Budowa i odsłonięcie pomnika Zdobywców Wału Pomorskiego.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Budowa i odsłonięcie pomnika Zdobywców Wału Pomorskiego.

Post by kuty »

Kurcze alez pozno oki jeszcze chwilke i juz sobie ide stad.z pewnoscia nie zasluguje to na miano zagadki bo zbyt prosta bylaby ale takiej fotki tu jeszcze chyba nie bylo. Gdzies kiedys wyczytalem opinie ze ..... oj o tym potem
Attachments
11.JPG
(1 MiB) Downloaded 658 times
Last edited by bronx on 05 Jan 2012, 16:06, edited 1 time in total.
Reason: Temat ciekawy, w związku z tym przenoszę w lepsze miejsce i nadałem bardziej "wyszukiwarkowy" temat.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: kuty.. a to?

Post by Stach »

O kurcze blade... Czad!
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: kuty.. a to?

Post by Waldek »

Cos nie cos pisalem tu na forum. na temat lancucha zamontowanego przy pomniku.
Jesli Masz cos wiecej jestem bardzo ciekaw.
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

mam :D
Attachments
13.JPG
(854.9 KiB) Downloaded 527 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: kuty.. a to?

Post by bronx »

super foty, ale mam wrażenie, że je już gdzieś widziałem, chociaż na forum faktycznie jakoś znaleźć nie mogę. Może na jakiejś wystawie w muzeum? Przypomina mi się jeszcze taka gdzie był zrobiony taki stelaż z desek i w środku tego rusztowania już ten kamień osadzony.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: kuty.. a to?

Post by Drahim »

Takiej fotki z ciągnikiem pancernym jeszcze nie widziałem.

Widziałem budowę pomnika i widziałem że ciągnik pancerny nie był w stanie postawić kamienia. Dopiero mój ojciec z ekipą ratownictwa kolejowego, za pomocą podnośników kolejowych ustawili kamień na postumencie.

Na tej znanej już fotce widać podnośniki. A ci panowie to bynajmniej nie kolejarze.
Pomnik3.jpg
Pomnik3.jpg (63.23 KiB) Viewed 12513 times
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

mam jeszcze kilka innych ujec tylko to skanowanie :( . Obiecuje tu zamiescic :wink:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: kuty.. a to?

Post by bronx »

Jak jest dużo do skanowania, chętnie pomogę, za jakiś tydzień powinienem być dłużej w Szczecinku, to mogę wpaść ze sprzętem :)
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

I znow witaski . A sprzet to mam tylko ta nauka... :( .Gdybym mial lat tak sporo mniej to z pewnoscia lzej by mi szlo :roll: A teraz aby wyczerpac temat ze swojej strony to jeszcze kilka zdjec....
Attachments
a.jpg
(223.03 KiB) Downloaded 520 times
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

I jeszcze :D
Attachments
b.jpg
(197.6 KiB) Downloaded 458 times
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

...i jeszcze :?
Attachments
c.jpg
(199.51 KiB) Downloaded 500 times
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

....i jeszcze :(
Attachments
d.jpg
(203.37 KiB) Downloaded 493 times
kuty
Posts: 101
Joined: 03 Jan 2012, 20:13

Re: kuty.. a to?

Post by kuty »

ufff... ostatnie :P p.s. A moj tato uczestniczyl w tej budowie bo byl kolejazem caluskie zycie na ,, wagonowce,, . przechodzac obok tego pomnika rozpiera mnie duma ze to tato w tym uczestniczyl . A to co pamietam z opowiesci rodzicow tokamien ten lezal w wodzie na wprost ulicy mestwina i na miejsce holowany wlasnie tym ciagnikiem byl ciagniety ta ulica . Gdzies w przekazach szczecineckich wyczytalem kiedys ze byla to przerobka innego wczesniejszego pomnika . Smiem twierdzic ze to nieprawda . No i z tym łancuchem to tez ponoc male szachrajstwo ofszem jest to lancuch kotwiczny ale z jakiego to okretu to juz niezbyt pewne bo wyslancy przywiezli go z portu jako surowiec wtorny lezal sobie na kupie zlomu i byl przeznaczony juz do przetopu... Wybaczcie jesli sklamalem zaznaczam ze to moja subiektywna swiadomosc .
Attachments
e1.jpg
(240.87 KiB) Downloaded 458 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: kuty.. a to?

Post by bronx »

Na zdjęciu D, widać bardzo młodego człowieka wśród robotników, może to kolega Drahim ? :)
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: kuty.. a to?

Post by Drahim »

kuty wrote:ufff... ostatnie :P p.s. A moj tato uczestniczyl w tej budowie bo byl kolejazem caluskie zycie na ,, wagonowce,, . przechodzac obok tego pomnika rozpiera mnie duma ze to tato w tym uczestniczyl . A to co pamietam z opowiesci rodzicow tokamien ten lezal w wodzie na wprost ulicy mestwina i na miejsce holowany wlasnie tym ciagnikiem byl ciagniety ta ulica .
Kuty! to nasi ojcowie razem pracowali przy tym pomniku, a my razem pętaliśmy się w okolicy.

Kamień widziałem i nie raz na niego wdrapywałem się. Leżał przy samym brzegu jeziora, pomiędzy plażą miejską i stadionem Darzboru. Dokładnie na wylocie alejki parkowej od stadionu do jeziora (tej ukośnej alejki). Był całkiem surowy i nie miał cech pomnika.
Post Reply