klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by the press »

perełka z archiwum pana F. Jaśkielewicza, mecz Darzboru z cyrkowcami, a na stadionie... tygrys
Attachments
raj0319i.jpg
raj0319i.jpg (61.45 KiB) Viewed 5784 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by bronx »

Dobre foto nie ma co, kocisko pierwszorzędne. Swoją drogą jakieś minizoo w stylu podczłuchowskiego Campolu by się w Szczecinku przydało, takie miejsca ściągają wiele osób, szczególnie tych posiadających dzieci.
yanq
Posts: 156
Joined: 16 Mar 2008, 22:36
Location: Szczecinek
Contact:

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by yanq »

bronx wrote:Dobre foto nie ma co, kocisko pierwszorzędne. Swoją drogą jakieś minizoo w stylu podczłuchowskiego Campolu by się w Szczecinku przydało, takie miejsca ściągają wiele osób, szczególnie tych posiadających dzieci.
A przypadkiem nie było kiedyś koło stadionu między alejkami a "dziką" plażą? Ja pamiętam.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by bronx »

No było trochę zwierza w parku swego czasu. Tam gdzie piszesz to zdaje się były króliki w klatce, znam wspomnienia że były w tym miejscu zdaje się pawie. Koło zamku tak na przeciw Garage na tym trawniku była klatka z jakimiś ptakami, chyba kury i koguty ozdobne. Była też jakaś klatka czy bardziej woliera mniej więcej na wysokości więzienia, tam co teraz jest ten nieszczęsny "element wodny". No i najdłużej był osioł z kozami koło kopca przy dawnej szkole kolejowej, bo to towarzystwo pamiętam najlepiej. Chociaż to mogłoby zostać. Chociaż na dzień dzisiejszy są takie zwierzaki przy kościele św. Franciszka, a pisząc o minizoo miałem na myśli coś z większym rozmachem.

Zastanawiające jest, że nie spotkałem się do tej pory nigdzie ze zdjęciami tych zwierząt w parku. W sumie atrakcyjny temat a na pocztówki nie trafił. Znowu apel żebyście popatrzyli do szuflad, może chociaż ktoś ma tego osła i kozy koło kolejówki bo one były już w bardziej fotograficznych czasach.
yanq
Posts: 156
Joined: 16 Mar 2008, 22:36
Location: Szczecinek
Contact:

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by yanq »

Osła i kozy pamiętam bardzo dobrze. Na drzewach były również karmniki i sporo ptactwa się kręciło. A zdjęć faktycznie nie widziałem.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by CEZAR »

Te "mini zoo" koło stadionu to autorski pomysł ówczesnego naczelnika miasta pana Gładkowskiego. Było tam więcej zwierząt ale żywot tego przedsięwzięcia trwał bardzo krótko. Z tego co pamietam grasowali tam wandale , którzy krzywdzili zwierzaki a poza tym teren , ten był i jest mocno podmokły.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by Drahim »

yanq wrote:
bronx wrote:Dobre foto nie ma co, kocisko pierwszorzędne.
A przypadkiem nie było kiedyś koło stadionu między alejkami a "dziką" plażą? Ja pamiętam.
Byłem na tym cyrkowym meczu z synem. Z "kociskiem" musiałem minąć się w wąskim wejściu na stadion i miałem nie kocią, a gęsią skórkę :D

Mini ZOO było za stadionem w czasie Wystawy Rolniczej. Były dziki, sarny, jelenie i sporo ptaków. Istniało jeszcze krótko po Wystawie, ale chyba nie spełniało już swojej roli i zlikwidowano.
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by darba76 »

bronx wrote:No było trochę zwierza w parku swego czasu. Tam gdzie piszesz to zdaje się były króliki w klatce, znam wspomnienia że były w tym miejscu zdaje się pawie. Koło zamku tak na przeciw Garage na tym trawniku była klatka z jakimiś ptakami, chyba kury i koguty ozdobne. Była też jakaś klatka czy bardziej woliera mniej więcej na wysokości więzienia, tam co teraz jest ten nieszczęsny "element wodny".
Pamiętam, pamiętam. Miałem 3 może 4 lata a było to ok. roku 1980 jak z babcią przychodziłem oglądać pawia który w najmniej oczekiwanym momencie rozkładał ogon :). Tak jak mówi bronx jedna klatka była obok Garage a druga na wysokości więzienia. Pytanie tylko dlaczego "element wodny" jest nieszczęsny? :) Ciekawe miejsce się zrobiło w porównaniu do tego które było jeszcze nie tak dawno
Robak
Posts: 68
Joined: 03 Jul 2011, 20:55

Re: klimaty lat 70., czyli zoolog na stadionie Darzboru

Post by Robak »

Takie mini, a właściwie mikro zoo znajduje się na terenie parafii przy ulicy Bukowej.
Post Reply