Stara łódź niemiecka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
GIZIO

Stara łódź niemiecka

Post by GIZIO »

Serwo

Oglądając dziś stare kroniki wojenne Wehrmachtu trafiłem na fragment ukazujący atak łodzi torpedowych i w związku z tym mam pytanie.Czy ktoś z forumowiczów pamięta dużą poniemiecką łodź(jak dobrze pamiętam była z blachy),która w latach 70-ych stała na nabrzeżu koło przystani Polamowskiej.Jako małolat często z kumplami chodziliśmy w niej posiedzieć,wtedy nie zastanawiałem się do czego mogła służyć.Może ktoś z forumowiczów ma fotke tej łodzi?A może ktoś napisze coś więcej odnośnie tej łodzi i jej zastosowania.Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Toż to była stara Danuśka ławki powyrywane a po środku resztki silnika takiego z aluminium.
GIZIO

Post by GIZIO »

Musze Cię zmartwić Wald,ale to nie była Danuśka jeszcze wtedy pływała.Ja zresztą często też wtedy podróżowałem nią po jeziorze.Zaznacze- odpada Danuśka,jak i drugi statek,ale już go wtedy w Szczecinku nie było. Na początku sugerowałem przeznaczenie tej łodzi(domyślne)Danuśka ni jak się do tego nie mogła nadawać. 8) :lol:

Ps.Danuśka była drewniana.Tamta łodź była cała z blachy, koloru szarego,taki jaki dziś się używa do malowania jednostek wojennych.
Last edited by GIZIO on 11 Mar 2007, 07:08, edited 1 time in total.
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Post by LUCEK »

GIZIO wrote:Danuśka była drewniana.Tamta łodź była cała z blachy, koloru szarego,taki jaki dziś się używa do malowania jednostek wojennych.
Tu bym mocno polemizował :lol:

Co do łodzi to pamiętam stary holownik rzeczny fakt był szary stał na przystani polamu potem oddali go chyba na złom.
Post Reply