"impreza" w mieście ?co to było?

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
henry
Posts: 12
Joined: 23 Jun 2013, 12:51

"impreza" w mieście ?co to było?

Post by henry »

Tak mi się przypomniało ostatnio i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej, pamiętam, że jako dziecko w miejscu dzisiejszego hosso (?) odbywała się jakaś impreza (?).Strzelało sie w jakiś punkt w takich barakach, jak ktoś ustrzelił ileś tam punktów to dostawał zabawkę, można było kupić słodycze, jakieś gadzety chyba. Pamiętam jeszcze jak grałem w tekkena na takich wielkich automatach, to było gdzieś w pobliżu małej poczty za budynkami, kojarzycie? Może ktoś uwiecznił te miejsca na zdjęciach? :)


btw. pamiętacie historie z ufo za wiadukteM? co się w końcu okazało ? bo koleś autentyczny bardzo :D
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Waldek »

Zgłoś się do Irka Markanicza bo to on relacjonował.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

Imprezy nie pamiętam. Salony gier pamiętam trzy, z lat 90-tych w hallu kina Przyjaźń, oraz w piwnicy pod sklepem Ptyś na ul. 28 Lutego, oraz taki chyba ze starszym rodowodem w budzie typu wóz Drzymały, na ul. Winnicznej pod samą górką Rynkową.

A co do UFO, to są filmy z relacją:

relacja 2003


oraz historia po 10 latach, czyli niedawno nagrane:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Stach »

Poważna sprawa.
henry
Posts: 12
Joined: 23 Jun 2013, 12:51

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by henry »

Może nie do końca to była impreza miejska, ale tak jakby naprzeciwko dzisiejszego hosso stały takie "przyczepy" (jak u cyrkowców lub budowlańców) i tam można było postrzelać, zdobyć coś, gdzieś obok chyba coś kupić jakieś zabawki itp, nie wiem co to było, ale były różne stoiska :)

a co do filmiku .. facet do teraz utrzymuje, że widział ufo? Przekonujący dość... mnie tam fascynują takie sprawy, raczej nie skreślam z góry jego historii.
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Polelum »

Stach wrote:Poważna sprawa.
Nawet bardzo poważna!
Attachments
UFO nad Szczecinkiem.gif
UFO nad Szczecinkiem.gif (203.65 KiB) Viewed 13128 times
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Dislav »

Co do tych "rozrywek" na placu gdzie stoi HOSSO: Był to plac w centrum miasta, "od zawsze" było tam boisko sportowe "Technikum Ekonomicznego" - i jest to dzisiejszy budynek przychodni Słowianki na Ks. Elżbiety. Jak przez mgłę pamiętam barakowozy jakby "budy odpustowe". Najróżniejsze "atrakcje" typu strzelnica do sztucznego kwiatka, gdzie strzelało się do rurki szklanej w której on był postawiony. Albo wirująca tarcza i też z wiatrówki do niej strzelało się bolcem. Tarcza miała sektory w opisanymi wartościami. Jaka wartość dawała jaki fant - wiedział tylko pan podający wiatrówkę, a to zależało od jego humoru. Były automaty sprawnościowe typu "Gra w Żyda" - nie wiem czemu tak się nazywało, skoro figurka łapiąca kulkę do koszyka (i to była wygrana), miała wygląd chińczyka. Do tego czysta loteria - 30 kolorowych tasiemek idących pod sufit do jakiegoś drucianego koła, a potem idące na dół, a na ich końcach była wygrana. Tyle, że połowa z tasiemek które miałeś w dłoni, kończyły się pod sufitem.... I takich atrakcji w każde lato na tym placu było kilka, jak te budy do miasta na tydzień przyjeżdżały, odjeżdżały, po nich były następne i tak aż do jesieni...
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by robot humano »

Strzelnica w barakowozie rozstawiała się vis-a-vis pawilonu chemii czyli dawnej pralni czyli dawniej cmentarza czyli teraz Hosso, jeszcze w pierwszej połowie lat 90-tych. Marnowałem tam pieniądze na przerwach w ogólniaku. Obok niej i do tego dużo dłużej stała przyczepa kempigowa Niewiadów N126 z kasetami, a tuż obok, naprzeciw wejścia do muzeum, wuj mój osobisty rozkręcał byznes sprzedając śledzie z prosto paki Żuka.

P.S. Porównując kodycję pana Chacińskiego Ad 2003 i 2013 nalezy wyraźnie napisać: Minister Zdrowia ostrzega :UFO szkodzi!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

Ciągniemy tu dwa wątki, co nie jest zbyt zalecane dla czytelności tematu, dlatego proponuję się skupić na placu pokościelnym a porzucić wątek Ufologiczny.
Dislav wrote:Był to plac w centrum miasta, "od zawsze" było tam boisko sportowe "Technikum Ekonomicznego"
Są fotografie z tego okresu, kiedy plac był boiskiem, i widać tablicę do koszykówki.
plac_cwiczen.jpg
plac_cwiczen.jpg (289.62 KiB) Viewed 12935 times
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Igor »

bronx wrote:Imprezy nie pamiętam. Salony gier pamiętam trzy, z lat 90-tych w hallu kina Przyjaźń, oraz w piwnicy pod sklepem Ptyś na ul. 28 Lutego, oraz taki chyba ze starszym rodowodem w budzie typu wóz Drzymały, na ul. Winnicznej pod samą górką Rynkową.
Zdaje się, że automaty czy jakiś salon gier był też na PKP w poczekalni/restauracji. Od frontu z kolei, była jakiś czas kafejka internetowa. A do kina to chadzałem na automat z wyścigami. Pamiętam też, że salon gier nintendo był w garażach toru kartingowego na Kopernika.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

Na dworcu był dosyć długo, może nawet jako jeden z ostatnich, jak na studia jeździłem to jeszcze był, tak że po 2001 z pewnością działał, prowadził go nawet mój kolega z klasy z SP.
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Polelum »

A kto pamięta barakowóz z automatami do gier na ul. Wyścigowej?
Wyglądały mniej więcej jak te na zdjęciu...
Attachments
flipery_gry_automaty_gier_965550.jpg
flipery_gry_automaty_gier_965550.jpg (63.06 KiB) Viewed 12950 times
Bavor
Posts: 78
Joined: 26 Oct 2012, 15:24
Location: Poznań

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by Bavor »

Salon gier z komputerami Amiga 500 był też przez jakiś czas (lata '94 - '95) w takim małym budynku po przeciwnej stronie wejścia głównego dworca PKP, tam gdzie później był bar (nazywał się chyba "Skorpion").
Teraz z tego co widzę na zdjęciu Google Streetview, budynek stoi pusty.

Salon gier (Amiga 500 i Pegasus) był też w tych latach w garażu budynku przy ulicy Kanałowej 1. Przepuściłem tam swego czasu trochę gotówki grając namiętnie w "Sensible Soccer" :)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by człowiek widmo »

Salon gier, dość podłej reputacji, działał również na terenie miasteczka ruchu drogowego na osiedlu Kopernika.
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: "impreza" w mieście ?co to było?

Post by bronx »

Bavor wrote:Salon gier (Amiga 500 i Pegasus) był też w tych latach w garażu budynku przy ulicy Kanałowej 1. Przepuściłem tam swego czasu trochę gotówki grając namiętnie w "Sensible Soccer" :)
O tym miejscu wspominałem, pisząc o lokalu pod sklepem Ptyś, też się tam nasiedziałem. Nie wiem jak obecnie, ale do niedawana zdaje się, że w tym lokalu znajdował się Sex Shop. :)

Tam gdzie ta czerwona farba
http://goo.gl/maps/4oXxk" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply