Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Mario »

to no! no? a jakże Andrzej Kwiatkowski :) - druga postać z TV to Janusz Pichlak
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Mario »

Krzysztof - szacun za fotki, tak na marginesie na pierwszym zdjęciu (tym z panem Adamem) z tyłu widać Stara z chłodnią na pace, zajebiste parówki rzucili i z tego stara sprzedawali :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
krzysgra
Posts: 13
Joined: 30 Jun 2010, 11:51

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by krzysgra »

Stachowi przyznaję oczywiście rację, gratuluję czujności.
Przepraszam, miałem na myśli Janusza Pichlaka...
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Stach »

Młodego Andrzeja Kwiatkowskiego miałeś na myśli :-) (czujność wykazał Mario)
krzysgra
Posts: 13
Joined: 30 Jun 2010, 11:51

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by krzysgra »

Nie przeszedłem do 2 strony i nie zauważyłem podpowiedzi Mario. Szacun również za wiedzę dla Mario. Zatem wszystko zostało już wyjaśnione, jeśli chodzi o redaktorów pokazanych na zdjęciach, dzieki... :D
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Mario »

nie pamiętam za dobrze, ale chyba Janusz Pichlak był od sportu, a w mundurze też się prezentował, poprawcie mnie jeśli się mylę (z mundurem )
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by bronx »

Wrzuciłem na YT film Mieczysława Morawskiego pokazujący Turniej Miast w Szczecinku. Zapraszam.

Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Stach »

Chyba w całej historii Szczecinka (włącznie z jubileuszem) nie da się znaleźć drugiej takiej imprezy zorganizowanej z takim rozmachem i nakładem środków, jak tamten Turniej Miast.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Waldek »

Byłem na tym turnieju, w pamięć wrył mi się ten napis na asfalcie. Myślałem że nikt nie wspomni, a jednak na filmie jest nagrany. :oops:
Tak nie chlubne wspomnienie jak śpiewał Bogusław Mec to ledwie się na nogach trzymał.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by bronx »

Ten napis po asfaltowaniu, to całkiem niedawno zniknął, wraz z utworzeniem ronda na pl. Sowińskiego, pamiętam że żałowałem, że go nie uwieczniłem. Może ktoś inny to zrobił?
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Waldek »

Możliwe że sfotografowałem ale z braku pieniędzy wiele rolek długo się walało nie wywołanych, nawet dziś znalazłem rolki nie wywołane nawet dwunastki. I mam dylemat czy jeszcze ktoś się bawi w wywoływanie, i czy jeszcze coś się zachowało.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by bronx »

Nie pamiętam kiedy dokładnie robili rondo, ale na pewno już królowały cyfrówki i portal już istniał.
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Igor »

Wpadły mi kiedyś w ręce, takie oto zdjęcia (to tylko część):
Szczecinek Telewizyjny Turniej Miast.jpg
Szczecinek Telewizyjny Turniej Miast.jpg (94.54 KiB) Viewed 10193 times
każde na odwrocie ma właśnie widoczny tytuł.
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by Igor »

bronx wrote:Owszem wyprzedził, ale tam później był przelicznik tej zebranej "makulatury", przelicznik miał na celu uwzględnić różnicę liczby mieszkańców, czyli wskaźnik kg papieru na głowę mieszkańca, i tutaj Szczecinek poległ.

Dla tych, którzy w ogóle nie pamiętają tej imprezy: na youtube są filmy z turnieju Chojnice - Dzierżoniów z 19.101986, to wyglądało bardzo podobnie i można mieć wyobrażenie jak to było w Szczecinku.
Jakiś czas temu kontaktowałem się z ludźmi od tego filmu, myślałem że mają jakieś dojścia do archiwum TVP, ale okazało się, że to ktoś w Chojnicach nagrał na prywatny VHS, a na archiwum TVP nie dawali szans, ponoć nie do wyciągnięcia. Chociaż tak sobie myślę, że może by napisać do redakcji TVP Historia albo TVP Kultura, w sumie nic innego nie robią tylko chodzą po tym archiwum.

Ciekawe czy w Szczecinku jest taka osoba, która by to nagrywała?





JarekPi ma wszelakie materiały odnośnie turnieju. Niestety, w archiwach nie ma rozbiegówek, czołówek czy czegokolwiek - NIC NIE MA. Choć kto wie. Ostały się jedynie scenariusze imprezy w formie maszynopisu.

Co do nagrywania (przez TVP), to audycja szła na żywo, a jedynie jakieś przebitki były z taśmy lub kliszy. Pierwsze magnetowidy szpulowe, z tego co wiem, pojawiły się w TV w latach 70tych i zajmowały cały pokój. W latach osiemdziesiątych TVP zapewne pracowała już na systemie Beta. Jednak powszechniejsze było nagrywanie relacji reporterskich na taśmie filmowej, a nie magnetycznej. Tak samo było z zapisem programów - tzw. telerecording. Na filmie zamieszczonym wyżej widać anteny na koszu podnośnika - radiolinia naziemna - zapewne połączenie z najbliższą stacją przekaźnikowo - węzłową i dalej do Warszawy.
wóz transmisyjny.jpg
wóz transmisyjny.jpg (15.57 KiB) Viewed 10164 times
Tu widać wóz transmisyjno - realizacyjny (tu był realizowany program jeśli chodzi o Szczecinek) - już raczej nie UNITRA, być może Philips, a może nawet i SONY, w każdym razie na bank program był już nadawany w kolorze (SECAM) jak ten z Chojnic.

Nie mniej jednak, myślę, że marne szanse by program był wtedy rejestrowany na taśmie magnetycznej w całości przez TV, już prędzej na taśmie filmowej - jako telerecording. Może są jeszcze gdzieś relacje reporterskie np. w TVP o/ Szczecin, lub relacje dla ośrodka centralnego.

Więc wielki szacun dla kogoś kto to nagrał i do tego w kolorze - obecne magnetowidy (jak się jeszcze ostały) nie obsługują SECAMu, a tylko PAL.

Tu zobaczcie te anteny:
anteny.jpg
anteny.jpg (8.8 KiB) Viewed 10159 times
Na filmie widać także pracę operatorów kamer. Dowiem się co to za system był zastosowany, bo sam nie wiem, a zainteresowało mnie. W każdym razie, mogła być to pierwsza transmisja na żywo ze Szczecinka na kraj.
jerbra
Posts: 1
Joined: 29 Nov 2012, 00:15

Re: Telewizyjny Turniej Miast Szczecinek-Oława

Post by jerbra »

Po tylu latach łza się w oku kręci, że ktoś jeszcze o tym pamięta. Ja będąc uczniem szczecineckiej szkoły muzycznej miałem zaszczyt grać w zespole akordeonowym, który występował wówczas na scenie. Scenie zrobionej o ile dobrze pamiętam na jednej z parkowych fontann. Dziś czytając wypowiedzi na tym forum sam zadaję sobie pytanie dlaczego nie mam żadnych pamiątek z tej imprezy. Żadnego zdjęcia nie zrobili mi wówczas rodzice ?
Post Reply