Ni przypiął , ni ...... ,czyli jak oszpecić.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Ni przypiął , ni ...... ,czyli jak oszpecić.

Post by Stachu »

P1010001.JPG
P1010001.JPG (132.26 KiB) Viewed 2460 times
Chciałbym zaproponować ,dyskusję na temat ,zmian architektonicznych ,wprowadzonych po roku 1945 , które można podciągnąć pod znane przysłowie :
"ni przypiął , ni ......." z dopiskiem ,"czyli jak oszpecić" . Jako przykład pierwszy proponuję obejrzenie budynku mojej "budy" ,czyli byłej SP3.Będąc w tym roku w Szczecinku ,sfotografowałem moją byłą "budę" i im więcej patrzę na zdjęcie ,tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu , że rozbudowę tego obiektu ,śmiało można zakwalifikować do "dzieł architektury" , w dziale "ni przypiął ni...." , czyli oszpecenie ,znośnie wyglądającego obiektu. Być może ,ktoś postawi mi zarzut ,że moja opinia jest niesprawiedliwa ,niefachowa , złośliwa , głupia itd., ale jest to moja subiektywna opinia ,obiekt został pozbawiony swojego pierwotnego charakteru,w tej chwili to wygląda ,mniej więcej tak ,jak "butonierka na kożuchu".Osobnym zagadnieniem jest ogrodzenie ,pierwotne ogrodzenie ,było dużo ładniejsze i dziwię się ,że ktoś zdecydował o wymianie ładnego ogrodzenia na szpetoctwo ,które obecnie okala budynek.Tak przy okazji ,gdzie zagospodarowano porządne , przedwojenne ogrodzenie?
Attachments
P1010006.JPG
P1010006.JPG (99.93 KiB) Viewed 2465 times
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
Post Reply