PDK i kino Kadr.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Na którymś "Winnetou" siedziałem w tej tańszej części, blisko ekranu. Niesamowite przeżycie!

Ale na ogół przesiadaliśmy się zaraz po rozpoczęciu projekcji do dalszych rzędów.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

za moich czasów najmodniej było "za barierką" czyli z tyłu pod balkonem. Pamietam tez balkon wzdłuż sali z drzwiami prowadzącymi na zaplecze, a z lewej strony, też za barierką ustawione były zwykłe krzesła. Tamta sala kinowa miała niesamowity klimat. :D
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

Lubie to forum, zawsze ktos tu cos wmiesza nowego i wroci kupe wspomnien.Ja najlepiej wspominam kino PDK.Wyrastalem na ul.Wojska Polskiego,wiec tam bylo najblizej.W kazda niedziele po koscielnej mszy na 10-siata.,szlo sie do kina na bajke.Bylo duzo dzieciakow w naszym bloku i zawsze ktos ze starszych zbieral pieniadze i kupil dluga wstazke biletow dla wszystkich.Co do tych filmow jednak to nadsuwa mi sie inna mysl jednak.Ciekawe jak to sie ulozylo ale Polska jednak byla o tyle szczesliwa ze mozna bylo zobaczyc prawie wszystkie "wielkie" filmy zachodnie w tym samym czasie kiedy mialy premiery w reszcie swiata,podczas najglepszego komunizmu i zimnej wojny.Ja juz mieszkam poza Szczecinkiem 25 lat i do tej pory moi zagraniczni przyjaciele sa zdziwieni ze mysmy widzieli takie filmy jak" Gwiezdne Wojny" , "Szczeki" czy seriale w TV jak "Bonanza","Zorro", "Zlamana sztrzala", itp,itd....
Pozdrowienia 8)
ps: tez pamietam cygana raczke(a czy on pamieta te 5 zl. jak mu dalem pod Kolorowa?
W Kanadzie 30 cm.ryba juz sie wiaze z rekordami.
Poniewaz tak sie u nas mierzy ryby moj przyjacielu,to jest odleglosc pomiedzy oczami.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Post by CEZAR »

Dla mnie też KADR to koncerty Maanamu ale przede wszystkim Perfectu,banda i Wanda oraz Turbo.
A słynnego rączke pamiętam, ja byłem małolat a on rządził przy wejściu.Siedzenia na balkonie to był luxus.
Mario a "Szczęk"-i sory to ogladalismy juz w Przyjaźni tak jak "Wejście Smoka" :)
I jeszcze jedno, dokładnie pamiętam to zawołanie do Kory żeby się rozebrała(jak dzisiaj)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

To może jeszcze jedno "filmowe" foto Kajetana W.:
0098099171.jpg
0098099171.jpg (64.65 KiB) Viewed 2959 times
Mój znajomy, Grzesiek K., skomentował we właściwym dla siebie stylu:
"Dawniej PDK...przeliteruję.... Pedek.. bez skojarzeń proszę".
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

Stachu,no bo tak sie mowilo "Pedek"......................nie pamietasz?
pozdro 8)
W Kanadzie 30 cm.ryba juz sie wiaze z rekordami.
Poniewaz tak sie u nas mierzy ryby moj przyjacielu,to jest odleglosc pomiedzy oczami.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No pewnie że pamiętam, ale ja skojarzeń nie miałem żadnych.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Patrzcie i podziwiajcie - nowy "Kajetan W."

Roku Pańskiego 1979 r.
szk9maja1979aw6.jpg
(77.1 KiB) Downloaded 105 times
Waldek

Post by Waldek »

O kurcze ja te chaty pamiętam jak by to było wczoraj.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

to ja uzupełnię i wrzuce fotkę od siebie :) miejsce praktycznie to samo tylko tak na oko zdjęcie gdzieś z dwie dekady wcześniej zrobione niż Kajetana.
pruska.jpg
pruska.jpg (185.51 KiB) Viewed 2947 times
Waldek

Post by Waldek »

Jak mnie pamięć nie myli to ten kiosk zaraz po prawej na zdięciu stał jeszcze w latach osiemdziesiątych. A po drugiej stronie na przeciwko był sklep DZIUNIA.
Waldek

Post by Waldek »

Przepraszam mała wpadka kiosk stał zaraz przy mostku.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

no kurde masz szczęście, że się poprawiłeś sam, już chciałem Cię wyśmiać :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

O, w PDK na 1. piętrze była wtedy klubo-kawiarnia!
Post Reply