zwiazek motocyklowy "wicher"

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
fishermen6
Posts: 5
Joined: 10 Mar 2008, 11:42

zwiazek motocyklowy "wicher"

Post by fishermen6 »

poszukuje kontaktu z osobami nalezacymi do Pow.Zwiazku Motocyklowego "Wicher" w Szczecinku
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

a to ciekawostka, możesz coś wiecej o działaności tego związku napisać?
fishermen6
Posts: 5
Joined: 10 Mar 2008, 11:42

PZW"Wicher"

Post by fishermen6 »

wyslalem wiadomosc ale nie jestem pewien czy doszla prosze o wiadomosc
fishermen6
Posts: 5
Joined: 10 Mar 2008, 11:42

PZW "Wicher"

Post by fishermen6 »

nie jestem pewien poniewaz znalzlem legitymacje czlonkowska brata mojego ojca z 1946 r
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: PZW "Wicher"

Post by ziom »

fishermen6 wrote:nie jestem pewien poniewaz znalzlem legitymacje czlonkowska brata mojego ojca z 1946 r
No to zupelnie inna historia :) Ja myslalem o czasach wspolczesnych.

Mozesz skana wrzucic na forum?
fishermen6
Posts: 5
Joined: 10 Mar 2008, 11:42

PZM "wicher"

Post by fishermen6 »

oczywiscie zrobie to w nalblizszych dniach i nawet dodam zdjecie z parady motocyklowej z 1946 r
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: PZM "wicher"

Post by ziom »

fishermen6 wrote:oczywiscie zrobie to w nalblizszych dniach i nawet dodam zdjecie z parady motocyklowej z 1946 r
Juz sie na nie ciesze :) Kurcze, ja mam tylko zdjecia z procesji :wink: :)
fishermen6
Posts: 5
Joined: 10 Mar 2008, 11:42

Post by fishermen6 »

bronx wrote:a to ciekawostka, możesz coś wiecej o działaności tego związku napisać?
WItm serdecznie z dokumentow ktore poasiadam Powiatowy Zwiazek Motocyklowy dzialal juz 11.08.1946 r i nalezal do niego brat mojego Ojca Stanislaw Mężydło ktory został zamordowany 03.12.1946 w lasach Spore przez NKWD Babcia nalezala do Stowarzyszenia Kupcow Polskich w Szczecinku i tam zamieszkiwala na ul 1-go maja dom nr 17 a dziadek posialal
mlyn w Spore i gospodarstwo 300 hai byl tam zameldowany od20.05.1945 r wrazie pytan prosze o kontakt
PS wszystko dotyczy rodziny Mężydło
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Niestety znalazłem tylko taką informację, czyżby działały aż dwa kluby motorowe?

W książce „Wspomnienia pierwszych mieszkańców” :
Pan Czesław Krawczyk wrote:Pod koniec 1947 roku w szczecineckim ONZcie (tak popularnie nazywano gmach w którym obecnie znajduje się szkoła muzyczna, budynek był siedzibą wielu organizacji i stąd skojarzenie z Organizacją Narodów Zjednoczonych) przy ul. 3Maja 2 zebrało się kilku posiadaczy motocykli. Założylismy Klub Motorowy „Darzbór”, którego prezesem był Siemaszko, a po roku ja zostałem prezesem Klubu Motorowego. Na bazie tego klubu powstał Szczecinecki Ośrodek Szkolenia Motorowego LPŻ (Liga Przyjaciół Żołnierza). W 1951 sprowadziłem osobiście samochód osobowy „Wander” kabriolet z Ligi Przyjaciół Żołnierza w Gdańsku i samochód „Willis” ze Szkoły Przekaształceń Zawodowych Urzędu Bezpieczeństwa w Jastrowiu. Obydwa wymagały remontu.

PS. prywatne wiadomości dostałęm dziekuję.
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Wybaczcie, że tutaj, ale może jest to w jakiś sposób dopisanie nowego rozdziału do historii Szczecinka w tej kwestii...
Czy wiecie, że obecnie powstaje Stowarzyszenie Promocji Sportów Motorowych w Szczecinku??
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Dziala(dzialal?) jeszcze klub motocyklowy, jak bede na swieta, to spytam kolegow jak to dziala.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

I jeszcze wspomniany wyżej pierwszy samochód Ligi Przyjaciół Żołnierza do nauki jazdy w Szczecinku.

Image
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dodam tylko,że na zdjęciu stoi pan Czesław Krawczyk przy samochodzie osobowym "Wandrer"kabriolet sprowadzonym w 1951 roku z Ligi Przyjaciół Żołnierza w Gdańsku.Pozdro. 8)
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

WANDERER
wandererlogo2ek3.jpg
wandererlogo2ek3.jpg (100.41 KiB) Viewed 6533 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zwiazek motocyklowy "wicher"

Post by bronx »

Zostało tu wspomniane o samochodzie do nauki jazdy, są jeszcze dwa inne zdjęcia z prawdopodobnie różnych lat pokazujące samochody nauki jazdy w Szczecinku.

Ktoś poznaje ulicę?
DSC00783.JPG
DSC00783.JPG (135.79 KiB) Viewed 6501 times
foto podesłał dawno temu ziom

A tu druga fotka pochodząca z książki "Z dziejów oświaty szczecineckiej"
ScanImage002.jpg
ScanImage002.jpg (234.88 KiB) Viewed 6509 times
Post Reply