Szczecineckie Tango

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Szczecineckie Tango

Post by Igor »

Znalezione na Youtube:




Warto posłuchać nowej piosenki do Szczecinku.


Jak napisał autor:

"Napisaliśmy piosenkę o pięknym miasteczku z nadzieją, że posłuchają ją mieszkańcy miasteczka jak i całej Polski . Znajdą się na pewno i dawni mieszkańcy, którzy kiedyś wyemigrowali za granicę lub do innych miast w Polsce, dla których zobaczenie i usłyszenie piosenki o ICH mieście- obudzi dawne wspomnienia i przypomni im miejsce gdzie się urodzili a może i wychowali. Myślimy, że będzie to dla nich bezcenne. Piosenka jest napisana tak by -przybliżyć i podkreślić położenie miasta ,walory turystyczne miasta i jego okolic. Jesteśmy przekonani, że planując swój wolny czas ,wakacje czy urlopy ,piosenka ta wzbudzi ochotę do odwiedzenia tych ślicznych, urokliwych miejsc, gdzie jest pełno zieleni i słońca, gdzie panuje spokój, jest czysta woda, przepiękne plaże i piękne wschody i zachody słońca, gdzie jest kraina lasów pełnych zwierzyny i wiele ciekawych zakątków w okolicach. Na pewno od czasu powstania klipu wiele w miasteczku się zmieniło, co będzie warto samemu sprawdzić i zobaczyć.
Wideoklip powstał w spółce autorskiej w składzie:
Edyty Grzelec --autorki tekstu -mieszkanki Legnicy
Zbigniewa Urbana -- kompozytora muzyki - mieszkańca Hammeline w Finlandii
Marka Grzelca - który fotografował i zmontował klip.

Chcieliśmy pokazać turystyczne walory miasta i jego okolic, oraz wszystko to, co my OBCY uważaliśmy za najpiękniejsze i godne zobaczenia. Mamy nadzieję, że zachęcimy w ten sposób i turystów do odwiedzenia tych miejsc.
Piosenkę dedykujemy Burmistrzowi i radnym miasta gratulując wygranych wyborów, oraz ludziom w miasteczku odpowiedzialnych za promocje miasta. Wszystkim obecnym i dawnym mieszkańcom jak i wszystkim potencjalnym osobom, które będą odwiedzać te miejsca. Zachęcamy do tego naszą piosenką. Autorzy.
Będziemy wdzięczni za każdy komentarz."
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Szczecineckie Tango

Post by Waldek »

Dobra dobra nie pogrywajcie mi na nostalgij, wiadomo ze ciągnie ale rekompensuję poprzez internet.
Nie łatwo mi było przedtem jak i teraz opuszczać Szczecinek, ale nie wyjechałem bo mi się tak chciało. :(
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Szczecineckie Tango

Post by CEZAR »

przepraszam ale przy tym można tańczyć?bo w sumie tekst jest bardzo poważny.Nie będzie nietaktem zagrać ten kawałek przy imprezce gastronomiczno-tanecznej? :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecineckie Tango

Post by bronx »

na taneczną to chyba bardziej to :D

User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Szczecineckie Tango

Post by Igor »

Dominisia tu ślicznie zaśpiewała, swoim jeszcze wtedy dziewczęcym głosem :P


A do tańca to już prędzej Bogdan gra:




Kręcone u Śp. Barbary Kwak w "Oberży" - nieistniejącym już budynku.


A do przytulania:





Bogdan Trojanek & Terne Roma "Pozwól mi Panie".
Słowa: Ryszard Ulicki,
Muzyka: Grzegorz Pawelski,
Realizacja: Krzysztof Kalisiak
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Szczecineckie Tango

Post by Igor »

Karnawałowo - rozrywkowo się zrobiło :]
santo
Posts: 16
Joined: 28 Jul 2009, 13:20

Re: Szczecineckie Tango

Post by santo »

Nieodparcie - muzyka ta (Szczecineckie tango) kojarzy mi się z salą dancingową restauracji Pomorska (zdaje się) znajdującej sie kiedyś na ulicy gen. Żukowa - jedynej jak pamiętam restauracji ze striptisem w Szczecinku w czasach PRL - ale tu moge się mylić, bo ja tam tylko na lodach byłem :). A dla czego mi się tak kojarzy? To pewnie przez telewizję "kino polska" - bo jak tylko posłuchałem tego kawałka to zaraz zobaczyłem oczami wyobrazni stolik restauracyjny z kraciastym obrusem przykrytym szybą, na nim popielniczkę a'la rżnięty kryształ, do tego biały wazonik z niebieską ozdobną linią i napisem "Społem", w którym smętnie tkwi bardzo długi - czerwony goździk z asparagusem przewiązany plastikową wstążką. Obok butelka wódki "Soplica" bo to w końcu restauracja klasy S. Przy stole siedzi facet w brązowej marynarce i spodniach w kant (patrz redaktor Maj). Wódke zakąsza galaretą miesną o kształcie niemal identycznym jak stojąca obok filizanka z kawą. A w tle słychać szum rozmów i dźwięk parzenia kawy w ogromnym ekspresie ciśnieniowym stojącym na barze i obsługiwanym przez zgrabną kelnerkę, w niebieskim stroju firmowym i białym fartuszkiem z kieszonką na kase i takimż białym mini czepeczku na głowie. A obok przy stoliku siedzą mocno już zaprawieni Dyrektor KPPD i Nadlesniczy Lasów Państwowych jeden w garniturze a drugi w mundurze.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecineckie Tango

Post by bronx »

he he niezły klimacik, ale Pomorska to Boh. Warszawy a Gryf to Żukowa.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Szczecineckie Tango

Post by Stach »

Pierwszy striptiz był chyba jednak w Gryfie na "Żukowej".
Potem pewnie się przyjął także i w Pomorskiej, na Boh. Warszawy. W Gryfie reklamowano artystki, panie raczej przy kości, zamieszczając na szybie reklamę w postaci fotosów. Artystki ukazane były w strojach służbowych, skąpych dwuczęściowych.
santo
Posts: 16
Joined: 28 Jul 2009, 13:20

Re: Szczecineckie Tango

Post by santo »

No tak - oczywiście chodzi o restaurację Gryf.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Szczecineckie Tango

Post by Waldek »

Aleście mi przypomnieli toż to ja tam byłem wódeczkę piłem i na striptizerki patrzyłem.
Dodam że w Gryfie były takie loże, a w Pomorskiej okrągły parkiet. :shock:
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Szczecineckie Tango

Post by CEZAR »

O szczecineckich knajpach wspominaliśmy w oddzielnym wątku...
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Szczecineckie Tango

Post by Igor »

O Szczecineckich dobrych knajpach to można w każdym wątku :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CEZAR wrote:O szczecineckich knajpach wspominaliśmy w oddzielnym wątku...
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecineckie Tango

Post by bronx »

Owszem, ale jednak sugerowane miejsce to odpowiedni wątek o knajpakch, spelunkach, restauracjach itp...
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Szczecineckie Tango

Post by Igor »




Zespół Szkół NR 1 im. KEN nagrał ciekawy teledysk.
Post Reply