Nastawnie Wykonawcze

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Nastawnie Wykonawcze

Post by Krzysztof II »

Miało to miesce ponad pół roku temu ale napiszsę o tym.
PKP migając się od płacenia podatków zburzyło 2 nastawnie z kirunku Runowa Pom i Piły, nasstawnie pochodziły z początku XX.w.
Oby to samo nie spotkało nastawni znajdujących się od kierunku Białgogardu, Słupska i Chojnic.
Nastawnia w całej okazalosci:

Nastawnia bez dachu:
Image
Ta z prawej tez nie istnieje:(
Image
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

no niestety nie istnieje, zdjęcie stanu obecnego:

Image

fot. Marcin Piepik
Last edited by bronx on 06 Feb 2007, 20:51, edited 1 time in total.
Guest

Post by Guest »

Mnie sie wydaje jako syn kolejarzy, ze została ona poto rozebrana ponieważ druga nastawnia została zmodernizowana i nie potrzeba było utzymywac nastawnej wykonawczej.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Cel na pewno w tym jakiś jest, poza tym że została zmodernizowana jakaś inna, korzyść dla właściciela obiektu jest taka że płaci mniejsze podatki od nieruchomości wyburzając zbędne budynki, i tu się wszystko zgadza, chodzi tylko o to że sentyment pozostaje i szkoda takich budynków.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No właśnie,ja szczególnie obawiam sie o wieżę ćiśnień przy ul.Lipowej stan katastrofalny.Wychowałem się na tej ulicy i wieża była zawsze obiektem zainteresowania przez młodego chłopaka.Bawiliśmy sie przy niej,zjeżdżalismy na sankach(oczywiście z górki nie z wieży :lol: ),a nawet kiedyś udało nam sie dostać na samą górę-widok wspaniały.Dlatego szkoda by było,żeby podzieliła los nastawni kolejowych.Niestety wszystko idze w tym kierunku.Pozdro 8)
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Wieża jest już od dawna z tego co wiem w rękach prywatnych i cos mi się wydaje, ze masz rację...
Pani, która jest jej właścicielką od dawna przstała się nią interesować....
Teraz służy wyłacznie jako słup reklamowy dla firmy jej kolegi...
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Jeszcze kilka lat i będzie stanowiła zagrożenie konstrukcyjne :(
Dach to pewnie wygląda jak ser. Woda leje się, potem niszczy, zamarza itd
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
GIZIO

Post by GIZIO »

Tak Biały masz rację,to samo jest z najstarszym skszydłem naszego zamku.Szlag mnie trafia na samą myśl,że ludzie odpowiadający za taki stan rzeczy są bezkarni :evil: .No ale to jest Polska rzeczywistość(mądry Polak po szkodzie).Pozdro 8)
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Mam ogromny sentyment to tych nastawni, zwłaszcza do SK4 czyli tej klinkierowej, pośrodku, gdzie mój dziadek pracował całe życie. I dlatego szlag mnie trafia jak czytam opowieści PKP że to ze względów podatkowych. PKP ma od cholery ruin (niektóre z tabliczkami "Budynek zagrożony konstrukcyjnie") po obu stronach stacji na odcinku od dworca w stronę Słupska, ale zburzyć musieli te dwie, najlepiej zachowane. Co więcej jak widać już nie muszą oszczędzać bo nic więcej nie zburzyli co wyraźnie wskazuje że teksty o oszczędnościach to pieprzenie w bambus. Albo bylo im wstyd , że SOKiści nie potrafią budynków w środku dworca uchronić przed debilem ze spreyem w ręku albo ktos sobie teraz stawia dom pięknym klinkierem licowany.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Nastawnie Wykonawcze

Post by bronx »

Krzysiu masz może jeszcze gdzies na kompie foty które wykorzystałeś w pierwszym poście, bo niestety wcieło je, pliki miały nazwy , nast.jpg nast3.jpg.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Re: Nastawnie Wykonawcze

Post by Krzysztof II »

Chyba niestety większość wcięło :( Komputer zmieniałem, dysk cały przepadł, ale jeszcze poszukam na Flashach.
Szczecinek
Post Reply