez miasto. Wielu z tych chłopaków grało później na innych instrumentach, w innych konstelacjach a część z nich rozjechała się po świecie. Niektórzy z widocznych na zdjęciu słuchają już tylko muzyki niebiańskiej.

Oj, dawno temu.....
Attachments
koliber.jpg
koliber.jpg (43.62 KiB) Viewed 10774 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by Stach »

A ten dom w tle kojarzycie? Gdzie to jest? Mickiewicza?
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Zespoły muzyczne z Szczecinka

Post by człowiek widmo »

Stach wrote:A ten dom w tle kojarzycie? Gdzie to jest? Mickiewicza?
Ta
Bahnhofstraße
Post Reply