Filmowcy na kempingu.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Filmowcy na kempingu.

Post by bronx »

Przy okazji sprzedaży kempingu, pamiętam że kręcono na jego terenie kilka lat temu jakiś film. nie pamiętam tylko jaki to był film. Pamięta ktoś może tytuł i jakieś szczegóły z tym związane?
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Buckower Elegien (Bukowskie Elegie) - film opowiada o jednym dniu z życia Bertolda Brechta na wakacjach w Bukowcu, kilka dni przed jego śmiercią. Obraz Reprezentował Niemcy w Cannes w 2000 roku poza konkursem, w kategorii Un Certain Regard, uważanej przez środowisko filmowe za najbardziej twórczą, oryginalną i nowatorską kategorię...
Bahnhofstraße
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Pamiętam kiedyś jak siedząc na rybach nad brzegiem jeziora niedaleko kampingu widziałem dość fajną scenkę.Mianowicie dnia tego,pogoda była ładna, tylko nad kempingiem była burza z piorunami.Dlaczego?Ano dlatego,że kręcono właśnie wspomniany film i scenę burzy.Pamiętam wóz strażacki polewający wodą i duże białe światła migające oraz makiety drewniane domu i przybudówek.Pozdro. 8)
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Hehe. Ja jako członek klubu filmowego z SzOK-u miałem wstęp na plan :) Trochę pomagaliśmy głównie w pilnowaniu terenu. To było w czasie wakacji i spędziłem tam ze 2-3 dni. Nawet mój kolega zagrał jako statysta w jednej scence :). Został przebrany w krótkie spodenki, koszulkę i grał kogoś w rodzaju drużynowego (z hitlerjugend ?) Osobiście widziałem tam śp. pana Kłosińskiego, który robił zdjęcia. Byłem w paru pomieszczeniach w których kręcono. Najbardziej podobał mi się pokój Brechta. Scenografowie włożyli dużo pracy, aby pokój, łazienka, wyglądały na stary, zapuszczony, brudny budynek, a nie dopiero co zbudowany. Specjalnie dla filmu wybudowano budynek i chyba coś w rodzaju niedużej szopy. Ładny frontu budynku z wejściem był od jeziora , od drugiej strony gdzie nie kręcono wystawały deski, styropian, kable bo budynek nie był wykończony :).
Jak się nie mylę, to pomost, który tam stoi, zbudowano wtedy dla potrzeb filmu. Pamiętam scenę, w której aktorka/aktorki wychodziły przed dom w piękny słoneczny dzień i były jakieś dialogi. Niestety w rzeczywistości nie było tak słonecznie, bo za słońce robiło solidne oświetlenie na takich wysokich statywach (po 3-5m) za matami rozpraszającymi światło.
Bo budynkach chyba nie ma już śladu ?

O filmie dużo więcej będzie wiedział Maciek z AKF-u. ;)
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Pamiętam, że Policja zatrzymywałaa ruch uliczny od Karlińskiej do bunkra , żeby widz się nie zastanawiał co u Brechta tak brzęczy za oknem. No i te scenografie! Takie piękne były, ze włodarze miasta poprosili filmowców o ich nierozbieranie - niby że się wykorzysta. Kilka deszczowych jesiennych dni uświadomiło jednak szczecineckiej serwatce towarzyskiej różnicę , między domem i jego atrapą. Bogu dzięki ruinę szybko sprzątnięto. W przeciwieństwie do sterty gruzu leżącej od lat pod Zamkiem. Widać zabytkowa.
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Post by Immortal32 »

Miałem okazje fizycznie zabezpieczać miejsce tego planu filmowego , gdzie trafiłem na próby scen miłosnych , częściowo rozbieranych , ale wszystko ze smakiem , na tyle były interesujące że chwilowo zapomniałem po co tam jestem :oops: :lol:
Waldek

Post by Waldek »

Wiadomo adrenalina poszła w górę, kto by nie zareagował.
Post Reply