ZSZ PKP - budynek , nauczyciele ,historia

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
mirekwalczyk
Posts: 4
Joined: 30 Mar 2015, 10:50

Re: ZSZ PKP - budynek , nauczyciele ,historia

Post by mirekwalczyk »

Fajnie, że stare budynki są gospodarowane na inne cele. Nawet w Krakowie u Nas na Suchych Stawach jest kilka obiektów, które można by było zagospodarować.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: ZSZ PKP - budynek , nauczyciele ,historia

Post by Stachu »

W pierwszych dwóch latach działalności szkoły , prowadziłem tam wykłady "rysunku technicznego" . Był to początek działalności szkoły i wszyscy się uczyliśmy nowej rzeczywistości. Nasi uczniowie mieli warsztaty szkolne w specjalnie przybudowanym do budynku lokomotywowni warsztacie . Pan dyrektor Kania , wkładał wiele serca w zorganizowanie nauki , skompletowanie kadry nauczającej . Ja jako młody nauczyciel , kilkukrotnie byłem zaszczycany jego obecnością na swoich wykładach. Po wykładzie , zawsze zapraszał na rozmowę , gdzie omawialiśmy sposób prowadzenia lekcji i ewentualne zalecenia . Pracowałem , jak wcześniej pisałem dwa lata i bardzo dobrze wspominam ten okres mojej pracy . W tamtym okresie byłem , najmłodszym nauczycielem . Rysunek techniczny , do dziś jest moją pasją i każdego dnia potrzebuję jego znajomości. Oczywiście zmieniły się sposoby wykonywania rysunków , ale prawidła rysunku są takie same . Do dziś mam w domu zaświadczenie , wystawione przez Pana Kanię . Przy okazji go opublikuję.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
pawelki77
Posts: 2
Joined: 13 May 2015, 12:51

Re: ZSZ PKP - budynek , nauczyciele ,historia

Post by pawelki77 »

A jak wyglądało świadectwo ukonczenia średniego studium zawodowego dla dorosłych pkp ???
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: ZSZ PKP - budynek , nauczyciele ,historia

Post by izywec »

W 1956 roku na pewno brzeg przy tym budynku był w pełni dostępny dla mieszkańców, którzy tam plażowali swobodnie a przy samym kopcu od strony wschodniej kopca była jeszcze sprawna skocznia do wody z której skakałem intensywnie. Być moze po za umocnionym brzegiem może były jakieś pomosty ale tego nie pamiętam. Około 1957 i następnych latach budynek należał do "Darzboru" . Ile jeszcze istniała skocznia to nie pamietam.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply