wojsko w Szczecinku [ ul Żukowa/ Wyszyńskiego]

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Dziadek z ojcem mieli działkę w POD "Kolejarz" Przy torach na końcu Leśnej. Rosjanie z bazy paliw regularnie się tam meldowali i dożywiali - ale nigdy nic nie zniszczyli, nawet jednego krzaka pomidorów nie połamali. A widząc jaki to głodne towarzystwo ciężko było specjalnie kląć. Rosjanie wyjechali minął rok i pojawili się rodacy. Działali nawet logicznie - po co przechodzić codziennie przez płot skoro można go pierwszego dnia zwinąć i wynieść na złom? Tak też zrobili. Potem przyszli do nas po wiśnie - na handel oczywiście bo wiśniami to się nikt nie najadł. Nie chciało im się sięgać więc ścięli drzewo i wiśnie zebrali na ziemi. Potem zabrali wszystko co metalowe, potem spalili altanę (rozpalili w piecu który tam był i zostawili, a piec już swoje lata miał). Konkluzja - przyjęło się mówić , że Rosjanie to dzicz. Gdybym spotkał sałdata podczas szabru to dostałby jeszcze kanapkę, bo widzę że godny. Gdybym spotkał ( a parę razy czekałem ) rodaka....dobrze że nie spotkałem. Iść siedzieć za starą altanę?
Waldek

Post by Waldek »

A weź zobacz co się dzieje z bunkrami istny wandalizm za parę lat zostanie tylko sproszkowany beton
pokora70
Posts: 12
Joined: 13 Nov 2008, 11:00
Location: Radomsko

JW2010

Post by pokora70 »

Cześć.Nie zapomne tego jak wiosną90r rano ogodzinie 5.30 orkiestra zagrala REZERWE .Nie wiem kto wychodził ale miał piękną pobódke.Byliśmy jeszcze w starym koszarowcu dopiero pózniej nas przenieśli do nowo wyremontowanego po drugiej stronie placu apelowego.Mario jest w orkiestrach jakaś siła.WSWprzeniesli nad wartownie i bióro przepustek i była to ŻW.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dyskusja zdechła, więc wkleję tylko "na do widzenia" link do bardzo ciekawych zdjęć: http://picasaweb.google.com/fotomswilk/ ... skowyPolna#
ARCZI
Posts: 108
Joined: 18 Dec 2007, 22:53

Post by ARCZI »

O ile dobrze pamiętam to był to jedyny w Polsce pomnik Rokossowskiego.
loslos
Posts: 51
Joined: 06 Nov 2008, 17:37

Post by loslos »

stachu, te fotki to bardziej Kościuszki niż Polna
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się.
User avatar
DdruMmer
Posts: 4
Joined: 23 Nov 2009, 19:05
Location: Warszawa/Szczecinek

Re: wojsko w Szczecinku [ ul Żukowa/ Wyszyńskiego]

Post by DdruMmer »

Doskonale pamiętam czasy gdy biblioteka garnizonowa jeszcze funkcjonowała. Jako, że za tamtych czasów interesowałem się bardzo tematami związanymi z astronomią i innymi takimi kosmicznymi rzeczami to ów księgozbiór był dla mnie pełen w niecodzienne smaczki. Któregoś razu wypożyczyłem kilka pozycji i w momencie gdy chciałem zwrócić okazało się, że biblioteka przestała istnieć ;). Jako małolat nie wnikałem czy się przeniosła czy nie. Co ciekawe do dziś posiadam te książki. Przypominają mi to miejsce, tą wartownię i wielogodzinne rozmowy z wartownikami, wchodzenie na samolot... :)
Post Reply