Jedynka na placu Wazów

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Jedynka na placu Wazów

Post by Stach »

Typowy kiosk stał tam, gdzie dziś jest ten pawilonik mieszczący sklep mięsny. Kiosk (starszego typu) najpierw stał frontem do klasztoru. Później (ok. 1973?) zastąpiono go nowszym "modelem", przeszklonym, zwróconym już w stronę pl. Wazów. Zniknął chyba w początkach lat 1990.

Ten na zdjęciu powstał chyba później, może połowa lat 1970.? Ja zapamiętałem bardziej tę budkę z artykułami spożywczymi, o której wspomniał kol. Drahim. Główną atrakcję stanowiły słodkie bułki. Kosztowały (1. poł. dekady gierkowskiej) ok. 1,20 zł.

Szło się też na dużej przerwie do takiego małego spożywczego na 28. Lutego (po drugiej stronie ulicy, na prawo od apteki). Zestaw: soczysty kiszony ogórach plus świeża bułka smakował rewelacyjnie, zwłaszcza zimą.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Jedynka na placu Wazów

Post by człowiek widmo »

Stach wrote:.

Ten na zdjęciu powstał chyba później, może połowa lat 1970.? Ja zapamiętałem bardziej tę budkę z artykułami spożywczymi, o której wspomniał kol. Drahim. Główną atrakcję stanowiły słodkie bułki. Kosztowały (1. poł. dekady gierkowskiej) ok. 1,20 zł.
Warto nadmienić, że określenie "bułka słodka" w Szczecinku znaczy zgoła co innego niż w niektórych rejonach Polski! :)
Bahnhofstraße
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Jedynka na placu Wazów

Post by darba76 »

Koleś na "składaku" ma fryzurę à la Kazimierz Deyna tak więc domniemywam że fotkę cyknięto w latach 1972-1974 :)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Jedynka na placu Wazów

Post by Stach »

BTW zastanawiam się, czy kiedyś wypłynie w tym wątku jakieś zdjęcie rozebranego ok. 1975 r. domku woźnego, który stał po drugiej stronie boiska i o którym była tu mowa kilka lata temu...
Post Reply