Pirwsze prywatne sklepy lat 90tych.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Pirwsze prywatne sklepy lat 90tych.

Post by darba76 »

Przypomnę tylko, że między sklepem AGD a biblioteką publiczną w budynku po roku 1989, mieścił się pierwszy dom towarowy z prawdziwego zdarzenia tzw. DH Baron, przeniesiony z ulicy Bohaterów Warszawy ze sklepu w którym teraz jest apteka. Pamiętam jak kupowałem w nim kasety magnetofonowe dr Albana. Pięknę czasy :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Przebudowa pawilonu Wyszyńskiego 34

Post by bronx »

Tam Baron? Ja tam pamiętam sklep z produktami RTV Awax chyba jedyną konkretną konkurencję dla ówczesnego sklepu Gawex.

Ten DH Baron coś mi świta ale nie potrafię teraz konkretnie przywołać z pamięci, majaczy mi się tylko, że to było coś... :D
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Przebudowa pawilonu Wyszyńskiego 34

Post by CEZAR »

oczywiście Awax, później przeniesiony na deptak
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Przebudowa pawilonu Wyszyńskiego 34

Post by darba76 »

DH Baron - na 100% było coś takiego, wiem bo pracował tam ojciec mojego kolegi z podwórka :) Tylko nie pamiętam teraz czy przed czy po AWAX-ie, bo ten sklep też sobie dzięki wam przypomniałem.
DH Baron początkowo zakotwiczył się w lokalu po sklepie papierniczym "Swojak" na ul. Bohaterów Warszawy (dziś tam mieści się Apteka). Można tam było nabyć sprzęt RTV i AGD, a także wspomniane kasety magnetofonowe i video. W logo tego domu handlowego była duża czarna litera B w koronie, umieszczona na białym tle.
Post Reply