uliczne dylematy

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

uliczne dylematy

Post by bronx »

Bohaterów Stalingradu czy Obrońców Stalingradu bo z tego co zauważyłem funkcjonują w świadomości ludzkiej obie nazwy.

oraz co prawda już nie istniejąca, ale Browarowa czy Browarna? Ja z dzieciństwa pamiętam Browarową, ale czytałem gdzieś że ktoś w dowodzie miał wpisaną Browarną.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Obie opcje nazwy pierwszej ulicy pasują do Szczecinka jak świni siodło.Tak samo jak pomnik Piłsudskiego,ale to jest moje osobiste zdanie.Odnośnie drugiej ulicy też zapamiętałem jako Browarową.Ucząc się w szkole podstawowej nr 6 często zachodziliśmy na portiernię do browaru po etykiety.Wysyłało się je później do różnych browarów na całym świecie na wymianę za etykiety tych browarów.Swego czasu(oj dawno to było i nie prawda :lol: )miałem pokaźną kolekcję etykiet piwnych z całego świata.Teraz żałuję,że się ich pozbyłem. :cry: Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

A ja posiadam 3 klasery, w tym ze szczecinka.
Szczecinek
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Bezpieczniejsza wersja to "Bohaterów Stalingradu". Nikt nie wie, o których chodzi więc nikt się nie przypieprzy.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Czy dotyczyłoby to "Bohaterów Westerplatte"?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

To ja nie będę gorszy.A Bohaterów Warszawy? :lol: :lol: Pozdro. 8)
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

To tylko przykład, że oprócz tego co chce się przekazać/powiedzieć trzeba uważać jak się to robi.

Przykład 1
Dawno, dawno temu w odległym zakładzie pracy. Magazyn techniczny. Wpada babeczka biurowa, miseczki D++, i od progu woła, że potrzebuje pomocy bo jak włącza czajnik elektryczny to jej cycek wyskakuje. Szef przez łzy " panie Robocie pan weźmie panią między regały i niech ona pokaże jaki cycek jej wyskakuje"
Oczywiście chodziło o wyskakujący "dynks" z bezpiecznika automatycznego
Przykład 2
Dawno, dawno temu w tym samym zakładzie pracy. Ten sam magazyn. Informatyk naprawiał mi komputer i czyszcząc go na koniec używał sprężonego powietrza w spreyu. Po naprawie i czyszczeniu komp chodził jak nowy. Jakiś cza później szefowa zmagając się z zacinającą się od brudu myszą wypaliła przy kilku mechanikach:
"Panie Robocie może mi pan przedmuchać myszkę?"
Przykład 3
Dawno, dawno temu w niezłym filmie Psy Pasikowski nabijając się z wczesnych rząów "solidanościowych" wymyślił Chrześcijańską Unię Jedności...Ładny skrót na billboard.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

@ Robot H.

Ad. przykład 3 - ta propozycja pojawiła jako żart w tym mniej więcej czasie, ale przysiągłbym, że nie w "Psach".
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Przykłady można by mnożyć,dlatego panowie nie popadajmy w paranoję. :lol: :lol: Pozdro. 8)
Post Reply