Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Tomisław
Posts: 214
Joined: 21 Aug 2007, 20:01
Location: Szczecinek, Poznań

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by Tomisław »

Czy to socjalistyczne garden party nie odbywało się przypadkiem przy ul. Miłej albo w bliskiej okolicy?


Z kolei taką lokalizację zaproponowała moja mama:

https://www.google.pl/maps/@53.706019,1 ... e0!6m1!1e1" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by Drahim »

Tomisław zasugerował okolice i jestem przekonany, że to jest zaplecze sklepu (obecnie pawilon "Delicja"), na rogu Gdańskiej i Szczecińskiej.
Na starej fotce widać charakterystyczne okno na poddaszu. Może to być okno budynku Toruńska 24 (choć na tabliczce mają 22) oddalonego w linii prostej o 130 - 140 m.
Lokal.jpg
Lokal.jpg (34.97 KiB) Viewed 3904 times
mapka.jpg
mapka.jpg (33.68 KiB) Viewed 3907 times
Spożywają.jpg
Spożywają.jpg (57.77 KiB) Viewed 3908 times
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by Polelum »

Tomisław wrote:Z kolei taką lokalizację zaproponowała moja mama
Pojedynek rodziców? ;-)

Moją lokalizację (Żukowa/Kamienna) zapodał mój tato, bywalec podobnych przybytków w latach 60/70-tych ;-)
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by robot humano »

Drahim wrote:Tomisław zasugerował okolice i jestem przekonany, że to jest zaplecze sklepu (obecnie pawilon "Delicja"), na rogu Gdańskiej i Szczecińskiej.
Na stówę nie to. Oni mają budynki tuż za plecami a nie 100m dalej.
Tomisław
Posts: 214
Joined: 21 Aug 2007, 20:01
Location: Szczecinek, Poznań

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by Tomisław »

Moja mama ma sprawne, bystre oko, wszelako wiek nie ten, aby polemizować z bywalcami lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. W każdym razie konsultacje trwają.


PS 1 Ów jegomość siedzący w środku bardzo przypomina mi pewnego byłego działacza politycznego ze Szczecinka, ale to by musiało być zdjęcie zrobione po stanie wojennym. Taka wolna myśl, pewnie złudna.

PS 2 I tu znowu opieram się na relacji mojego rodziciela, który mimo że wypalił z "Cyranem", dowodzi że jeden ze współuczestników piwkowania (po lewej) był kierownikiem budowy. Nic to nie wnosi do sprawy, poza tym, że miejsce dość odpowiednie.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by bronx »

Zdjęcia raczej z lat 70-tych.
krzysgra
Posts: 13
Joined: 30 Jun 2010, 11:51

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by krzysgra »

O ile sobie przypominam, to podobna mała pijalnia piwa była w latach 70-ych na ul. Wielkiego Proletariatu (dzisiaj Ordona) , prawie na przeciwko "muszli" koncertowej. Cieszyła się dużym powodzeniem, szczególnie 1-go Maja. Zdjęcie mogło być zrobione od strony wejście do "muszli" w kierunku centrum.

Dzisiaj to wygląda tak:
https://www.google.pl/maps/@53.70805,16 ... !2e0?hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by bronx »

Takie parasolki podobno stawiano przy budkach / kioskach z piwem, taki kiosk był też na Lipowej i jest podejrzenie, że na zdjęciu widać zaplecza Lipowej i tego właśnie piwnego kiosku.
Zico
Posts: 85
Joined: 11 Mar 2014, 10:11
Location: Stetinek

Re: Identyfikacja zdjęcia - miejsce spożywania piwa.

Post by Zico »

A właśnie! Mój tatko też postawił na Lipową, mówiąc że była tam jakaś budka z piwem. A i budynki mu coś się z Lipową kojarzą!
Post Reply