Tabory cygańskie w Szczecinku.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
GIZIO

Post by GIZIO »

Bronx przepisy przepisami,a życie życiem.Cyganie przynajmniej w tamtych latach mieli przepisy głęboko w d.....Sam wychowywałem się na wspomnianej ulicy Lipowa i poznałem tych ludzi.Tak jak Stachu napisał,piszmy o historii i nie czepiajmy się tranwaju. :lol: 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Pisze właścicielka zdjęcia, zapytana o dokładniejszą datę:

"Rodzice nie pamiętają dokładnie, przypuszczają, że ok. 59, bo wtedy zamieszkali na Lipowej. To była już ulica wylotowa, a Cyganie mieszkali tam jeszcze w 69, bo my wtedy wyprowadziliśmy się na Łódzką. Tata zrobił zdjęcie z okna w bloku, gdzie teraz na dole jest sklep, aparat skierował w stronę cmentarza."
GIZIO

Post by GIZIO »

Z tego co ja pamiętam na Lipowej w tych latach,co Stach opisuje był tylko jeden blok o dwóch klatkach nr 4 i 7. Stoi on przy schodkach gdzie kiedyś znajdowł się Pewex.W tym bloku mieszkałem za młodego.Chyba chciałeś napisać budynku-kamienicy. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

żeby rozjaśnić najmłodszym użytkownikom forum, Pewex o którym pisze Gizio był dokładnie w miejscu dzisiejszego sklepu Non Stop, była to pierwsza lokalizacja Pewexu w Szczecinku, pierwszą kierowniczką tego sklepu była Placyda Klimek.
Post Reply