siedziba UB i SB

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: siedziba UB i SB

Post by człowiek widmo »

Stach wrote:Arbiter elegantiarium?
Proszę czytać ze zrozumieniem. Zaznaczyłem, że to "moje skromne zdanie".

Ale wiedziałem, że prędzej czy później resentymenty Stachowe wobec BOA, NSZ i reszty tych, którzy "zabijali niewinnych kolejarzy z PPR" się odezwą.
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: siedziba UB i SB

Post by Stach »

Ósme: Nie mów fałszywego świadectwa. W sensie: nie fałszuj moich wypowiedzi. Cudzysłów zaś ma na celu zasugerowanie czytelnikowi, że to cytat z mojego komentarza. Niezależnie od tego: o mordach politycznych mam zdanie zdecydowane.

A "skromne" uwagi arbitra elegantiarum, czy Walda i Robota słowa mogą być nie na miejscu, pominę.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: siedziba UB i SB

Post by Waldek »

Zastrzegłem się bo osobiście nie byłem w tych piwnicach, choć pracowałem w PGKiM i to w tej placówce. Jedynie mi przekazano ta informacje, a pomny nadania mi (Bajkopisarz) wolę się nie wychylać.
Torney
Posts: 14
Joined: 03 Nov 2009, 22:10

Re: siedziba UB i SB

Post by Torney »

Wprawdzie kwestii UB to ostatecznie nie wyjaśnia, ale być może przyda się Wam w kolejnych poszukiwaniach i odpowie na pytania postawione wcześniej.
UWS_Szczecinek_01.jpg
UWS_Szczecinek_01.jpg (583.05 KiB) Viewed 2272 times
UWS_Szczecinek_02.jpg
UWS_Szczecinek_02.jpg (585.65 KiB) Viewed 2217 times
UWS_Szczecinek_03.jpg
UWS_Szczecinek_03.jpg (539.93 KiB) Viewed 2199 times
Dane z ok. 1947-1948 r.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: siedziba UB i SB

Post by bronx »

Piękny materiał, można zrobić z tego ciekawą inwentaryzację fotograficzną tych budynków, widzę już dla siebie zadanie i zajęcie na najbliższą wizytę w mieście.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: siedziba UB i SB

Post by Stach »

@ Torney
Rewelacja - dzięks!

@ bronx

ww. materiał zasługuje na osobny wątek: lokalizacja tych budynków (obecne nazwy ulic/konkretny dom). PS. ul. Stalina to Boh. Warszawy...?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: siedziba UB i SB

Post by bronx »

Taki wątek na podstawie tego źródła mam w planach. Stalina to Boh. Wawy, widocznie komuś tłumaczenie z niemieckiej ulicy Królewskiej skojarzyło się z Generalissimusem :)
Post Reply