Niebanalne osobowości :)

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by Stachu »

Niestety z oczywistych względów (mieszkam na antypodach Szczecinka,czyli na południu Polski ,Adasia nie znam,ale jak czytam Wasze wpisy ,ma on w sobie coś z Kostka,chociaż chyba jednak nie do końca,ponieważ z tego co pamiętam,Kostek zawsze był z Darzborem,nawet wtedy gdy Darzbór spadal z III ligi.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by Stach »

Cieszę się, że ten wątek zaczyna zmierzać w przyzwoitym kierunku. Upamiętnianie ludzi barwnych, dowcipnych, nawet awanturników, jest ze wszech miar zasługujące na uznanie. Nestety jednak, pierwsze wpisy wzbudziły we mnie - bez urazy, ale dlaczego kurna nie mam być szczery - zażenowanie. Opisywanie i uwiecznianie zachowań ludzi upośledzonych umysłowo jest moim zdaniem nieładne. I nieważne, że ci ludzie nie są wymienieni z nazwiska i zapewne nigdy (część nie żyje) nie zajrzą do internetu.

Musiałem to napisać, sorry.
henry
Posts: 12
Joined: 23 Jun 2013, 12:51

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by henry »

Jeśli mogę odświeżyć :) nie wiem czy ktoś pisał, ale był taki facet-brunet, każdemu mowił dzień dobry pamięta ktoś?
Blgn
Posts: 19
Joined: 02 Feb 2008, 11:41
Contact:

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by Blgn »

Hehe Pamiętam tego bruneta :) Grześ mu chyba było na imię. A pamiętacie Halinę? Z racji, że mieszkałem na Szczecińskiej i dosyć często chodziłem z psem na spacer wokół wieży spotykałem ją niemal za każdym razem... Zawsze chodziła z jakimiś siatkami w towarzystwie menela lub dwóch. Zawsze była napalona na któregoś z nich albo na obu naraz :) ... i niemal zawsze szli w to samo miejsce - w krzaczki na cypel za wieżą...
User avatar
Rasputin
Posts: 142
Joined: 24 Feb 2007, 10:16

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by Rasputin »

Teraz po PKS krąży tak zwana "Parę Groszy" na jej temat krążą różne opowieści. Babeczka ponoc jest z Gałowa. Podchodzi przygarbiona do siedzących na dworcu ludzi i tylko jedno słowo "Parę groszy" jak się spytasz na co ci. Ona znów " Parę groszy". Ponoć zbiera na wino dla męża pijaka. Sama nie wygląda na taka co zakupywała by zestaw apacza.
fire
Posts: 7
Joined: 08 May 2013, 07:40

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by fire »

Był jeszcze szeryf który często dawał w banię i dość głośno sygnalizował o sobie na osiedlach, był koleś pod tytułem zdaje się Józek z Mosina który sprzedawał miotły i potrafił zimą bez butów śmigać, był charakterystyczny facet co handlował ostro złotem itp, a był "kościelnym" w cerkwi na szkolnej, a koleś który mów ł' kiełbasy na polach bedą rośli, wędzonki, wszystkie księdza wstaną co ich Polska zabiła, a wy butelki zbierajcie jak raz na papierosy będzie " :-) chyba nazywał się Zbyszek pseuda nie pamiętam
Szczecinek Dziś
Posts: 9
Joined: 26 Mar 2016, 09:56
Location: 78-400
Contact:

Re: Niebanalne osobowości :)

Post by Szczecinek Dziś »

Szkoda, ze temat zemdlał ;) takie smaczki fajnie sie czyta
Zdjęcia ze Szczecinka, zapraszam do polubienia i śledzenia strony!
http://www.facebook.pl/szczecinekdzis
Post Reply