Jeziorko przy ul. Kopernika.

Współczesne budownictwo i architektura. Co nowego powstaje w mieście... Jakie są plany rozbudowy... Wizualizacje.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Jeziorko przy ul. Kopernika.

Post by bronx »

Jak pewnie wszystkim wiadomo, trwają prace nad cywilizowaniem terenu wokół jeziorka / stawu przy ul. Kopernika. Jeziorko pamiętam porośnięte zawsze trzciną i różnym zielskiem ale raczej woda była w nim widoczna. W ostatnich latach zarosło prawie całkowicie, latem wody już widać za bardzo nie było, wszystko przykryte zielonym kożuchem. Proces dość szybkiego zarastania dosyć dobrze pokazują zdjęcia lotnicze.

widok na początku lat 90-tych:
jeziorko90.jpg
jeziorko90.jpg (48.86 KiB) Viewed 3754 times
zdjęcie gdzieś z przed 5-6 lat temu.
geoportal_wcześniejsze.jpg
geoportal_wcześniejsze.jpg (258.13 KiB) Viewed 3761 times
Oraz gdzie staw jest już najbardziej zarośnięty z lata 2014 roku.
google_najnowsze.jpg
google_najnowsze.jpg (261.91 KiB) Viewed 3766 times
Obecnie cały staw został rozkopany. Jak się go na żywo zobaczy to najbardziej rzuca się w oczy to że bardzo się powiększył, przynajmniej wizualnie. Cały urobek z dna póki co rozplantowano po brzegach. Nie wiem jak tam przewidują plany, ale wydaje mi się, że to niezbyt się nadaje na jakąkolwiek podbudowę. Mimo, że byłem tam w styczniu i wszystko lekko przymarzło no to czuć wyraźnie zapach bagna, wszystko wymieszane ze śmieciami i pozostałościami roślinnymi no i przede wszystkim bardzo grząskie. Nie wiem może z czasem wywietrzeje i wyschnie. Może zostanie wywiezione, chociaż wydaje mi się, że wtedy nie byłby ten urobek tak pieczołowicie rozprowadzany na brzegu i uklepywany przez koparkę.
DSCN0466.jpg
DSCN0466.jpg (187.57 KiB) Viewed 3761 times
DSCN0467.jpg
(202.75 KiB) Downloaded 1815 times
DSCN0477.jpg
DSCN0477.jpg (235.43 KiB) Viewed 3750 times
Post Reply