wystawa kamienia księżycowego

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
User avatar
jarekpi
Posts: 124
Joined: 12 Apr 2005, 23:55
Location: Szczecinek/Neustettin

Post by jarekpi »

Jest wśród forumowiczów klient o ksywie Kandziabara. Przez kilka lat chodził do Giedrysa. I za to że nie wiedział, kiedy były wystawy kamieni księżycowych, jak go spotkam, ma ode mnie kopa w tyłek...
Pierwsza wystawa: 15.05.1971 r.
Druga wystawa: "Pamięci Adama Giedrysa - uczniowie" 06-16.05.1998 r.
Brancek
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2007, 22:20

Post by Brancek »

W sprawie wystawy skały księżycowej, pierwsza wystawa odbyła się w 1971, pokazany był kamień przywieziony przez astronautów z misji Apolo-11, druga wystawa odbyła sie w maju 1998 -eksponat przywieziony w misji Apolo-15. Akurat tak się składa, że jestem tą osobą, która wystawę współorganizowała i ten konkretnie kamień do Polski sprowadziła, a wiec proszę akurat w tym przypadku nie gdybać, nie snuć dziwnych teorii tylko po prostu zapytać u źródła, z przyjemnością odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące sprowadzenia skały księżycowej do Szczecinka w 1998. Przy okazji informacje dotyczące skały księżycowej publikowane na stronie Muzeum Regionalnego w Szczecinku są nieaktualne od 1998, no ale na moje dwukrotne mailowe interwencje w tej sprawie P.Dyr Muzeum nie odpowiedział, widocznie ktoś ma w tym interes aby wprowadzać w błąd potencjalnych turystów i osoby interesujące się naszym miastem fałszując jednocześnie jego historie w tym akurat temacie --J.Brancewicz
( jbrancewicz@onet.eu lub astronautic@poczta.onet.pl )
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Widocznie pan dyrektor uważa,że to co on przedstawia jest faktem niepodważalnym.Szkoda,że na stronie muzeum są nierzetelne informacje.Dlatego współczuje Brancek,że tak zostałeś potraktowany.Pozdro. 8)
Brancek
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2007, 22:20

Post by Brancek »

Witam,
Dzięki, ale nie ma co współczuć. Z pewnością skała księżycowa pojawi się w Szczecinku ponownie - może i na stałe. W końcu rośnie nowe pokolenie i niech mają to, o czym inni mogą pomarzyć. Jeśli jakieś współczucie, to wtedy chyba dla P.Dyrektora muzeum, bo wątpię, czy będzie jakikolwiek sens właśnie tam urządzać ekspozycję.
Pozdrawiam,
Brancek :wink:
User avatar
jarekpi
Posts: 124
Joined: 12 Apr 2005, 23:55
Location: Szczecinek/Neustettin

Post by jarekpi »

Witaj Jarku B.
W tym roku przypada 10 rocznica śmierci A. Giedrysa.
Czy ktokolwiek zwracał się do Ciebie o zorganizowanie lub współorganizowanie czegokolwiek w związku z tym?
Domyślam się że nie, ale może jestem w błędzie...
Brancek
Posts: 5
Joined: 22 Sep 2007, 22:20

Post by Brancek »

Witaj, o sprawę powiedzmy zainteresowania się rocznicą już ktoś się mnie pytał z magazynu Temat, a wcześniej Krzysztof Gr., jeśli piszę do tego Jarka, którego znam ;-) to pewnie wiesz o którego Krzysztofa chodzi.
Post Reply