Denkmal Greif

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
bastian
Posts: 202
Joined: 18 Jul 2012, 09:07

Denkmal Greif

Post by bastian »

Hallo,
habe letztes Jahr zum ersten Mal diesen Stein vor dem Schloß gesehen und gedacht: Da ist der Bildhauer nicht fertig geworden. Dieses Jahr hatte es geregnet und die Arbeit war zum Teil naß und ihr Sinn hat sich mir erschlossen: Ein schlafender Greif. Phantastisch. Das schönste Werk, das ich seit langer Zeit gesehen habe.
Bin im Juni in dieser schönen Stadt gewesen und werde in 4 Wochen wieder dort sein. Freue mich auf ein Wiedersehen.

"W zeszłym roku po raz pierwszy zobaczyłem ten kamień przed zamkiem i pomyślałem sobie, że rzeźbiarz nie dokończył dzieła. W tym roku padało, kamień był częściowo mokry i wtedy ujrzałem śpiącego Gryfa. Świetne! Najpiękniejsze dzieło, jakie widziałem od dłuższego czasu.
Byłem w czerwcu w tym pięknym mieście i za cztery tygodnie będę tam znowu. Cieszę się z ponownego spotkania."
greif.jpg
greif.jpg (196.63 KiB) Viewed 9864 times
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: Denkmal Greif

Post by Bavor »

Bastian napisał:

"W zeszłym roku po raz pierwszy zobaczyłem ten kamień przed zamkiem i pomyślałem sobie, że rzeźbiarz nie dokończył dzieła. W tym roku padało, kamień był częściowo mokry i wtedy ujrzałem śpiącego Gryfa. Świetne! Najpiękniejsze dzieło, jakie widziałem od dłuższego czasu.
Byłem w czerwcu w tym pięknym mieście i za cztery tygodnie będę tam znowu. Cieszę się z ponownego spotkania."
bastian
Posts: 202
Joined: 18 Jul 2012, 09:07

Re: Denkmal Greif

Post by bastian »

Dziękuję Bavor

Hatte es mit Google-Translator versucht.

Gruß
boguslaw88
Posts: 39
Joined: 27 Apr 2015, 11:52

Re: Denkmal Greif

Post by boguslaw88 »

Urodziłem się w Szczecinku, mam tam rodziców, mieszkałem tam 23 lata, ale tego kamienia nie widziałem, pewnie go nikt, nawet z muzealników, nie widział?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Denkmal Greif

Post by bronx »

A czemu muzealnicy mają się interesować rzeźbą wykonaną zdaje się w 2014 roku? Ten gryf stoi przy wejściu do Centrum Konferencyjnego Zamek, można iść osobiście zobaczyć :)
boguslaw88
Posts: 39
Joined: 27 Apr 2015, 11:52

Re: Denkmal Greif

Post by boguslaw88 »

Hej, Bronx, jeżeli wiesz że to dzieło powstało w 2014 roku to może powiesz kto jest autorem tej rzeźby :?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Denkmal Greif

Post by bronx »

Ten Gryf powstał w sierpniu 2013 roku, podczas II Pleneru Rzeźbiarskiego, wykonany został przez studenta Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, pod okiem artysty rzeźbiarza Stanisława Lutostańskiego.
boguslaw88
Posts: 39
Joined: 27 Apr 2015, 11:52

Re: Denkmal Greif

Post by boguslaw88 »

Dziekuję za informację, Pozdrawiam :D
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Denkmal Greif

Post by Mario »

tu macie materiał z pleneru
https://vimeo.com/72364249" onclick="window.open(this.href);return false;
https://vimeo.com/73363711" onclick="window.open(this.href);return false;
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Denkmal Greif

Post by izywec »

Jednak gryfa wykonywał student mający jakieś nazwisko i imię. Profesor przecież nie kuł tgo kamiena!
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Denkmal Greif

Post by bronx »

Jak to zawsze tutaj bywa, nie chcąc pisać głupot posiłkowałem się źródłami, w tym przypadku była to prasa z 2013 roku, niestety w tych artykułach nie było to podane. Co było to wrzuciłem, a jeżeli ktoś chce dociekać nazwiska studenta to zapraszam do kwerendy. :)
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Denkmal Greif

Post by izywec »

Zaraz tam kwerenda! Może w przyszłości będzie sławny to samo wypłynie to nazwisko. :lol:
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply