Znalazłem w Archiwach teściowej.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Znalazłem w Archiwach teściowej.

Post by Waldek »

Może się przydadzą.
Attachments
1.JPG
1.JPG (57.13 KiB) Viewed 3481 times
1 (3).JPG
1 (3).JPG (14.24 KiB) Viewed 3485 times
1 (2).JPG
1 (2).JPG (54.44 KiB) Viewed 3483 times
1 (1).JPG
1 (1).JPG (59.63 KiB) Viewed 3475 times
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: Znalazłem w Archiwach teściowej.

Post by Dislav »

Wątek ciekawie zapoczątkowany: "Znalazłem w archiwum Teściowej"....... Ale jak na fotce zobaczyłem, że wpis mówi o Rodzinie Stójkiewiczów i na fotce nr 3 jest pan Stójkiewicz, to donoszę, że w tym archiwum, fotek będzie więcej. Dużo więcej. Cos o tym wiem. Na pokazanych - w tle jest metaloplastyka Pana Morawskiego, zniszczona i na "polecenie" wywalona podobno na złom, ale czy to prawda że nie trafiła do huty???. Mamy także historyczny obraz kamiennej balustrady mostu prowadzącego do RDLP, dzisiaj zastąpionej stalowymi "spawańcami"... Sprawdzajmy więc archiwa Teściów, warto.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Znalazłem w Archiwach teściowej.

Post by bronx »

Przypominam o akcji prowadzonej obecnie przez Muzeum Regionalne, Waldi może dało by się coś z tych zbiorów dać do zeskanowania do muzeum?
Szukamy fotografii.
Znamy już temat tegorocznej Nocy Muzeów – „To idzie młodość” czyli jak żyła i bawiła się powojenna młodzież (lata 1945-60). Ponieważ wiemy, że w szczecineckich domach znajduje się jeszcze wiele nieodkrytych skarbów, chcielibyśmy aby mieszkańcy miasta włączyli się w naszą akcję i podzielili się domowymi pamiątkami. Jeśli macie Państwo w domu fotografie na których można zobaczyć jak w ciągu pierwszych 15 lat po wojnie wyglądało życie młodych ludzi, ich zabawy, rozrywki i obowiązki przynieście je do Muzeum. Najciekawsze fotografie zostaną zaprezentowane w czasie Nocy Muzeów a wszystkie, które będą spełniać wymagania techniczne będziemy prezentować w Muzeum do końca maja (także w formie cyfrowej).
Zdjęcie powinno przedstawiać młodzież w czasie sytuacji towarzyskich (imieniny, prywatki itd.) jak i oficjalnych (akademie szkolne, zawody sportowe, konkursy, występy artystyczne) w latach 1945-60. Jeśli jest to możliwe, mile widziany jest opis sytuacji, miejsc, daty, autora zdjęcia i osób znajdujących się na fotografii. Najbardziej zależy nam na fotografiach przedstawiających Szczecinek i jego mieszkańców, ale nie jest to warunek konieczny. Zdjęcia można przynosić osobiście do siedziby Muzeum lub przesłać drogą elektroniczną (w takim przypadku prosimy o jak najwyższą rozdzielczość). Istnieje również możliwość zeskanowania zdjęć w Muzeum po ustaleniu daty. Po zakończonej wystawie zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Znalazłem w Archiwach teściowej.

Post by Waldek »

Byłem bardzo krótko w Polsce więc i czasu nie było na przekopanie.
Ale nic straconego, jak zawitam na dłużej to mam przyzwolenie teściowej na przegląd wszystkiego co ma, a jest tego nie mało.
Ale zważmy że w tym czasie się robiło fotki raczej członkom rodziny, a tło często było przypadkowe.
Post Reply