Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
wodzu
Posts: 18
Joined: 11 May 2005, 11:22
Location: szczecinek/poznan
Contact:

Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by wodzu »

Witam!
Tak mi się jakoś kojarzy, że w nie odległym tak czasie w Szczecinku było dość dużo zespołów muzycznych, grających różnej maści muzykę. Z tych nie istniejących najbardziej utkwiła mi w pamięci "Abisynia". Kojarzycie może inne kapele? Które istniały lub istnieją? W necie znalazłem coś takiego:

http://kram.keys.pl/indexa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

pierwszy raz słyszę o takiej kapeli, a Wy?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Odnośnie zespołów,to sam kiedyś poklepywałem na garkach. :lol: :lol: Abisynia,tak o ile pamiętam wokalistą był Zbyszek.Fakt trochę wtedy kapel pogrywało(Strefa Ciszy,Zakład K,Kontrast,Pakt, itd..).Pozdro. 8)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Bluesowy Jimi Delta, popowy Faust, poetycka Czwarta nad ranem. :D

A z cięższej nuty Honor. 8)
Bahnhofstraße
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

simone wrote: A z cięższej nuty Honor. 8)
No niby Olaf ze Szczecinka, ale i tak nie do konca, a poza tym, to rasisci, a ich umiejetnosci muzyczne mierniutkie :cry:
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Dobrze chłopaki szarpali druty, nie znasz się. :wink: 8)
Albo się na pierwszej płycie zatrzymałeś. :)
Pozdro. :D
Bahnhofstraße
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Szczerze mowiac nie znam, bo po uslyszeniu "Bialej rasy" i jeszcze kilku tym podobnym mialem dosyc, a kolega ktory wniosl mi to gowno do samochodu musial ratowac kasete przed wyrzuceniem. Muzyczka, to taki nierowno grany punk :twisted: z lat 80. Znam Olafa jeszcze z czasow przedskinowskich, ale nie znaczy to, ze moglbym zaakceptowac rasizm w tej formie. Rasizmowi i ksenofobia mowimy stanowcze NIE :!: :?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

zespół Burn czyli wcześniejszy Rest In Peace (nie pamiętam czy pisali się tak czy poprostu RIP) pamiętam chlopaków z ekonoma, na jedynej kasecie stało napisane że zespół z Bornego Sulinowa ale ze Szczecinkiem mocno zwiazani i bodajże dwójka członków zespołu było ze Szczecinka.

Mam w domu gdzieś ich kasete, przydało by się wrzucić do internetu i zachować przed zapomnieniem.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Zaraz mi tu łatkę przypną pewnie, ale nic to, odpowiem. :wink:

Zarówno muzycznie jak i tekstowo zespół przez lata się zmieniał. Zawsze był jednak bardzo mocno skierowany na prawo. Dla poprawności politycznej faktycznie nie było tam miejsca...
Wspomniałem o nich w kontekście tematu tego topicu. Tyle...
Bahnhofstraße
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

A niech tam :-)
Temat ciekawy, więc się przyłączę...
Zacznę od RIP - ale temat zespołu RIP przywodzi mi na myśl muzykę zespołu HONOR - zaraz napiszę dlaczego :-D Jak zapewne kolega Bronx pamięta w Ekonomiku prowadziłem tzw: radiowęzeł i dzieki niemu poznałem chłopaków z RIP. Strasznie się wkurzali na mnie za zapuszczanie Honoru na całą szkołę - oczywiście mojego koronnego utworu - Urodzony Białym :-D a teraz o RIP - tylko jedna osoba była z Bornego - kurcze nie pamiętam już teraz jego imienia, choć wiele lat szkoły się kumplowaliśmy... Filar zespołu - FILO, czyli wokal - baaaardzo ciekawa postać :-D + Sebastian Degambe - bas + Tomek Dorogusz Doroszkiewicz - gitara no i właśnie zapomniany już kolega na perkusji... Pomagałem im odrobinkę przy nagłośnieniu wówczas, chć przyznam, że zupełnie nie mój typ muzy... Zdecydowanie bardziej wolę Honor, choć przyznaję się, że z wieloma utworami nawet ktoś taki jak ja nie potrafi się zgodzić... Ale wiele utworów po prostu rewelka...
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

z Bornego był Funki (nie wiem jak się pisał ale fonetycznie było Fanki), no i Łysy nie był ze Szczecinka bo chyba z tego co pamiętam pomieszkiwał w internacie

Sebastian grał tylko w RIP potem w Burn a właściwie chyba Burnn na basie grał Dbaj - imienia nie pamiętam.
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Faktycznie Funky....
Mieszkał w pierwszym bloku jak się wpada do Bornego...
A przyznaję rację - Filo nie był z miasta....
Masz dobrą pamięć :-)
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

nie no Filo był ze Szczecinka, z tego co pamiętam to mieszkał jakoś w okolicy Mysliwskiej, jakoś tam mi się kojaży.
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Jednak po piwku ciężko się pisze :-D
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
wodzu
Posts: 18
Joined: 11 May 2005, 11:22
Location: szczecinek/poznan
Contact:

Post by wodzu »

Witam!
Pytałem się o zespoły ponieważ miałbym pewną propozycję z okazji 700 lecia miasta. Nie wiem czy portal włącza się w organizację jakiś przedsięwzięć z tej okazji, oraz nie wiem co miasto planuje na te obchody.
Pomysł niestety nie jest mój a moich dobrych znajomych z Wrześni.
Otóż w wyżej wspomnianym mieście z okazji końca wieku wydano w niewielkim nakładzie płytę z piosenkami muzyków związanych z Wrześnią. Może by tak z okazji tak wielkiego obchodu wydać płytę z muzykami związanymi z Szczecinkiem? Począwszy od takich muzyków jak pani Małgorzata Ostrowska a skończywszy na zespołach lokalnych, można by nawet przeprowadzić rozmowy z muzykami którzy już nie grają.
Taką muzyczną historię miasta można by wydać tym bardziej że kapel było i jest trochę w naszym mieście.
Co o tym myślicie?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Moim zdaniem to pomysł nie wypali.Niestety.Pozdro. 8)
Post Reply