Historia Kwieciszewa i Raciborków.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
arkadiusz

Historia Kwieciszewa i Raciborków.

Post by arkadiusz »

CZY POSIADACIE JAKIEŚ FOTO LUB INFORMACJE O HISTORII TYCH UROCZYCH LEŚNYCH DZIELNIC SZCZECINKA ? INTERESUJE MNIE TAJEMNICZA ŚCIEŻKA Z LIPNEM ORAZ WIADUKT NAD TORAMI PRZED TUROWEM DO KTÓREGO MOŻNA DOJŚĆ ŁĄKAMI ALBO ZA LIPNICĄ ?
arkadiusz

HISTORIA KWIECISZEWA I RACIBORKÓW''''

Post by arkadiusz »

BARDZO INTERESUJĄ MNIE TE UROCZE DZIELNICE SZCZECINKA;;; CZY KTOŚ POSIADA JAKIEŚ INFO LUB FOTO HISTORYCZNE DOT. TYCH MIEJSC ??? NP. HISTORIA MOSTU NAD LINIĄ KOLEJOWĄ W LESIE PARĘ KM OD TUROWA. ? ITP.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Historia tego mostu jast z grubsza taka , że jak uczyłem się tam jeździć motorem (jakieś 17 lat temu) to jeszcze miał barierki.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Przepraszam bardzo :wiaduktu. Jakoś za tobą powtórzyłem odruchowo...
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Wiadukt,zajefana sprawwa.Odnośnie produkowania kierownicy,to byłem przed tobą. :lol: :lol: Pozdrocho. 8)
User avatar
sasio
Posts: 97
Joined: 28 May 2007, 13:46
Location: Szczecinek

Post by sasio »

Czy na tym forum działa coś takiego jak mod admin ??
Bo zobaczcie że autor pisze z CapsLockiem zakłada kilka tematów takich samych itd
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

no jestem jestem :), tak właśnie obserwuje z uwagą w którą stronę te wątki się potoczą, póki co jest nawet całkiem zabawnie, ale pewnie niebawem ulegną zagładzie...
GIZIO

Post by GIZIO »

Kwieciszewo,zajefane śmietnisko,były obóz FAD-u,ale zero fantów. :wink: Pozdro. 8)
arkadiusz

Post by arkadiusz »

sorki za tego caps-locka ;; interesuję się historią szczecinka;; mieszkam tu od urodzenia;; ponad 20 latek;;; kwieciszewo i raciborki to ciekawe miejsca;; urocze i klimatyczne ;; a zna ktoś z Was jakieś historie Lipna;; ?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Mam na mojej mapie zaznaczony jakiś pomnik lub mogiłę niedaleko Kwiećiszewa po lewej stronie drogi.Może znajdzie się ludek,który coś więcej napisze.Starałem się odnaleźć to miejsce,ale bez większych rezultatów.Pozdro. 8)
justynqa
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2008, 10:32

Post by justynqa »

mieszkam na Raciborkach, ale nie znam ich historii.
wiem tyle, że zostały przyłaczone do Szczecinka mniej wiecej 30 lat temu.
mogę dodać, że mój dom można nazwać historią Raciborek, wybudowany ponad 85 lat temu. mieszkali w nim Niemcy, którzy pomagali mojej rodzinie na czarna godzinę :) dziś Niemcy już w nim nie mieszkają. mój dom jest chyba pierwszym zabudowaniem na obecnych Raciborkach, a przynajmniej na ulicy Bocznej. wydaje mi się, że w pobliżu mojego domu znajdują się jakieś ludzkie szczątki, ponieważ 8 lat temu w wykopach na moim podwórku znalazłam kilka ludzkich szczęk oraz kości. będąc malutką, 5-letnią, bezmyślną dziewczynką, rozrzuciłam je nie wiadomo gdzie i tyle je widziałam. a być może mogłoby z tego wyść z tego coś ciekawego.

a w Kwieciszewie, oprócz lisów są też psy :P
przy fermie lisów śmierdzi niemiłosiernie :x
głośna była również sprawa, że martwe lisy, zamiast wywozić do spalarni, zakopywano.
arkadiusz

Post by arkadiusz »

i właśnie o to mi chodziło a nikt mi nie wierzył;;;;; :) :) :) ferma lisów;;;
justynqa
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2008, 10:32

Post by justynqa »

tak patrząc trochę nie w historię, a czasy dzisiejsze, to raciborki stały się bardzo prestiżową dzielnicą. :)
tyle nowych domów się wybudowało...
Post Reply