Góra Rynkowa amfiteatr

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
andrzejs
Posts: 111
Joined: 05 Nov 2009, 12:26

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by andrzejs »

Na Wystawie Rolniczej zdążyłem być jedynie raz. Niewiele pamiętam oprócz tego, że była tam imponująco wielgachna świnia. Jak beczka ale żywa....

Mam nadzieję, że nie odbiegam zanadto od tematu. Na rynku też bywały świnie. Zarówno żywe w drewnianych klatkach jak i wiszące na hakach w drewnianych budkach. Zupełnie po przeciwnej stronie placu niż budka Butkiewicza z czapkami...
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Stach »

Gdzieś na forum czy może w galerii jest fantastyczne zdjęcie (zdjęcia?), z lat moźe 50., przedstawiające kapitalne scenki rodzajowe z rynku.

Z Wystawy Rolniczej (z której zachowała się na kilkadziesiąt lat duży drewniany pawilon, wykorzystywany później jako hals sportowa i dopiero kilka czy kilkanaście lat temu rozebrany) też znaleźć tu można fajne fotografie.
User avatar
gdy
Posts: 50
Joined: 10 May 2009, 16:35

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by gdy »

Stach wrote:W drugiej połowie lat 70. i być może nieco później na Górze Rynkowej odbywały się latem koncerty na zaimprowizowanym amfiteatrze (chodziło głównie o uroczyste koncerty zamykające Rajd Szlakiem Zdobywców Wału Pomorskiego). Tłumy ludzi, świetny klimat, rewelacyjne położenie.

Czy ten teren jest już rozdysponowany? Zastanawiam się otóż, czy nie byłoby to lepsze miejsce niż Kołobrzeska na urządzanie koncertów.

Mamy jakieś zdjęcia?
Czy o to chodziło?
Attachments
foto1254.jpg
foto1254.jpg (200.08 KiB) Viewed 5332 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Stach »

To chyba dopiero budowa sceny? W każdym razie, gdy zapadł zmrok, scena wyglądała imponująco. Do tego plejada prawdziwych gwiazd z tamtych lat - z Sewerynem Krajewskim i obleganym przez łowców autografów Krzysztofem Krawczykiem na czele.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by CEZAR »

pamietam te wielkie imprezy na Górce Rynkowej.My dzieciaki z okolicznych osiedli najbardziej cieszyliśmy się kiedy zbieraliśmy takie małe spadochrony po wystrzelonych racach.Pamiętam ludzi full i te wielkie samochody ze "szperaczami" - to było widowisko.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by bronx »

Przy górce Rynkowej teraz miejsce cyrku zajął McDonald, niektórzy mówią że też niezły cyrk, przynajmniej pajaca cyrkowego mają za maskotkę. Ten prawdziwy cyrk jak widać teraz rozkłada się na pl. defilad vel Nowotki, obecnie Kamińskiego. Wesołe miasteczka na tym placu pamiętam ale chyba cyrk to debiut.

Foto by Mirosław Korkus / SAPiK
10167956_750253711660446_780526669_n.jpg
10167956_750253711660446_780526669_n.jpg (127.49 KiB) Viewed 5043 times
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by ziom »

bronx wrote:Ten prawdziwy cyrk jak widać teraz rozkłada się na pl. defilad vel Nowotki, obecnie Kamińskiego. Wesołe miasteczka na tym placu pamiętam ale chyba cyrk to debiut.

Foto by Mirosław Korkus / SAPiK
10167956_750253711660446_780526669_n.jpg
Cyrk przyjeżdżał na plac, taki wielki, tygrysami i lwami, rozkladał sie na środku, a na łące gdzie dzisiaj stoi twój blok rozstawialo sie wesołe miasteczko
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Stach »

Wcześniej cyrk rozbijał się w rejonie Placu Nowotki (obecnie Kamińskiego).
Zico
Posts: 85
Joined: 11 Mar 2014, 10:11
Location: Stetinek

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Zico »

Tak-zanim cyrk rozbijał się na Cieślaka to wcześniej był właśnie na Placu Nowotki
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Stach »

Nawiasem mówiąc, okropna forma rozrywki. Podzielam w tej kwestii przesłanie z pierwszej serii Przygód misia Colargola.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Drahim »

Pierwsze cyrki były rozwijane na dawnym placu Jasnym. Teraz w tym miejscu jest hala sportowa przy szkole, chyba nr 4
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Polelum »

Stach wrote:Nawiasem mówiąc, okropna forma rozrywki. Podzielam w tej kwestii przesłanie z pierwszej serii Przygód misia Colargola.
Chciałbym zauważyć, że Colargol sam się dobrowolnie w cyrku zatrudnił, a dopiero potem zły dyrektor go uwięził i przykuł do żelaznej kuli.
Zico
Posts: 85
Joined: 11 Mar 2014, 10:11
Location: Stetinek

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by Zico »

Tego nie mogę pamiętać, bo ja na Jasnej pamiętam już SP4, do której 8 lat uczęszczałem. Ale cyrki pamiętam już z Nowotki
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Góra Rynkowa amfiteatr

Post by bronx »

Drahim wrote:Pierwsze cyrki były rozwijane na dawnym placu Jasnym. Teraz w tym miejscu jest hala sportowa przy szkole, chyba nr 4
Tak, właśnie miałem o tym wspomnieć ale zapomniałem, miejsce to miało takie tradycje jeszcze w czasach niemieckich.
Polelum wrote:Chciałbym zauważyć, że Colargol sam się dobrowolnie w cyrku zatrudnił, a dopiero potem zły dyrektor go uwięził i przykuł do żelaznej kuli.
Scenariusz jak z życia dzisiejszej korporacji.
Post Reply