Szalone lata dziewięćdziesiąte.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Szalone lata dziewięćdziesiąte.

Post by bronx »

Tak mnie ostatnio na wspomniki zebrało i przypomniał mi sie pewien obraz z początku lat 90. Przypomniała mi się ta eksplozja przedsiębiorczości i wolnego handlu po przemianach w 89 roku, a szczególnie chodzi mi o ulicę 9go Maja czyli deptak zastawiony od ulicy Wyszyńskiego do prawie ratusza straganami, straganikami czasami sprzedaż szła prosto z kartonu lub wręcz ulicy. W tamtym miejscu miało swój początek wiele biznesów które teraz są znacznie powazniejsze i te straganiki niektórzy co bardziej obrotniejsi przekszatłacili w prawdziwe sklepy. I tak sie zastanawiam czy ktoś posiada zdjęcia tego zjawiska właśnie z tych lat myśle że było by to ciekawe zobaczyć ten swoisty folklor po latach.
Waldek

Post by Waldek »

Image
Tylko takie znalazłem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

to chyba nie takie stare, chodzi zuplnie o poczatek lat 90tych, a raczej przlom lat 89/90. kiedy to nastąpił rozkwit handlu ulicznego.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Mam ksiązkę i wiele albumów ale nie wim czy opublikować :(
Waldek

Post by Waldek »

Witam
Morzesz publikować ale pod warunkiem że zaznaczysz autora i wydawnictwo( jeśli oficialnie jest w obrocie). Piractwo Ci nie grozi, jeśli nie czerpiesz z tego powodu korzyści materialnej.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Jak zamieścić zdjecie?
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

najszybszy sposób to wrzucać foty na http://www.imageshack.us/ potem pojawiają się gotowe linki do wklejenia na forum. Można też przesłać foty do mnie na maila bronx@szczecinek.org i ja wrzuce je na swój serwer a linka do foty podam w mailu zwrotnym ale tym drugim sposobem może to dłużej trwać.
ataka
Posts: 26
Joined: 30 Mar 2009, 23:37

Re: Szalone lata dziewięćdziesiąte.

Post by ataka »

Witam. Moj pierwszy postna forum ale odnośnie tematu mam film nagrany amatorska kamera z czerwca 1990r. jest urywek z widokiem na ul. 9 maja i rzeczywiscie w pip straganow oraz przechadzający się żołnierze radzieccy ;p jest tez pare innych miejsc. Jak mi się uda jakoś wyciąć z całości te 2 moze 3 minuty o szczecinku to wrzuce na youtube i zapodam link.. Pozdr!
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Szalone lata dziewięćdziesiąte.

Post by ziom »

dawaj, dawaj, czekamy ;) :)
Post Reply