Śmierć 2 chłopców na jeziorze Wielimie i samobójstwa w Sz-ku

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
henry
Posts: 12
Joined: 23 Jun 2013, 12:51

Śmierć 2 chłopców na jeziorze Wielimie i samobójstwa w Sz-ku

Post by henry »

Nie wiem czy uzyskam odpowiedź na tym forum, ale czy słyszał ktoś z użytkowników o historii 2 chłopców, którzy płyneli rzeczką niezdobną na tratwie aż do j. wielimie. Tam wciagnął ich muł, ciał nigdy nie odnaleziono. Podobno było o tym głośno, czy to tylko miejscowa legenda?

Drugie pytanie dotyczy nagłośnionych samobójstw w Sz-ku do 2000 r.(ew. trochę po tym czasie). Słyszałem o dziewczynie z ekonomika, która rzuciła sie z wieży Bismarcka. Znacie inne takie historie?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Śmierć 2 chłopców na jeziorze Wielimie i samobójstwa w Sz-ku

Post by bronx »

O tych dwóch z Wielimia to już ktoś wspominał na forum kiedyś. Dobrze to pamiętam, bo oni byli gdzieś mniej więcej w moim wieku, nauczycielki i rodzice przestrzegali przed takimi akcjami na tym przykładzie.

Dziewczyna z ekonoma - znam dziewczyny z jej ówczesnej klasy ale może sobie darujemy te szczegóły, dzisiaj by miała koło 40tki. Z wieży trochę ludzi skoczyło, jeden chłopak nawet przeżył, potem długo chodził o kulach, widywałem go na mieście.
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Śmierć 2 chłopców na jeziorze Wielimie i samobójstwa w Sz-ku

Post by darba76 »

bronx wrote:O tych dwóch z Wielimia to już ktoś wspominał na forum kiedyś. Dobrze to pamiętam, bo oni byli gdzieś mniej więcej w moim wieku, nauczycielki i rodzice przestrzegali przed takimi akcjami na tym przykładzie.

Dziewczyna z ekonoma - znam dziewczyny z jej ówczesnej klasy ale może sobie darujemy te szczegóły, dzisiaj by miała koło 40tki. Z wieży trochę ludzi skoczyło, jeden chłopak nawet przeżył, potem długo chodził o kulach, widywałem go na mieście.
To ja o tych dwóch wspominałem w poście o tragedii na rzece Niezdobnej

http://www.szczecinek.org/forum/viewtop ... a&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie jest to żadna legenda tylko autentyczna historia podobnie jak historia Aleksandry K. - wspomnianej dziewczyny z Ekonomika która z powodu kłopotów w szkole postanowiła odebrać sobie życie rzucając się właśnie z wieży Bismarcka. Pamiętam dokładnie jej pogrzeb, który był wielką manifestacją uczniów Ekonomika. Jeden z ostatnich pogrzebów w Szczecinku w którym otwarty kondukt z trumną był wieziony ulicami miasta najpierw z domu zmarłej do kościoła a potem na cmentarz. Miałem wtedy z 15 lat i bardzo przeżyłem te uroczystości.
uzytkownik
Posts: 14
Joined: 09 Jun 2012, 15:05

Re: Śmierć 2 chłopców na jeziorze Wielimie i samobójstwa w Sz-ku

Post by uzytkownik »

Było takie zdarzenie na Wielimiu. Znałem jednego z nich, kolegowałem się z jego starszym bratem w dzieciństwie.
Post Reply