Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Oczywiście masz na myśli dawną Kolorową...? Czyżby nawet ta nazwa przestała funkcjonować wśród mieszkańców?
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

kolorową znam tylko z widokówek :)
tak, o nią mi chodzi.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Miałem to szczęście, że zdążyłem się w niej wódki napić zanim nastała era zamieniania wszystkiego na siedziby banków.
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

No teraz to ona na pewno jest kolorowa. Pomalowano ja na jakże popularny w Szczecinku seledyn/zieleń/... (tak, ten z przeceny w hurtowni)... :|

zastanawiam się czy nie wycofać mojego poprzedniego zgłoszenia :wink:
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

A ja tam grałem przez kilka lat. Fajne balety tam bywały. I nikt po katach się nie chował:)
GIZIO

Post by GIZIO »

Robot,a pamiętasz pana Tadzia z Kolorowej? 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by Stach »

Kontrowersyjne, ale warte lektury uwagi blogera:
http://rasfufu.salon24.pl/16298,polska- ... pa-zegarek" onclick="window.open(this.href);return false;
Waldek

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by Waldek »

Wcześniejsze i moje pokolenie nie miało wpojone "to nasze i my jesteśmy gospodarzami" My byliśmy do obrony i do odbudowy a za nas myślała i rządziła władza, a teraz takie są tego efekty.
karollo511
Posts: 2
Joined: 09 Oct 2009, 20:03

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by karollo511 »

Nie wiem po ile macie lat szanowni dyskutanci.I ta kwintesencja ze tylko <badziewie> zbudowano w naszym mieście?Czy pamiętacie gliniane budowle na głównej ulicy i innych przyległych? I co? Czy w tym miejscu nic innego nie zbudowano? Czy tam nie mieszkają zadowoleni ludzie? Spróbujcie im to zabrać.A osiedla ,Kopernika ,Zachód ,Mierosławskiego,Koszalińska, tak krawiec kraje jak materiału staje.Nieco optymistycznie popatrzmy na dokonania w naszym mieście.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by Stach »

Nowy Kolego, witam!
Ale... może zechciałbyś jednak - zamiast oceniać charaktery (niewątpliwie podłe) innych forumowiczów i pouczać, w jakim tonie należy pisać - podać swoje "typy", mogące równać się urodą z takimi obiektami, jak kościół Mariacki, szkoła muzyczna, Jedynka, kamienice na Limanowskiego, dworzec PKP czy wille na Szczecińskiej? Bo o to mniej więcej chodzi w tym wątku, że ośmielę się podpowiedzieć...
Last edited by Stach on 08 Nov 2009, 00:53, edited 1 time in total.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by bronx »

Nie pozostaje nic innego jak tylko turystów po osiedlu zachód oprowadzać...

i foldery foldery, dużo folderów z tego miejsca :)
Waldek

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by Waldek »

Powiem tak szczerze lepiej się czuję w okolicy bunkra aniżeli w tym blokowisku, co ciekawego nawet nie pamiętam kiedy tam się zapuściłem zawsze podświadomie jakoś omijam te tereny :D
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by izywec »

Przeczytałem posty od początku do końca w tym temacie i pooglądałem te "perełki". Boli mnie to wszystko a w szczególności przebudowa kościoła Św. Ducha. Przecież można było inaczej budować po 1990. Jako przykład centrum Kołobrzegu gdzie władze praktycznie nie finansowały niczego. Wszystko postawiono za prywatne pieniądze /i stawia się dalej!/ . Szkoda mi tego Szczecinka, z którym jestem tak silnie emocjonalnie zwiazany. Przecież po 1990-tym można budować i odbudowywać pięknie. Nikt temu nie przeszkadza.
P.S. A kule przy wejściu do "Rybki" komu przeszkadzały?
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by bronx »

W okresie PRL faktycznie ciężko coś ciekawego znaleźć, ale żeby przełamać pesymistyczny nastrój w podobnym wątku dotyczącym remontów, chcę przedstawić moim zdaniem całkiem udaną realizację na rogu ulicy Rzemiślniczej i E.Plater, która pasuje do sąsiedniej zabudowy ulicy (i nie myślę tutaj o tych pawilonikach) i całkiem gustownie wygląda.

Pod ręką miałem tylko takie zdjęcie z 2006 roku już z samej końcówki budowy.
rzemieślnicza.jpg
rzemieślnicza.jpg (119.51 KiB) Viewed 7693 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Co ładnego zbudowano po 1945 w Szczecinku?

Post by Stach »

Hm... a co powiesz np. o tych pięknie usytuowanych oknach połaciowych?
Post Reply