zwiazek motocyklowy "wicher"

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: zwiazek motocyklowy "wicher"

Post by Stach »

Hej, gdzie ta szkoła się mieściła? Ulica Podwale - gdzie to jest?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zwiazek motocyklowy "wicher"

Post by bronx »

Podwale zaczyna się koło blaszaka (skrzyżowanie z Junacką i Królewską) a kiedyś kończyła się przy Szkolnej, teraz przecina ją Jana Pawła a ten kawałeczek przy Szkolnej jest teraz parkingiem, ale tabliczka Podwale została :)

Budynek który to widać to zdaje się dosyć spora czerwona kamienica, która stała przy ul. Podwale w miejscu niedoszłej drugiej nitki Jana Pawła. Kamienice całkiem zdrową jak pamiętam ówcześnie wyburzono a druga nitka do dziś nie powstała.

Nie przypominam sobie teraz żadnej fotki tej kamienicy, jedna mi się majaczy w pamięci gdzie ona jest w dalekim tle, może mako by coś miał w swoich przepastnych zbiorach.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: zwiazek motocyklowy "wicher"

Post by robot humano »

bronx wrote:Zostało tu wspomniane o samochodzie do nauki jazdy, są jeszcze dwa inne zdjęcia z prawdopodobnie różnych lat pokazujące samochody nauki jazdy w Szczecinku.

Ktoś poznaje ulicę?
Dla mnie to Toruńska róg Gdańskiej
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zwiazek motocyklowy "wicher"

Post by bronx »

bronx wrote:Nie przypominam sobie teraz żadnej fotki tej kamienicy, jedna mi się majaczy w pamięci gdzie ona jest w dalekim tle, może mako by coś miał w swoich przepastnych zbiorach.
Znalazłem fote, która mi się majaczyła:
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (97.55 KiB) Viewed 1851 times
robot humano wrote:Dla mnie to Toruńska róg Gdańskiej
No właśnie dla mnie to będzie to samo miejsce, tylko się zastanawiam czy tam na końcu nie powinno być widać wieżyczki małej poczty. Chociaż jak przypominam sobie skrzyżowanie z Piłsudskiego to oś Toruńskiej strzela bardziej w obecny parking przed pocztą niż w sam budynek, to być może z tej perspektywy wieżyczka jest niewidoczna.
Post Reply