Budowa hotelu Krono

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: Budowa hotelu Krono

Post by Polelum »

Jeśli budynek nie jest zabytkowy, a brama jest oryginalna, to niech zrobią coś takiego. Wilk będzie syty, i owca cała ....
Attachments
Image3.jpg
Image3.jpg (55.89 KiB) Viewed 2865 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Budowa hotelu Krono

Post by robot humano »

człowiek widmo wrote:Bramę pozostawiono bez ingerencji taką jaka była.
Moim zdaniem obiekty z twoich zdjęć łączy tylko lokalizacja. Patrząc na ten budynek dziś możemy się co najwyżej zastanawiać czy kiedyś był zabytkiem. Jeśli nawet to bezpowrotnie to zniszczono więc dyskusja czysto akademicka. Co do konieczności poszerzania drogi to na dojazd jest ok ale teraz, kiedy nic po niej nie jeździ i nie spycha pieszych na mur i ogrodzenie stadionu (to też do demontażu). Nie wiem jakie te szatnie są w środku i czy warto o nie walczyć, ale już walka o łuk bramy ma wielki sens - jak rozumiem samo wyburzenie szatni nie załatwia sprawy, trzeba wyciąć wszystko wzdłuż drogi. Dlatego, mimo szpetoty panierowanych styropianem i bachodachówką budynków OSIRu myślę, że rozsądniej byłoby ciąć drzewa, tych w pobliżu nie brakuje.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Budowa hotelu Krono

Post by Drahim »

robot humano wrote:
...myślę, że rozsądniej byłoby ciąć drzewa, tych w pobliżu nie brakuje.
...zanim burza zwali je na szatnie i dokona się "naturalne wyburzenie"...
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Budowa hotelu Krono

Post by człowiek widmo »

robot humano wrote:
człowiek widmo wrote:Bramę pozostawiono bez ingerencji taką jaka była.
Nie wiem jakie te szatnie są w środku i czy warto o nie walczyć, ale już walka o łuk bramy ma wielki sens - jak rozumiem samo wyburzenie szatni nie załatwia sprawy, trzeba wyciąć wszystko wzdłuż drogi.
Nie tylko szatnie, ale cały kompleks tych budynków jest zupełnie niedostosowany do swojej sportowej funkcji. Owszem, 17 lat temu, kiedy piłkarze przenieśli się z baraków do tego obiektu, to można było mówić o ogromnym przeskoku. Z dzisiejszej perspektywy całość jest mocno archaiczna.
Bahnhofstraße
Post Reply