"impreza" w mieście ?co to było?

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Bavor »

Odgrzeję temat, bo przypomniał mi się jeszcze jeden salon gier z początku lat 90-tych. Prowadziło go dwóch braci. Było to w tym czasie chyba jedyne miejsce, gdzie można było pograć na konsoli Nintendo 64 (NES).

Salon gier znajdował się przy ul. Traugutta w piwnicy domu, do którego trzeba było dojść ścieżką "na tyły".
Po jakimś czasie salon zamknięto i słyszałem, że obaj bracia zginęli w Niemczech na autostradzie kiedy zmieniali koło w samochodzie (potrąciła ich ciężarówka).

Czy ktoś z forumowiczów też pamięta ten salon?
Attachments
Traugutta.png
Traugutta.png (1.09 MiB) Viewed 3328 times
Nintendo 64 (NES).jpg
Nintendo 64 (NES).jpg (5.71 KiB) Viewed 4975 times
Last edited by Bavor on 22 Mar 2016, 10:55, edited 2 times in total.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by człowiek widmo »

A tego żem nie znał. Możesz wskazać dokładniejszą lokalizację? :D
Bahnhofstraße
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Bavor »

Zaznaczyłem czerwoną strzałką w załączniku "Traugutta.png". Dokładniej nie dam rady :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

No jasne, że pamiętam, to miejsce aleś teraz przypomniał :). Z raz czy dwa razy tam byłem, ale jakoś szału tam nie było, oni tam chyba sprzęt mieli już stary na wejściu, co za tym idzie i tytuły. Piszesz o Nintendo 64 a ja tam jakoś kojarzę bardziej jakieś konsole Atari może 5200 czy 2600? Coś jakbym tam grał w River Raid co już w tym czasie było dość przestarzałe. Coś tam było nie tak z tym sprzętem, bo zdecydowanie chętniej wybieraliśmy Amigi 500 pod Ptysiem.

Wypadek też pamiętam, ten młodszy z braci był z mojego rocznika tylko, że z równoległej klasy, to wydarzenie było głośne w naszej SP1.
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Bavor »

Nintendo na pewno też mieli, wymieniałem się z nimi nawet kilka razy grami bo byłem szczęśliwym posiadaczem tej konsoli :)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by człowiek widmo »

W tamtej okolicy był jeszcze jeden ciekawy interes. Tuż obok Małego Kościoła, na początku lat 90-tych otwarto "lodziarnię". Tam były do dostania gotowe lody, takie zachodnie, nie to co w Tinie, itp. Chyba nie muszę opisywać tych tłumów, które zbierały się tam po mszy. :)
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

Były lody to prawda i była tam też smażalnia słonecznika prażonego, taka manufaktura jak chodziliśmy tam na religię (nie była jeszcze w szkole tylko w salce katechetycznej) to kupowaliśmy jeszcze ciepły prosto z okienka widocznego na zdjęciu. Te wszystkie biznesy tu wspomniane (lody, salon gier, słonecznik i chyba też sklepik szkolny w SP1) prowadziła zdaje się ta sama rodzina.

A ty człowieku widmo nie pamiętasz tego salonu gier na Traugutta bo on działał dość krótko i w czasie, że byłeś za mały pierdzioch żeby tak daleko od domu odchodzić i szlajać się po takich lokalach :) .
nostradamus1872
Posts: 1
Joined: 05 Jun 2016, 13:50

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by nostradamus1872 »

ci bracia to pancewicze?z jednym do klasy chodziłem
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

Tak potwierdzam.
Post Reply