Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Post by bronx »

W Polsce głośno było o zjawisku białego szkwału po wydarzeniach na mazurach w 2007 roku. Co prawda tam to nie był taki podręcznikowy biały szkwał, ale poprzez siłę mediów zwykło się tak mówić o takich gwałtownych zjawiskach na jeziorach. Okazuje się, że na jeziorze Trzesiecko w Szczecinku miało miejsce podobne wydarzenie w 2000 roku, dodatkowo zostało zarejestrowane kamerą. Zbyt głośno o nim chyba nie było bo jakoś go nie pamiętam a wtedy jeszcze mieszkałem w Szczecinku, najwidoczniej wszystko skończyło się dobrze i nikomu nic poważniejszego się nie stało. Jednak film z tej sytuacji wygląda dość dramatycznie i pokazuje jak niebezpieczne potrafi się zrobić nasze w sumie niepozorne jeziorko.

Dziękuję koledze człowiek widmo za wyszukanie materiału.

funky86
Posts: 6
Joined: 14 Jul 2011, 16:34

Re: Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Post by funky86 »

Muszę przyznać że jestem autorem tego filmu.Do nagrania doszło gdy z moją żoną i synem wracaliśmy ze spaceru w parku ,materiał był emitowany w tv zachód,chyba jeszcze tego samego dnia.Czerwiec 2000.Prowadzący wiadomości podał moje imie i nazwisko(piotr moszczyński) po emisji materiału. Polecam także:





User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Post by bronx »

Dzięki serdeczne za wyjaśnienia i inne materiały wideo. Te imprezy pamiętam obie.
Co ciekawe widzę, że dosyć dokładnie sfilmowałeś prezentację samochodów Deawoo na Lecie z Radiem. Ja z kolei na Inwazji Mocy ale w 1997 roku miałem okazję pracować przy podobnej prezentacji tyle, że marki Fiat, szkoda że tego nie sfilmowałeś, może bym się załapał. :) Inwazje Mocy w Szczecinku były dwie, ta wspomniana w 1997 roku i druga sfilmowana przez Ciebie w 1999 roku.
funky86
Posts: 6
Joined: 14 Jul 2011, 16:34

Re: Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Post by funky86 »

Inny ciekawy materiał sylwester 1999-2000 na placu przed ratuszem. https://youtu.be/eXz8amrknEM" onclick="window.open(this.href);return false;
funky86
Posts: 6
Joined: 14 Jul 2011, 16:34

Re: Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Post by funky86 »

30 lecie Chóru Cantebille,1992r https://youtu.be/s74XXKSMdVk" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Biały szkwał na jeziorze Trzesiecko.

Post by Krzysztof II »

Pierwszy film tytułowany „lato z radiem 1994” z całą pewbością jest z okresu późniejszego, bliżej 98-99 roku. Potwierdzają to same samochody, elewacja bloku przy Kamińskiego i widoczne sodowe oprawy oświetleniowe.
Szczecinek
Post Reply